Reşat Özcan; Babam bizi memlekete faydalı olalım diye yetiştirdi

Reşat Özcan; Babam bizi memlekete faydalı olalım diye yetiştirdi
7.12.2023 - 11:52
Güncelleme 7.12.2023 - 12:08
Kaynak: Haber Merkezi
1

Memlekete faydalı olma şuurunu her bir evladına aşılamış bir babanın oğluyum diyen  AK Parti’den Bolu Belediye Başkan Aday Adayı Reşat Özcan “Bolu'yu çocukluğumdan beri her yönüyle tanımış, sokaklarının tozunu yutmuş bir Boluluyum”dedi .

"BOLU'NUN ÖZ BE ÖZ EVLADIYIM"

Uzun yıllar Ankara'da görev yapan ve sekiz yıldan beridir memleketi Bolu'da yaşayan Reşat Özcan Bolu'dan Ak Parti'den aday adayı oldu. Özcan yaptığı açıklamada "Bolu'nun öz be öz evladıyım. Bolu'da doğdum, İhsaniye ve Gölyüzü mahallelerinde büyüdüm .Uzun yıllardır da Bolu'da yaşıyorum. Boluluların çokça kullandığı tabirle, babam üst yakadan Çömlekçiler, annem ise alt yakadan Çam yayla köyünden. Babam Büyük Camide 30 yıl görev yaptı .Şehrimizin her kesimi tarafından sevilen sayılan bir insan. Evlatlarını da milli ve manevi bir şuurla yetiştirdi. Dualarında her bir evladı için vatana ve bu millete faydaları olsun  demiştir. Evlat olarak bu bilinçle yetiştik. " dedi.

"BABAM EVLATLARINI  MEMLEKETE FAYDALI OLALIM DİYE YETİŞTİRDİ"

AK Parti’den Bolu Belediye Başkan Aday Adayı olan Reşat Özcan Memlekete faydalı olma şuuruyla yetiştirilmiş bir babanın evladıyım. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Hukukçu kimliğim ile Merkezi hükümette; Devlet Personel Başkan Yardımcılığı, Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdür Yardımcılığı, TİGEM Yönetim Kurulu Üyeliği gibi üst düzey görevlerin yanı sıra farklı dönemlerde üç ayrı Bakana yakın Danışmanlık görevinde bulundum ve devamında da Türkiye'nin En büyük İlçe Belediyelerinin başında gelen Keçiören Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım" diyen Reşat Özcan "Şehir sakinlerinin, artık kavga ve polemik yerine hizmeti önceleyen, kendi sokaklarında büyümüş ve her yönüyle kendilerinden hissedebilecekleri, dertlerini anlatmakta herhangi bir engele takılmadan ulaşabilecekleri bir Başkanı özlediklerini biliyorum. İnanıyorum ki bu şehrin her bir ferdi bu dileğinin gerçekleştiğini görecektir" dedi .

"BOLU TARİHİNE İZ BIRAKACAK İCRAATLERA İMZA ATACAĞIZ"

Bolu'nun ihtiyacı olan şeyin insani ve sosyal belediyecilik olduğunu ifade eden Reşat Özcan, Bolu'da doğan ya da yaşayan Bütün hemşehrilerimizin gönlüne dokunacaklarını ve emaneti geri alarak tarihe iz bırakacak icraatlara imza atacaklarını kaydetti.

Özcan "Türkiye'nin en başarılı belediyelerinden biri olan ve bir milyonu aşkın nüfusuyla tam bir Anadolu mektebi olan Keçiören Belediyesinde bu alanda çok büyük projelerde çalıştım, koordinatörlük yaptım. Bu kapsamda Türkiye'nin en büyük Yaz Spor okulları organizasyonu hayata geçirdik , Güngörmüşler Konakları projesi ile toplumun çınarları hükmünde olan yaşlıların sosyalleşmesine büyük katkı sağladık, hemen hemen her semtte hizmete açtığımız mahalle konakları ile mahalle kültürünü pekiştirdik, Keçiören Eğitime Destek projesi ile on binlerce öğrencinin eğitimine destek , yine KEÇMEK projesi ile her yıl yaklaşık elli bin Keçiören ilinin yüzden fazla alanda mesleki donanım ve sosyal beceri kazanmasına katkı sağladık. Oluşturduğumuz Yonca Yaşam Merkezleri ile genç yaşlı ve hanımların aynı çatı altında üç farklı mekanda sosyalleşmelerine imkan sağlayarak aile kavramını güçlendirdik "diye konuştu.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Rıfat Amca
    Rıfat Amca
    7.12.2023 23:52

    Hafız Rıfat Amca 30 yıl kadar büyük camiinin müezzinligini yapmış çok değerli bir büyüğümüzdür. Çocukken okuduğu akşam ezanını duyduğumuzda maç biterdi sessizce ezanı dinledikten sonra evlerimize dağılırdık. Oğlu Reşat Bey'e canı gönülden başarılar diliyorum.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız