Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 21 Ağustos 2017 Pazartesi
[12:52] Bolu'da vefat edenler -- [12:26] Erdoğan yetkilendirdi, Doğanay aldı -- [12:25] Oğuz 'Köroğlu mitolojik bir kahramandır ' -- [12:06] Öğrencileri Abant coşkusu -- [11:49] Festival etkinliklerinde neler var ? -- [11:43] Doğanay 'Mudurnu'daki hastane sorunu çözüldü ' -- [12:35] Bolu'da vefat edenler -- [17:08] KURBAN ALLAH’A TESLİMİYETTİR -- [14:13] Kalaycıoğlu Bolu'yu temsil edecek -- [12:54] Spor müsabakalarında güvenlik tedbirleri konuşuldu --
Hasan Lök

YAZARIN ESKİ YAZILARI

Köşe Yazısını Yazdır

4.8.2017  17:08

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE GİDEN HAİN SÜREÇ


           15 Temmuz darbe girişimine karşı millet iradesinin darbecilere karşısokağa çıkarak direnişi “Türk Demokrasi Tarihine Altın Harflerle Yazılacak Destan” olarak gelecek nesillere sunulacak zafer olarak geçecektir. Türk Milleti, Osmanlı dönemindeki Yeniçeri Ayaklanmaları sonucunda Padişahların tahttan indirilmesi (Özellikle Cennet Mekan Sultan Abdülhamit Han’ın tahttan düşürülmesi) ve Cumhuriyet dönemindeki 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat darbelerinden bıkmış nihayet 15 Temmuz 2016 tarihinde Fantom Uçakları ile Tanklara direnerek darbecilere geçit vermemiştir.

           15 Temmuz darbe girişimine giden süreç 2010 yılından önce Cumhuriyet Mitingleri ile başlamıştır. Ak Partinin iktidara geldiği 2002 yılının Kasım ayından itibaren 2003 ve izleyen tarihlerde çok sayıdaki darbe teşebbüsleri, millet iradesine vurulmak istenen geçmiş dönem darbe girişimlerini anımsatmakta idi. Askeri darbe teşebbüslerini hukuk skandalları ve mitingler izlemiştir. 2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hukuk müdahalesi ve 27 Nisan 2007 gece yarısı Genel Kurmayın bildirisi, 2008 yılındaki AK Partiyi kapatma davası ülkemiz demokrasi hayatına hukuk garibesi olarak tarihe geçmiştir. Askeri müdahale ve bu hukuk skandalları, maalesef sözde cumhuriyet mitingleri ile desteklenmiş,Türk milleti 2007, 2009 ve 2011 seçimleri ile vesayetçi odaklara iyi bir takat atarak kendi iradesine engel olmaya çalışanlara geçit vermemiştir.

           1970’li yıllardan başlayarak 15 Temmuz 2016 tarihine kadar ülkemiz insanlarına masum olarak takdim edilmiş olan Fetullahçı yapılanma uluslararası istihbarat örgütlerinin marifeti ile 2011 yılından itibaren demokrasiye karşı ayaklanma seslerini beraberinde getirmiştir. 2011 yılı sonuna doğru Oslo’da yapılan barış görüşmelerinin içeriği FETÖ örgütü tarafından gazetelere el altından servis edilerek mevcut iktidar millet nezdinde itibarsızlaştırılarak köşeye sıkıştırılmaya çalışılmıştır.

           Oslo görüşmelerinin iletişim araçlarına yansıması ile kamuoyu yaratmaya çalışan uluslararası şebekelerin tetikçisi olan FETÖ örgütü 2012 yılı başında MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı Türkiye’nin hain yargıçlarına tutuklatma cüreti girişmiştir. Bu teşebbüs başarılı olamayana başka senaryolar devreye sokulmuştur.

           2013 yılı Mayıs ayı sonundaki Gezi Parkı olayları ise yaklaşık 1 ay sürmüş ve uluslararası cinayet şebekeleri Taksim’den dünya kamuoyunu etkilemeye çalışarak ülkemizde iç savaş çığırtkanlığı yapmışlardır. Gezi Parkı olayında sayın cumhurbaşkanımızın Libya dönüşü İstanbul ve Ankara’da büyük kitleler tarafından karşılanışı direnişçilere,milletimizin iyi bir şamarı olarak verilmiştir. Bu uluslararası istihbarat servisleri ile yerli işbirlikçileri yaptıkları komplonun gerçekleşmeyeceğini anlayarak geri adım atmışlardır.

           PKK’nın uzantısı olan HDP’nin başındaki hainin Ekim 2013’deki meydanlara kitleleri sevk etme teşebbüsü ise güvenlik güçlerimizin müdahalesi ile bertaraf edilmiştir. Buradaki amaç mevcut iktidarı güçsüz hale getirip iç savaş çıkarma girişimi olarak değerlendirilmekte ve ülkemizin milli iradesine yapılmış olan bir girişim olarak gözlenmiştir.

           FETÖ/PDY’nın hukuk ve jandarma ayağı ise Adana ve Hatay’da Bayır-Bucak Türkmenlerine yapılan yardımı götüren MİT tırlarını durdurmuş ve arama yapmaya cüret etmişlerdir. Devreye konmuş olan bu komplo ileFETÖ, Türkiye’nin bir terörist devlet imajını dünyaya duyurmaya çalışarak ülkemizi uluslararası arenada yalnızlaştırma amaçlamıştır. Devletimizin bekasını savunan ve ülkemizin göz bebeği olan istihbarat teşkilatımızın mensupları tarihinde olmadığı şekilde basın önünde küçük düşürülmeye çalışılmıştır.Adana ve Hatay’da görevli sağduyulu mülki idare amirlerimiz bu girişime sessiz kalmayarak bu hainlere geçit vermemiştir.

           17-25 Aralık 2013 tarihinde yapılan hukuk darbesi, bakan çocukları ile işadamlarına dönük gerçekleştirilmiş, ülke yönetiminde bulunan hükümetimiz ve finans kurumlarımız yolsuzlukla suçlanmıştır. Örgütün savcıları ve hakimleri,  devlet terbiyesine yakışmayan şekilde basın önüne çıkarak başta hükümet olmak üzere çeşitli kesimleri karalayarak ülke dışına mesajlar vererek Türkiye’de hukukun çiğnendiğini savunarak ülkemizin imajını bozmaya çalışmışlardır.

           17-25 Aralık sonrası dönemde bu pervasız örgütün basın yayın organları ile sivil toplum örgütleri hep bir ağızdan mevcut iktidarı devirme teşebbüslerine devam etmiş, Mısır’da darbe yapan SİSİ benzeri bir diktatörün ülkemizi yönetmesini arzu ederek faaliyetlerini yoğunlaştırmıştır.

           15 Temmuz darbe girişimi ülkemizin Mısır benzeri bir yönetime geçmesinin başarısız girişimi olarak tarihe geçmiştir. Milletimiz bu darbe girişimine tarihinde hiç olmadığı şekilde karşılık vererek bir destan yazmış, maalesef 249 şehit ile 2000 üzerinde gazimiz bu hain girişimin önünde kendilerini siper etmiştir.

           Eğer 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa idi ülkemiz 2000 yılının öncesinde istikrarsızlığa, sıfır kalkınma hızına, batılı devletlere avuç açan bir konuma gelmiş olacaktı. Demokrasiye sahip çıkan bu milletin darbe girişimindeki kahramanlıkları gelecek dönemlerdeki nesillerimize iyi bir örnek olacaktır.

           Necip Türk milleti kendisine yöneltilen ve her darbe girişimini önleyecek güçte olduğunu uluslararası hainlere 15 Temmuzda göstermiştir. Uluslararası istihbarat örgütleri bundan sonra ülkemizde yapacakları her girişimde bu direnişi unutmayacaktır. Türk devleti ve milleti ister içeriden ister dışarıdan gelecek olan saldırılara karşı birlik olduğunu göstermiş bulunmaktadır.

           15 Temmuz 2016 direnişinin yıl dönümünde mensubu olduğumuz aziz Türk milletine şükranlarımızı sunmak yerinde olacaktır.

 

Dr. Hasan Lök

Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Öğretim Üyesi  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları www.bizbolulular.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Bu Köşe Yazısı Hakkındaki Yorumunuz
Bolu'da vefat edenler

Allah(cc)tan rahmet kederli ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dileriz

14.8.2017  12:35:59  (0)
Ercoşkun yatırımları anlattı

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Yaşar Yüceer başkanlığındaki İl Genel Meclisi'ne seslendiği ziyarette, "Bolu'nun her köşesinde, alt

10.8.2017  12:46:56  (0)
Ercoşkun ;Göynük'e 24 milyon TL maliyetle 2 baraj inşa edeceğiz

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Mudurnu İlçesi için açıkladığı ulaşım yatırımlarının ardından bu kez de Göynük İlçesi iç

8.8.2017  16:20:25  (0)
Vali Baruş'tan Türk Kızılay'ına kurban bağışı

Bolu Valisi Aydın Baruş Türk Kızılayı tarafından başlatılan VekaletleKurban Kesim Kampanyasına destek vererek kurban bağışında bulundu.

8.8.2017  15:22:11  (0)
Ercoşkun ; Hizmetlerimiz devem edecek

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "İl Özel İdaremiz aracılığıyla sadece Mudurnu İlçemizdeki köy yollarımızda, 1'nci ve 2'nci kat olmak &

7.8.2017  13:22:12  (0)
Bolu'da vefat edenler

Allah'tan rahmet kederli ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dileriz

7.8.2017  13:05:02  (0)
Kızılay'dan kurban kesimi kampanyası

Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla 2017 yılı vekaletli kurban kesimi kampanyası hakkında bilgi verildi.

6.8.2017  12:56:18  (0)
AİBÜ'ye haciz şoku

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin bahar şenliklerinde kötü hava koşulları nedeniyle iptal edilen Sıla konseri nedeniyle alacağını tahsil edem

1.8.2017  12:03:12  (0)
71.kez dualarla uğurlandı

Bolu Şubesi tarafından Bolu’dan toplanan un yardımları ile oluşturulan yardım tırı, Demokrasi Meydanından dualarla Suriye’ye uğurlandı.

1.8.2017  11:56:54  (0)
  Biz Bolulular - Haber Arşivi   
Haber Arama :
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı
elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller

ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE
Minik yazarların külliye heyecanı
Minik yazarların kül
Hayallerindeki Bolu
Hayallerindeki Bolu

SOS OYUNU
SOS OYUNU
KUŞ ŞEHRİ
KUŞ ŞEHRİ
MACERA ADASI SURVİVOR OYUNU
MACERA ADASI SURVİVO

ÖZGÜVEN TESTİ
ÖZGÜVEN TESTİ
SİNİR KÜPÜ
SİNİR KÜPÜ
TOP MAKİNASI
TOP MAKİNASI

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
14.8.2017
Bolu'da vefat edenler
7.8.2017
Bolu'da vefat edenler
1.8.2017
Bolu'da vefat edenler
31.7.2017
Bolu'da vefat edenler
14.7.2017
Bolu'da vefat edenler
11.7.2017
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2017 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Özkan Gözütok Mobil Uyumlu Hazır Web Sitesi
Site Haritası