Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 24 Eylül 2019 Salı
[16:05] Sadece kulüpler değişiyor -- [15:46] Ana - Babalar Nerede? -- [15:24] Vali Ümit Gerede panayırını ziyaret etti -- [15:18] Yılmaz ve Güder ailelerinin mutlu günü -- [14:54] Velioğlu güven tazeledi -- [14:45] Karateciler seminer için Bolu'daydı -- [16:48] Ağa yoktur marabada… -- [16:38] 10 bin kişiye aşure dağıttılar -- [16:26] Bolu Belediyesi kültür gezilerine devam ediyor -- [16:18] Doğanay; yeni Eğitim Öğretim yılı hayırlı olsun --
Tahsin Akduman

YAZARIN ESKİ YAZILARI

Köşe Yazısını Yazdır

18.4.2015  11:54

O’NUN DAVASI

 

Küçük bir çocuktum. Evde herkes O’nu anıyor büyüklüğünden bahsediyordu. Zamanla ben de anladım ki çevremdeki herkes ailem, akrabalarım, komşularım büyüklerim hepsi O’nu seviyor ve tavsiyelerine uymaya çalışıyordu. Benim küçücük kalbim ve ruhumun manen aç olduğu ve istediğim, konu olan aynen diğer insanların da ihtiyacı olduğu tahmin ettiğim güzelliklerdi. Çünkü O önder; güzellikleri, ahlakı, dürüstlüğü, doğruluğu, iyilik yapmayı, kardeşliği tavsiye ediyordu.

İnsan olan her kişi güzelliklere âşıktır. İnsan ruhu huzura ve güvene muhtaçtır. Benim manevi kalbim O’nun ile tatmin oluyordu. Çocukluğum boyunca ruhumun derinliklerinde ve kalbimde her zaman O’nun sevgisi, tavsiyelerini yaşamaya çalışarak büyüdüm. Muhakeme yapabilme çağlarımın geldiğinde zihnime birçok sahte davanın hücumları başlamıştı. Okuyor, bilenler ile konuşuyor araştırıyordum.

Zaman ile tanıdığım ve bana tavsiye edilen hiçbir önder ve başka yollar, davalar ruhumu tatmin etmiyordu, içimi sıkıyordu.

Çevrem ateş çemberi ile dolu idi sanki. İdeolojiler, sahte davalar, ruhumu tatmin etmek şöyle dursun büyük yara ve boşluklar yaratan fikirler beni zorluyordu. Her zaman O’na sığındığımda, fikir ve yolunda gittiğimde huzura eriyordum. Benim davam tüm insanlığı, tüm dünyayı, tüm evreni, doğumdan önceyi, yaşamı ve öldükten sonrayı da kapsamalıydı. Geçmişten, günümüzden ve gelecekten kopuk olan, beni tatmin etmeyen fikir ve ideolojiler benim olamazdı.

Ben dünyayı, kâinatı O’nun ile okudum. Geçmişi ve geleceği O’nun ile çözdüm. Hayatı O’nun ile anlayabildim. O çok ötelerden haber veriyordu. Geçmişten, zamandan, mekândan ve gelecekten haber veriyordu. Benim için geçmiş, bugün ve gelecek bir bütün olarak aydınlatılmalıydı. Bunlardan birinin kopukluğu ve yokluğu ruhumda onulmaz yaralar açıyordu.

Çünkü O tüm insanlara hitap ediyordu. O’nun için insanlar arasında fark yoktu. Herkes önce insandı. Irk, dil, inanç ve hiçbir ayrımcılığı kabul etmedi. Sağlığında kendisini sevenler yüz binleri bulmuştu. Hiçbir dava sahibi sağlığında bu kadar sevenine sahip olmamıştır. Ahirete irtihalinden sonra ise asırlardır milyonlarca seveni yolunu takip etti. Bugünden sonra da biz sevenleri onun aydınlattığı yolda onun sevgilisi olmaya devam edeceğiz.

O tüm insanlığa olduğu gibi, dünyada bulunan tüm canlılara ve cansız varlıklara karşı bile çok saygılı ve şefkatli idi. Bu O’nun yaşadığı devirde bile çevresine ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyordu.

Kendisine düşman olanlara karşı bile şefkatliydi. O her zaman barıştan yana oldu. Savaşmak zorunda kaldığında dahi adildi.

Ben yaşadığım bu güne kadar ne insanlar okudum, gördüm tanıdım. O’nun üstün vasıflarına sahip olabilen bir kişi daha bulabilmiş değilim.

Rahman olan Allah cc.  lütfu ile O’nu sevdim. O’nun yolundan ayrılmamaya karar verdim. Ve ölene kadar da sevmeye devam edeceğim.

Kâinat kitabı Kuran-ı Kerimin vahyine elçi olan ve Kuran-ı Kerimi anlayan ve hayatında en iyi yaşayan bir kişi olan O’na her bakımdan tabi olacağım. O benim için en mükemmel bir örnektir. Her anımda O’na tabi olacağım.

İnsanlığa, kimse bildiğim güzellikler konusunda O’nun kadar hizmette bulunmadı. Kimse O’nun kadar tesirli olamadı. Dünya hala 1400 sene geçmesine rağmen O’nun tavsiyeleri, güzellikleri, davası ile dolu ise, bu O’nun samimiyetini, haklılığını ve doğruluğunu göstermektedir.

O sadece inanmış olduğu yaratanının Resulü idi. O Kâinatın yaratılış gayesini ve insanlığın görevlerini bildiren Allahın cc. Elçisi idi. O yaratanının emir ve yasaklarını bildirmek ve güzel ahlakı insanlığa göstermek ile görevli idi.

Ruhlarımız hala O’nun güzelliklerinden besleniyorsa ve tatmin oluyorsa bu O’nun davasının ilahi olduğunun göstergesidir.

O’nun davası bir insanlık davası idi. Çünkü insan Cenab-ı Hakkın yarattığı en mükemmel bir varlıktır.

Çünkü O, tüm insanlığa kurtuluşu ve doğru yolu gösteren Hazreti Muhammet Mustafa (SAV) idi.

Bütün ruhum ve kalbim ile O’nu yani Hazreti Muhammet Mustafa (SAV) ve O’nun davasını tasdik ediyor ve inanıyorum.

İnsanlık Hazreti Muhammet (SAV) yoluna ve davasına muhtaçtır. Dönüş O’nadır. Kurtuluş O’ndadır.

Kutlu doğum mübarek olsun. Kutlu Doğum haftası kutlu olsun.

Sonsuz selam ve sevgilerimle, hoşça kalınızYorumunuz ve Düşünceleriniz

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları www.bizbolulular.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.


                                                           Yorumlar                                                            
Merhaba. Ancak bu kadar güzel tasvir edebilirim. Gönlünüze sağlık. üç aylarınızı ve Mevlid kandilinizi tebrik eder, bizi ramazan a ve bayrama eriştirmesini allah tan niyaz eylerim. Sevgilerimle.
Veysel kara - 20.4.2015

10 bin kişiye aşure dağıttılar

Bolu Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişilik aşure dağıttı.

9.09.2019  16:38:29  (0)
Bolu Belediyesi kültür gezilerine devam ediyor

Bolu Belediyesi’nin ‘kültür gezileri’ kapsamında düzenlediği Çanakkale gezisi için ikinci kafile gün gece yola &

9.09.2019  16:26:55  (0)
Doğanay; yeni Eğitim Öğretim yılı hayırlı olsun

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, tüm öğrencilere ve eğitim camiasına eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

9.09.2019  16:18:55  (0)
Bolu'da vefat edenler

Allah'tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz

26.08.2019  13:03:21  (0)
Çocuklar babalarıyla beraber saf tuttu

İlimiz Müftülüğü ve Sağlık İl müdürlüğünün yanı sıra  15 sivil toplum örgütünün organize ettiğ

24.08.2019  12:23:44  (0)
Bolu'da vefat edenler

Allah'tan rahmet kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileriz

22.08.2019  11:48:08  (0)
Bolu'da vefat edenler

Allah'tan rahmet kederli ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dileriz

19.08.2019  10:55:56  (0)
Doğaseverler Köroğlu şelalesine yürüdü

Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen doğa yürüyüşleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Kıbrısçık ilçesindeki 'Köroğl

19.08.2019  10:30:03  (0)
Soylu Bolu'da trafik denetlemesine katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı tatilinin son gününde Bolu'da trafik denetimi yaptı.

15.08.2019  12:29:40  (0)
  Biz Bolulular - Haber Arşivi   
Haber Arama :
Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

Mario Meyve Dünyası
Mario Meyve Dünyası
TOPLARI TOPLA
TOPLARI TOPLA
HUGO
HUGO

YARIŞ GÜNÜ
YARIŞ GÜNÜ
ALTIN KAFA OYUNU
ALTIN KAFA OYUNU
KIZGIN ARAÇLAR
KIZGIN ARAÇLAR

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
26.08.2019
Bolu'da vefat edenler
22.08.2019
Bolu'da vefat edenler
19.08.2019
Bolu'da vefat edenler
15.08.2019
Bolu'da vefat edenler
7.08.2019
Bolu'da vefat edenler
18.07.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası