Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 16 Şubat 2019 Cumartesi
[11:54] Metin öğrencilik yıllarına geri döndü -- [10:23] Vali Ümit otobüs işletmecilerine seslendi;can taşıyorsunuz -- [17:13] Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Bolu'nun gururu oluyor -- [16:15] KÜLLİ İRADE -- [16:07] Kimin Umurunda ? -- [15:38] Vali Ümit başkanlığında toplandılar -- [17:17] Kimin Umurunda ? -- [16:16] Cumhur İttifakı'nda flaş gelişme -- [15:52] Gazete sahiplerinden Vali Ümit'e ziyaret -- [15:24] Türkiye şampiyonasında Bolu'yu temsil edecek --
EN DELİKANLI PARTİ BİZİZ

 Saadet Partisi 1.sıra Millet Vekili adayı Hayrettin Aytar ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Haberi Yazdır

14.05.2011  00:41

Necmettin Erbakan’ın ölümünden kısa bir süre önce partide yaşanan gergin kurultay sonucu genel başkan Numan Kurtulmuş’ un istifası, ardından da HAS Partinin kurulmasıyla yaşanan ayrılıklar ve seçim maratonu hakkında Saadet Partisi 1.sıra Millet Vekili adayı Hayrettin Aytar ile yaptığımız röportaj…

 Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1969 Bolu Kıbrıscık doğumluyum. İlk, orta ve ticaret lisesi tahsilimi Bolu’da tamamladım. 6 yıl süreli serbest muhasebecilik stajımı tamamladıktan sonra 1993 yılından itibaren Bolu merkez de iş hayatına başladım. Siyasete 2002 yılında Saadet Partisi gençlik kollarında başladım. 2002 yılı genel seçimlerinde 3.sıra milletvekili aday adayı oldum. 2004-06 yılları arasında merkez ilçe başkanlığı yaptım. Evli, iki çocuk babasıyım.

Eşiniz sizi nasıl tanımlar? 

Muhtemelen inatçı ve mücadeleci olarak tanımlar.

Boş zamanlarınızda neler yaparsınız?

Bolu Spor taraftarıyım. Hafta sonları teşkilat çalışmaları dışında maçları takip ediyorum. 2005-09 yılları arasında Bolu Spor denetleme kurulu üyeliği görevinde bulundum. Yoğun iş tempomdan kalan zamanlarımı ailemle geçirmeyi seviyorum.

En sinirlendiğiniz şey nedir?

Bir insanın karşısındaki insanı hafife alması beni çok sinirlendirir. Temel felsefem insanlara saygılı olmaktır. Erbakan Hocamızın bize öğrettiği en önemli şey konuştuğunuz kişiye değerli olduğunu hissettirin derdi.

Partinizde bir ilk yaşandı ve genel başkan Mustafa Kamalak internet ortamında bir video hazırlayarak gençlere seslendi.  internet dünyasıyla aranız nasıl?www.bizbolulular.com internet  haber portalımızı nasıl buluyorsunuz?

Teknolojinin olumlu yönlerini kullanıyoruz. İnternet kullanıcısına olumlu veya olumsuz yönler sunabilmekte. Olumlu yönlerinin kullanılması taraftarıyız. Sitenizi takip ediyoruz. Çok başarılı bir haber sitesi. Başarılarınızın devamını diliyoruz.

Saadet partisinin gayri Müslimlere bakışı nedir?

Osmanlı döneminde bunun çok güzel örnekleri vardır. O dönemde ilişkiler çok medeniydi. Bir Müslüman bir gayri müslimin evine gittiğinde eğer namaz vaktiyse çok rahat bir seccade bulabilirdi. O yüzden bizim onlara karşı bir önyargımız olamaz. İslam dininin özünde zorlama yoktur. Bize hakaret edilmediği sürece, hiç kimsenin inancı bizi rahatsız etmez.

Saadet Partisi zaman zaman laiklik ile sorunlu bir parti olarak gündeme gelir. Bu durum hakkında ne söyleyeceksiniz?

Bunlar suni gündem, bunlar bizim partimizin başarısının önünü kapatmak için yapılıyor. Bizim kadar, bu ülkenin geleceğinin de önü kesiliyor. Biz halkımızın refahı, mutluluğu için önümüze bakıyoruz. Erbakan hükümeti döneminde yaptıklarımız bellidir. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz emeklimizi köylümüzü nasıl mutlu ederiz diye düşünüyoruz. Bizi farklı senaryolarla farklı yerlere çekmeye çalışmasınlar. Türkiye’nin en delikanlı partisi biziz.

“HAS Partililer kendilerini halka izah edemeyecekler”

Necmettin Erbakan’ın vefatından kısa bir süre önce partinizde bir gerginlik yaşandı ve sonucunda genel başkan Numan Bey istifa ederek yeni bir parti kurdu ve Saadet Partisinden ayrılarak HAS Parti ye geçenler oldu. Ayrılık sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Onlar kendilerini halka izah edemeyecekler. AKP ayrışmasında bu arkadaşlar ayrılanları suçlamış, kendilerini yarı yolda bırakmakla İtham etmişlerdi. Şimdi aynı şeyi kendileri yaptılar. Bu yüzden halka anlatacak bir şeyleri yoktur.

Bolu’da da partinizden ayrılanlar oldu. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Oylarınızda bir azalma söz konusu olabilir mi?

Bolu olarak basında yer alanların aksine Abdullah Bey ve birkaç arkadaş dışında 40’a yakın yönetim kurulu üyemiz dimdik yerinde sabit kalmıştır. Ve çalışmalar eskisinden daha verimli bir şekilde devam etmekteyiz. Oy anlamında da bu bağlam da hiçbir sıkıntımız yoktur.

Sizce Bolu’nun en önemli problemi nedir?

Bolu’nun en önemli problemi işsizliktir. Bizim Bolu için yapmaya çalışacaklarımız öncelikle işsizliği çözüme kavuşturmak olacaktır. Ayrıca Bolu’nun tabiat harikası bir şehir olduğunu biliyoruz. Ama bu değerlendirilemiyor. Turizm yeterli desteği görmüyor. Esnafın durumu da içler acısıdır. Başbakanın söylediği gibi insanlar bolluk içinde değiller. İnsanlar artık bereket istiyor.

İnsanlar size niçin oy vermeliler?

Önümüzde bir Düzce gerçeği var. Ama Bolu hala yerinde sayıyor. Başta da organize sanayimiz. Düzce teşvik kapsamına alınırken, her ne hikmetse Bolu alınmıyor. İnsanlar Bolu’nun tekrar kalkınması için bana oy vermeliler.  
Ahmet Hamit Varlık
5/17/2011
ali kardeşim siz çok şey bildiğinz için biz hep bu haldeyiz zaten. siz biliyorsunuz ya o yeter bize bizim bilmemize ne gerek var

ALİ CANDIR
5/16/2011
Hamit Varlık efendi Numan beyefendi nin pilanı vardı uygulamaya gecti ama ALLAH u tealanın planı daha başkadır biz onu genclik başkanı yaptık il başkanı yaptık GENEL başkan yaptık onun yaptığı en büyük kötülüğü kendine ve dava ya dır. siz hiç bir şey bilmiyorsunuz iyi öğrenin...

Ahmet Hamit Varlık
5/15/2011
sayın aytar, peki siz numana yapılanları halka nasıl izah etmeyi düşüyüyorsunuz. numan sonuna kadar partite kaldı ve mücadelesini verdi. siz önce ihtiyarların yaptıklarını halka izah edin. biz herşeyi biliyoruz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

HUGO
HUGO
ATOM TOPLARI
ATOM TOPLARI
BALIK AVLAMA
BALIK AVLAMA

LABİRENT FARESİ JERRY
LABİRENT FARESİ JERR
Jerry Peynir Toplama
Jerry Peynir Toplama
AHŞAP TEKERLEK
AHŞAP TEKERLEK

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
7.2.2019
Bolu'da vefat edenler
4.2.2019
Bolu'da vefat edenler
30.1.2019
Bolu'da vefat edenler
25.1.2019
Bolu'da vefat edenler
17.1.2019
Bolu'da vefat edenler
7.1.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Özkan Gözütok
Site Haritası