Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 21 Mayıs 2019 Salı
[10:55] Bolu'da vefat edenler -- [10:45] Özcan "Allah bizi korumuş" -- [16:45] İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü Ahmet Kahraman'a verildi -- [16:34] Müzebüs Bolu'da -- [16:28] BİRLİĞİN KAYNAĞI KUR’ANDIR -- [15:29] Yaşar Çelik vefat etti -- [13:12] Bolu Karatecilere ev sahipliği yaptı -- [13:00] Özcan" Gölcük için karar zamanı " -- [13:03] RAMAZAN AYI HAYIR AYIDIR -- [12:44] Demir Önceliğimiz alt yapı olacak --
EREKSİYON SORUNUNA ÖRÜMCEK ISIRIĞI

Muz örümceğinin zehri, ereksiyon sorununu tarihe gömebilir..

Haberi Yazdır

09.03.2011  23:57

 

Çoğu insan yatak odasında bir örümcek görürse, hızla ondan kurtulmanın yolunu arar. Ama yeni bir araştırma, bir örümceğin yatak odasında çok faydalı olabileceğini ortaya koydu. Güney ve Orta Amerika'da görülen, muz örümceği ya da Phoneutria nigriventer adıyla bilinen bir örümceğin tek bir ısırığının dört saat süren ereksiyon gibi yan etkileri olduğu ortaya çıktı.

Georgia Tıp Fakültesi uzmanları, örümceğin bu özelliğinin, ereksiyon bozukluklarıyla ilgili tıbbi müdahalelerde çığır açabileceğini düşünüyor.

Doktor Kenia Nunes, "Phoneutria nigriventer örümceğinin zehri, birkaç çok zengin karışıma sahip molekül içeriyor. Bu moleküller toksinler olarak adlandırılıyor ve daha sonra bu zehirde farklı aktiviteleri olan çeşitli toksinler olduğunu keşfettik. Bu yüzden bir insan bu örümcek tarafından ısırıldığında farklı semptomlar gözlemliyoruz. Bunlar arasında penisin sürekli olarak ereksiyon halinde olmasına neden olan priapism de bulunuyor" diyor.

Tabi bunun yanı sıra başka yan etkiler de var. Uzun ve acılı ereksiyonlar kas kontrolünün kaybı, şiddetli acı, zorlukla nefes alma sonucunu doğuruyor. Eğer panzehir verilmezse kişi, oksijen yetersizliğinden ölüyor.

Ancak Doktor Nunes'a göre, örümceğin yan etkilerinden hem kadınlar hem de erkeklerde cinsel fonksiyon bozukluklarının tedavisinde yararlanılabileceğini söylüyor.
Cinsel Tıp dergisinde yayınlanan araştırmasında Nunes, fareler üzerinde yapılan deneylerde toksinin ereksiyon bozukluğunu normalleştirebildiğini anlatıyor.
Örümcek zehri, Viagra gibi ilaçlardan farklı bir şekilde çalışıyor. Nunes, MSNBC'ye yaptığı açıklamada, "Bazı hastalar geleneksel tedaviye cevap vermiyor, bu alternatif bir tedavi olabilir" diye konuştu.

Doktor, toksinin kadınlarda da işe yaramasını umuyor, ama bu konuda çalışmalara henüz başlamamış. Şimdiye kadar bu örümcek tarafından ısırılan 7 bin kişiden sadece 10'u ölmüş.Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

GOVERNOR OF POKER 2 OYUNU
GOVERNOR OF POKER 2
STRES TESTİ
STRES TESTİ
HADİ PATLAT
HADİ PATLAT

MACERA ADASI SURVİVOR OYUNU
MACERA ADASI SURVİVO
ŞİRİN VE ŞİRİNE
ŞİRİN VE ŞİRİNE
PELİT AVI
PELİT AVI

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Yaşar Çelik vefat etti
9.05.2019
Bolu'da vefat edenler
2.05.2019
Bolu'da vefat edenler
29.04.2019
Bolu'da vefat edenler
26.04.2019
Bolu'da vefat edenler
24.4.2019
Bolu'da vefat edenler
8.4.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası