Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 14 Aralık 2018 Cuma
[12:04] Bolu'da vefat edenler -- [11:07] YEMENDE İNSANLIK ÖLÜYOR -- [11:00] Bolu'da vefat edenler -- [12:08] Bolu'da vefat edenler -- [11:51] Çayını Kökez ile demleyin -- [11:25] Şirin Mudurnu'muza kimler gelecek ? -- [11:02] Metin "Herkesin elini sıkacağız" -- [10:53] Belediye arşivinde meydana gelen yangının teknik raporu tamamlandı -- [10:51] Bolu'da vefat edenler -- [10:44] TSO Başkanı Ateş CACCİ Genel Kuruluna katıldı --
EREKSİYON SORUNUNA ÖRÜMCEK ISIRIĞI

Muz örümceğinin zehri, ereksiyon sorununu tarihe gömebilir..

Haberi Yazdır

09.03.2011  23:57

 

Çoğu insan yatak odasında bir örümcek görürse, hızla ondan kurtulmanın yolunu arar. Ama yeni bir araştırma, bir örümceğin yatak odasında çok faydalı olabileceğini ortaya koydu. Güney ve Orta Amerika'da görülen, muz örümceği ya da Phoneutria nigriventer adıyla bilinen bir örümceğin tek bir ısırığının dört saat süren ereksiyon gibi yan etkileri olduğu ortaya çıktı.

Georgia Tıp Fakültesi uzmanları, örümceğin bu özelliğinin, ereksiyon bozukluklarıyla ilgili tıbbi müdahalelerde çığır açabileceğini düşünüyor.

Doktor Kenia Nunes, "Phoneutria nigriventer örümceğinin zehri, birkaç çok zengin karışıma sahip molekül içeriyor. Bu moleküller toksinler olarak adlandırılıyor ve daha sonra bu zehirde farklı aktiviteleri olan çeşitli toksinler olduğunu keşfettik. Bu yüzden bir insan bu örümcek tarafından ısırıldığında farklı semptomlar gözlemliyoruz. Bunlar arasında penisin sürekli olarak ereksiyon halinde olmasına neden olan priapism de bulunuyor" diyor.

Tabi bunun yanı sıra başka yan etkiler de var. Uzun ve acılı ereksiyonlar kas kontrolünün kaybı, şiddetli acı, zorlukla nefes alma sonucunu doğuruyor. Eğer panzehir verilmezse kişi, oksijen yetersizliğinden ölüyor.

Ancak Doktor Nunes'a göre, örümceğin yan etkilerinden hem kadınlar hem de erkeklerde cinsel fonksiyon bozukluklarının tedavisinde yararlanılabileceğini söylüyor.
Cinsel Tıp dergisinde yayınlanan araştırmasında Nunes, fareler üzerinde yapılan deneylerde toksinin ereksiyon bozukluğunu normalleştirebildiğini anlatıyor.
Örümcek zehri, Viagra gibi ilaçlardan farklı bir şekilde çalışıyor. Nunes, MSNBC'ye yaptığı açıklamada, "Bazı hastalar geleneksel tedaviye cevap vermiyor, bu alternatif bir tedavi olabilir" diye konuştu.

Doktor, toksinin kadınlarda da işe yaramasını umuyor, ama bu konuda çalışmalara henüz başlamamış. Şimdiye kadar bu örümcek tarafından ısırılan 7 bin kişiden sadece 10'u ölmüş.Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

TAVLA
TAVLA
MANTIK TOPU
MANTIK TOPU
HADİ PATLAT
HADİ PATLAT

FARE CİRİT ATIYOR
FARE CİRİT ATIYOR
KIZGIN ARAÇLAR
KIZGIN ARAÇLAR
Frikik çalışma
Frikik çalışma

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
12.12.2018
Bolu'da vefat edenler
28.11.2018
Bolu'da vefat edenler
27.11.2018
Bolu'da vefat edenler
19.11.2018
Bolu'da vefat edenler
12.11.2018
Bolu'da vefat edenler
31.10.2018
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Özkan Gözütok
Site Haritası