Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 16 Şubat 2019 Cumartesi
[11:54] Metin öğrencilik yıllarına geri döndü -- [10:23] Vali Ümit otobüs işletmecilerine seslendi;can taşıyorsunuz -- [17:13] Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Bolu'nun gururu oluyor -- [16:15] KÜLLİ İRADE -- [16:07] Kimin Umurunda ? -- [15:38] Vali Ümit başkanlığında toplandılar -- [17:17] Kimin Umurunda ? -- [16:16] Cumhur İttifakı'nda flaş gelişme -- [15:52] Gazete sahiplerinden Vali Ümit'e ziyaret -- [15:24] Türkiye şampiyonasında Bolu'yu temsil edecek --
KALİTE UCUZA SATILMAZ

 Asya Pide ve Kebap Salonu, Tencere Yemekleri’nin sahibi Özcan Özdemir: “Kalite ucuza satılmaz, ancak uygun fiyata satılabilir”

Haberi Yazdır

24.02.2011  15:19

       Bolu Lokantacılar, Aşçılar ve Pastacılar Odası Başkanı Murat Abak’la yaptığımız röportajın ardından yıllardır Bolu’ya hizmet veren Asya Pide ve Kebap Salonu, Tencere Yemekleri’nin sahibi Özcan Özdemir’le de görüştük ve Murat Abak’ın “Kaliteden ödün verdik” cümlesini Özcan Özdemir’e sorduk. Abak’ın; “Ekonomik sorunlar nedeniyle lokanta esnafımız kaliteyi düşünmez oldu. Dükkânı ayakta tutabilmek için kaliteden ödün verdi” açıklamasının kendisi için geçerli olmadığını söyleyen Özdemir; “Ben o tür şeylere girmedim. Bu işte önemli olan kaliteden ödün vermemek. Benim müşterim azaldığı zaman da masrafları kısmadım” dedi.

 

      Sizin politikanız nedir?

 

      Bizim politikamız iyi mal, kaliteli mal ve alışa göre fiyat. Kullandığım yağın, pirincin kalitesini düşürdüğüm zaman o yemeğin, pilavın tadı değişecek ve müşterim de bunu anlayacak. Babam Nuri Usta’nın bugüne getirdiği bu işletmeyi kardeşimle ben ödün vermeden sürdürüyoruz. 39 yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz ve hiç kaliteden ödün vermeyi düşünmedik.

 

      Sizin lokantanızda fiyatlar nasıl? Kalite ve fiyat dengeli mi?

 

      Kesinlikle. Bize genellikle orta gelirden vatandaşlar ve memur kesimi geliyor. Bu gelenler de bir süre sonra bizim sürekli müşterimiz oluyorlar. Hem temizliğe önem veriyoruz hem de ücretin insanları sıkıştıracak bir ücret olmamasına dikkat ediyoruz.

 

      Kalite ucuza satılır mı?

 

      Hayır, kalite ucuza satılmaz. Biz de zaten yemeklerimizi ucuza satmıyoruz, uygun fiyata satıyoruz. Bir kilo kırmızı etin kilosu 25 lira. Hesap yaptığın zaman bir porsiyon bir porsiyon 6 liraya denk geliyor.

 

      Oldukça ucuza yemek veren lokantalar var, özellikle son zamanlarda arttı bunlar. Bu tür yerlerin açılması size zarar vermiyor mu?

 

      Her lokanta esnafının ulaştığı müşteri portföyü vardır. Bolu bir öğrenci şehri. Öğrenciler, ister istemez gidebileceği, ucuza yemek yiyebileceği yerleri arıyor. Bu tür yerlerin olması bizim işyerlerine sıkıntı yaratıyor ama sonuçta müşteri kendi tercihine gidiyor. Niye gidiyorsunuz diyemeyiz.

 

      Kaliteli yemekler pahalı, kalitesiz yemekler ucuz fikrine nasıl bakıyorsunuz?

 

      Evet ama bir üçüncü şık da var. Kaliteyi ucuza değil uyguna yemek. Biz böyle yapıyoruz. Kaliteli yemek yemeye gidenler, örneğin bir otelde yemeyi tercih edenler parayı düşünmez ama 1,5 liraya tavuk döner ve ayran tercih edenler parayı düşünür ve ekmeğin içinde ne kadar tavuk eti var düşünmez. Belki de bizim bugünlere gelmemizin sebebi de bu. Kaliteyi uygun fiyata sunmak. Hem babadan kalma işyeri olması, isim yapması hem de kaliteden ödün vermemiş olmamız.  

 

      Siz yöresel yemek yapıyor musunuz?

 

 

      Yöresele yakın yemekler yapmaya çalışıyorum. Tencere yemeği yapıyorum. Bir ezogelin, mercimek çorbasının yanında bakla çorbası, patates çorbası ve Bolu tarhanasından çorbayı dükkanımda bulunduruyorum. Keşli cevizli erişte de yapıyoruz. Başkanımız Murat Abak’ın dediği gibi yöresel yemek yapan işyerleri Bolu’yu kaldıramayabilir. Çünkü dışarıdan gelenler Bolu’nun içine girmiyor; Abant’a, Gölcük’e gidiyor.

 

      Müşteriyle ilişkileriniz nasıl? Kaliteli, uygun ama bir de bunun sunumu var, hizmeti var değil mi?

 

      Kesinlikle. Belki de en önemlisi bu. Bize gelen müşterilere bir arkadaş bir ahbap gibi davranıyoruz. Sohbet ediyoruz, şakalaşıyoruz, tatlı dilli oluyoruz, güler yüz gösteriyoruz. Zaten bunu yaptıktan sonra o müşteri bir daha başka yere gitmez. Hem kaliteli yemeği uyguna yerim hem de sohbet ederim diye bize geliyorlar. Hatta biz müşteriyi yönlendiriyoruz. Müşteri bana ne önerirsin diyor. Her güne ayrı bir yemek yapıyoruz biz. Mesele bugün Çarşamba, şu yemeğimiz var. Bunu verelim size diyoruz. Müşteri ne yiyeceğini bize bırakıyor yani.  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

KIŞ TRAFİĞİ
KIŞ TRAFİĞİ
MİNİ TOP
MİNİ TOP
SOLO TEST OYUNU
SOLO TEST OYUNU

Sonic xtreme
Sonic xtreme
DİSKO BOWLİNG
DİSKO BOWLİNG
MADENCİ KÖSTEBEK
MADENCİ KÖSTEBEK

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
7.2.2019
Bolu'da vefat edenler
4.2.2019
Bolu'da vefat edenler
30.1.2019
Bolu'da vefat edenler
25.1.2019
Bolu'da vefat edenler
17.1.2019
Bolu'da vefat edenler
7.1.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Özkan Gözütok
Site Haritası