Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 17 Nisan 2021 Cumartesi
[16:48] Bolu'da başarılı cimnastikçilere ödül verildi -- [14:08] Güner ;Bolu'da İŞKUR tarafından 3 ayda 1705 kişi işe yerleştirildi -- [14:02] Gölköy Barajı'nda su seviyesi yüzde 75'e yükseldi -- [13:48] Trafik kazası 6 yaralı -- [09:51] Sarımsakcı; Ramazanda umut var -- [11:00] Tarımsal nüfus gençleşiyor -- [10:59] Vali Ümit'e "10 Nisan Polis Haftası" ziyareti -- [10:52] Bu fotokapanlara yakalananlar yandı -- [10:31] Güner ;CHP Bolu İl Örgütü ve Tanju Özcan üç maymunu oynuyor -- [19:47] Emrah hoca terfi etti --
Abak; Bolu hayır yapmayı seviyor

Bolu Bağışçılar Vakfı, son bir hafta içinde, gazı kapalı olan yüzlerce ailenin faturasını ödeyerek, kullanıma tekrar açılmasını sağladı.

Haberi Yazdır

2.03.2021  11:24

Bolu Bağışçılar Vakfı, son bir hafta içinde, gazı kapalı olan yüzlerce ailenin faturasını ödeyerek, kullanıma tekrar açılmasını sağladı.

Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kovid-19 nedeniyle kış aylarının ekonomik geliri düşük aileler için daha zorlayıcı bir hal aldığını belirterek, vakıf olarak zor durumda kalan aileler için bu hareketi başlattıklarını söyledi.

Kış aylarında doğalgazı ve elektriği kesilen ailelerin faturalarını ödediklerini belirten Abak, “Bolu gerçek anlamda hayırseverlerin şehri. Vakıf olarak pandemi döneminde doğalgazsız elektriksiz aile kalmasın, bu zor günleri birbirimize destek olarak aşalım diye düşündük. Sağ olsunlar vakıf üyelerimizin maddi anlamda büyük katkıları oldu. Bolu Bağışçılar Vakfı üyeleri arasında başlattığımız dayanışma ve yardımlaşma hareketine çok sayıda vatandaşımız gerek sosyal medya gerek telefon ile bize ulaşarak destek olmak istediğini belirtti. Henüz bir hafta olmasına rağmen 100 bin liraya yakın tutarda fatura ödendi." diye konuştu.

"Biz öncelikle borçtan dolayı aboneliği kapatılmış ailelerin faturalarını ödüyoruz" diyen Abak, "Şu anda yüzlerce ailenin doğalgaz borcu kapatılarak abonelikleri aktif hale getirildi. Havaların soğuk olması nedeniyle önceliğimizi doğalgaz faturalarına verdik. Doğalgaz faturalarından sonra zor durumda kalan ailelerin elektrik faturalarının ödenmesi noktasında destek olacağız." şeklinde konuştu.

Yapılacak yardımların suistimal edilmemesi için 15 Şubat 2021 tarihinden önce kapanan aboneliklerin faturalarının ödendiğini belirten Abak, "Burada hayırsever vatandaşlarımızın iyi niyetinin de suistimal edilmemesi lazım. Bu nedenle 15 Şubat 2021 tarihinden önce gazı-elektriği kesilen abonelerin faturalarını ödüyoruz. Vakıf olarak biz kimseye duyurmadan yaklaşık bir hafta önce üyelerimizin bağışlarıyla faturaları ödemeye başlamıştık." dedi.

Hayırseverliğin bu toprakların mayasında olduğunu ifade eden Abak, "Bolu halkı gerçek anlamda hayırsever bir halk. Hayırseverlik, yardımlaşma bu toprakların mayasında var. İzzet Baysal’ın şehri. İzzet Baba’nın izinden yürüyen bir şehir. İhtiyacı olan ailelerin faturalarını ödediğimizi duyan vatandaşlarımız gerek vakfa gelerek gerek vakfa şartlı bağış yaparak bütçeleri ölçüsünde destek oluyor. Allah hepsinden razı olsun." ifadelerini kullandı.

Haber AAYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

Yaban ormanda
Yaban ormanda
KENARA ŞUTLA
KENARA ŞUTLA
ATEŞ ÇOCUK VE SU KIZ OYUNU
ATEŞ ÇOCUK VE SU KIZ

YARIŞ ZAMANI
YARIŞ ZAMANI
YARIŞ GÜNÜ
YARIŞ GÜNÜ
Kızma Birader
Kızma Birader

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
22.03.2021
Bolu'da vefat edenler
8.03.2021
Bolu'da vefat edenler
1.03.2021
Bolu'da vefat edenler
18.02.2021
Bolu'da vefat edenler
15.02.2021
Bolu'da vefat edenler
5.02.2021
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
[email protected]

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası