Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 3 Mart 2021 Çarşamba
[20:57] Burak Balaban ; Özcan partisinden istifa etmelidir -- [20:15] Tanju Özcan ;ya istifa edin yada gerekeni yaparım -- [20:01] Bolu'ya dört yeni ambulans daha geldi -- [15:43] Bolu'da kontrollü normalleşme süreci başladı -- [11:41] Alevler bir anda yükseldi -- [11:24] Abak; Bolu hayır yapmayı seviyor -- [10:48] Bu köyde herkes kaşıkçı -- [10:05] Bolu'da vefat edenler -- [19:37] Bayrak ;milli iradeden yana olduk -- [15:48] Baskın ;28 Şubat mağdurlarına iade-i itibar verilmeli --
Lise öğrencilerinden yürekleri ısıtan mektuplar

Yeniçağa Yaşar Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesinde anne veya babası hayatta olmayan ya da ebeveynleri boşanan dezavantajlı ilk ve ortaokul öğrencilerinin, eğitim hayatındaki başarı oranını artırmak ve sosyal hayata uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla proje hazırlandı.

Haberi Yazdır

18.02.2021  09:23

Bolu'da iki lise öğretmeni tarafından hayata geçirilen ve anne veya babasını kaybetmenin acısını yaşamış ilköğretim kademesindeki öğrencilere yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlayan "Bir Güneş Misali Isıtacağız Kalbini" projesi tamamlandı.

Yeniçağa Yaşar Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri İlknur Pınarcı ve Celile Öztoprak, anne veya babası hayatta olmayan ya da ebeveynleri boşanan dezavantajlı ilk ve ortaokul öğrencilerinin, eğitim hayatındaki başarı oranını artırmak ve sosyal hayata uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla proje hazırladı.

Uluslararası alanda okulların projelerini paylaştığı ve yardımlaştığı "eTwinning" platformu üzerinden hayata geçirilen proje kapsamında, ülke genelinde projeye ortak olan 30 ildeki 50 öğretmenin çabasıyla 25 ilk ve ortaokulda dezavantajlı öğrenciler belirlendi.

Projeye destek veren 18 lisede ise dezavantajlı kardeşlerine destek olmak isteyen öğrencilerden oluşan "sevgi ekipleri" kuruldu.

Sevgi ekipleri, 8 rehber öğretmen ve projeye ortak olan okullardaki öğretmenlerle, ilk ve ortaöğretim kademesindeki öğrencilerin kalplerine dokunabilmek için çeşitli etkinlikler düzenledi.

Süreç içerisinde eğitici, pekiştirici becerileri ortaya çıkaran çalışmalar yürütülerek, rehber öğretmenlerden oluşan ekibin uyguladığı formlar sayesinde çocukların tanındı.

Bazı öğrencilere, hayallerini gerçekleştirebileceğini anlatan mektuplar gönderilirken bazıları için de özel hikayeler yazılarak bu hikayelerin tamamlanması istendi.

Ayrıca, Türkiye'nin çeşitli illerinde yaşayan lise öğrencileri tarafından uzun süren uğraşlar sonucu hazırlanan çeşitli eğitim materyalleri de dezavantajlı öğrencilere gönderildi.

"Uzakta değiliz cümlesini, kalben ve derin olarak yaşadık"

Matematik öğretmeni İlknur Pınarcı, AA muhabirine, 3 ay önce başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında yüzlerce çocuğun hayallerine ortak olduklarını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hem kendilerinde hem de toplumda köklü değişikliklere sebep olduğunu dile getiren Pınarcı, "Uzaktan eğitim gibi çok radikal bir hayata adım attık ve uzakta değiliz cümlesini, kalben ve derin olarak yaşadık. Bu projede, bir çocuğun başını okşayacak mesafede olamasak da hayatına dokunabilmenin mucizelerini gördük." diye konuştu.

Haber AAYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

TOPLARI TOPLA
TOPLARI TOPLA
BUZ HOKEYİ
BUZ HOKEYİ
DENGE KURMA
DENGE KURMA

ÖZGÜVEN TESTİ
ÖZGÜVEN TESTİ
Frikik çalışma
Frikik çalışma
TOP MAKİNASI
TOP MAKİNASI

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
1.03.2021
Bolu'da vefat edenler
18.02.2021
Bolu'da vefat edenler
15.02.2021
Bolu'da vefat edenler
5.02.2021
Bolu'da vefat edenler
16.01.2021
Bolu'da vefat edenler
29.12.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
[email protected]

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası