Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 29 Eylül 2020 Salı
[11:19] Uyuşturucu ile yakalandılar -- [11:14] Sahte paradan tutuklandılar -- [11:07] Dereye düşen çocuk kurtarılamadı -- [10:59] Tatlı patatesin hasadına başlandı -- [13:31] DOLAR, EURO ZİRVEDE ALTIN 460 TL de... -- [12:49] Bolu'da tarihi eser kaçakçılığı -- [12:43] Bolu TSO "Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi" aldı -- [12:33] Bolu'da kaçak elektronik sigara tütün kartuşu ele geçirildi -- [12:25] Uyuşturucudan tutuklandı -- [12:23] Hurdaya dönen araçtan sağ çıktılar --
Türker Ateş teşvikleri değerlendirdi

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Türker Ateş ilçelere yapılan yatırımlarda bir alt bölge desteklerinden faydalanmanın önünün açıldığını ve Bolu'da 6 ilçenin bu olanaktan yararlanacağını belirtti.

Haberi Yazdır

25.08.2020  10:37

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Türker Ateş, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yatırım teşviklerinde yapılan düzenlemede, ilçelere yapılan yatırımlarda bir alt bölge desteklerinden faydalanmanın önünün açıldığını ve Bolu'da 6 ilçenin bu olanaktan yararlanacağını belirtti.

Ateş, yaptığı yazılı açıklamada, 21 Ağustos 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile halihazırda 2. yatırım teşvik bölgesinde yer alan Bolu'da, Seben, Kıbrıscık, Yeniçağa, Dörtdivan, Göynük ve Mudurnu ilçelerine yapılacak yatırımların bir alt bölge olan 3. Bölge yatırım teşviklerinden yararlanacağını anımsattı.

Yerinde iş ve istihdamın artırılmasının, ilçelerin de il merkezi ile gelişmesi açısından önemli olduğunu vurgulayarak, yatırım teşviklerinin ilçelere yatırım götürme noktasında önemli bir enstrüman olarak karşılarına çıktığını kaydeden Ateş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bolu olarak sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi sıralaması nedeniyle 2. yatırım teşvik bölgesinde yer alıyoruz. Ancak ilçelerimize baktığımızda, bu gelişmişlik düzeyinin ilçelere yansımadığını ifade edebiliriz. İlçelerimize de bir hareketlilik getirmek, yatırım cazibesini artırmak için gerek TOBB, gerekse Bakanlık nezdinde bugüne dek birçok girişimde bulunduk. 21 Ağustos’ta yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile bu süreçte sevindirici bir haber aldık. Yatırım teşvik sisteminde ilçe bazlı düzenlemeye gidildi. Buna göre, Bolu’da Seben, Kıbrıscık, Yeniçağa, Dörtdivan, Göynük ve Mudurnu ilçelerine yapılan yatırımlara, bir alt bölge teşviği olan 3. bölge teşvikleri uygulanacak. 2. Bölgede yüzde 20 olan yatırıma katkı oranı, 3. Bölgede 5 puan daha artarak yüzde 25 olarak uygulanıyor. Ayrıca 3 yıl olan SGK işveren hissesi prim desteği süresi 3. Bölgede 5 yıla uzuyor. Yine 3. Bölgede, hahihazırda 2. Bölgede olmayan, döviz veya döviz endeksli kredide 1 lira cinsi kredide ise 3 faiz veya kar payı desteği uygulanıyor." 

Ateş, hayata geçirilen bu yeni düzenlemelerin ilçelerin gelişmesi ve rekabet gücünün artması, göçün tersine çevrilmesi, yerinde iş ve istihdam hedefine katkı sağlaması açılarından faydalı sonuçlar getireceğini de belirtti.

Haber AAYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

TOP MAKİNASI
TOP MAKİNASI
LABİRENT FARESİ JERRY
LABİRENT FARESİ JERR
SCOOBY DOO
SCOOBY DOO

Müthiş golf
Müthiş golf
TOPLARI TOPLA
TOPLARI TOPLA
SOS OYUNU
SOS OYUNU

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
22.09.2020
Bolu' da vefat edenler
3.09.2020
Bolu' da vefat edenler
28.08.2020
Bolu' da vefat edenler
25.08.2020
Bolu' da vefat edenler
17.08.2020
Bolu' da vefat edenler
9.07.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
[email protected]

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası