Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 5 Ağustos 2020 Çarşamba
[12:28] Bolu'da trafik kazası -- [09:56] Dördüncü kattan boşluğa düştü -- [09:49] Devrilen traktörün altında kaldı -- [09:39] Alevler ahşap evi yuttu -- [15:06] İyi Bayramlar -- [16:27] Veysel Hocayı kaybettik -- [17:31] Aydın sosyal medya düzenlemesi hakkında değerlendirme yaptı -- [16:43] Depreme dayanıksız olan okullar yıkıldı -- [16:34] Kurban hazırlıkları devam ediyor -- [16:22] Kıbrıs Gazisine Milli Mücadele Madalyası --
Başaran'ın talep ettiği kanun teklifi meclise sunuldu

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran’ın hazırlayarak talep ettiği, devlete olan borçlar nedeniyle haczedilen araç ve gayri menkuller nedeniyle mağdur durumda olan vatandaşa büyük kolaylık getiren kanun teklifi meclis komisyonuna sunuldu.

Haberi Yazdır

30.06.2020  17:48

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran’ın hazırlayarak talep ettiği, devlete olan borçlar nedeniyle haczedilen araç ve gayri menkuller nedeniyle mağdur durumda olan vatandaşa büyük kolaylık getiren kanun teklifi meclis komisyonuna sunuldu.

Konu hakkında açıklama yapan MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran ; “Uzun yıllardır Mali Müşavir, İktisat ve ekonomist mesleğimin verdiği bilgi birikimi ve tecrübe ile tespit ettiğim birçok aksaklık ve eksiklik içeren konular var. Bu konuları çözüme kavuşturmak için çalışmalarım var.

Bunlardan biri olan Amme Alacakları Kanunda değişiklik yapılması önerim, MHP Milletvekillerimiz tarafından meclis komisyonuna kanun teklifi olarak sunuldu.

Borç batağına batmış vatandaşın daha da perişan olmasını engelleyecek bir kanun teklifi önerdim.

Resmi kurumlara olan borç nedeniyle haciz işlemi, sosyal, ekonomik ve ticari hayatı perişan eden bir uygulama olarak vatandaşımızı rahatsız ediyordu. Ekonomik olarak iflasın eşiğine gelmiş vatandaşı daha da perişan ediyordu. Bu konudaki sorunları dile getirdim ve çözüm önerimi Mecliste MHP Milletvekili Esin Kara’ya ilettim. Amme alacakları kanununda yapılacak birkaç düzeltme ile borç batağına batmış vatandaşın daha da perişan olmasını engelleyecek bir kanun teklifi önerdim.

“HEM DEVLET TAHSİLATINI ZAMANINDA YAPMIŞ OLACAK, HEM DE VATANDAŞ BORCUNDAN KURTULACAK”

Resmi kurum borcu nedeniyle malları haciz edilen vatandaş, kendisi piyasa değerinden satabilecek. Bu kanun düzenlemesi kabul edilirse, bundan önce ve bundan sonra, resmi kurumlara olan borcu sebebiyle haciz işlemi ile karşılaşan vatandaşımız mal varlığını piyasa değerinde kendisi satabilecek. Satış bedeli doğrudan devletin kasasına girecek. Vatandaşın borcundan düşülecek. Fazla tahsil edilen varsa vatandaşa iade edilecek.

Bu sayede hem devlet tahsilatını zamanında yapmış olacak, hem de vatandaş borcundan kurtulacak. Bu kanun teklifi önerisi, Konya Milletvekili Esin Kara hanımefendi tarafından dikkatle incelendi ve olumlu değerlendirildi.

MHP milletvekillerimiz tarafından çalışması tamamlandı ve kanun teklifi haline getirildi. Ekonomik zorluk içerisinde iflas noktasına gelmiş vatandaşın, resmi kurumlara olan borcu nedeniyle, icralar, hacizler ve ihale yolu ile satışa çıkarma işlemleri aylar, yıllar sürerek uzuyordu. Bu süreçte faizler ve masraflar da işlemeye devam ediyordu. Son olarak resmi kurum tarafından satışa çıkarıldığında değerinin çok altında bir bedel ile ihalede satılıyordu. Böylece borçlu vatandaşı daha da perişan eden bir uygulamaya sona erecek.

Zor duruma düşmüş vatandaşa kolaylık getirmek amacıyla yaptığım bu öneri, MHP Genel Başkan Yardımcımız Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Genel Başkan Yardımcımız Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak ve MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu imzası ile Meclis Komisyonuna Kanun Teklifi olarak sunuldu. MHP Konya milletvekilimiz Esin Kara’ya teklifimi dikkate alarak, zor durumdaki vatandaşımıza verdiği destek için çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞIMIZDAN GELECEK HER ÖNERİYİ DİNLEMEYE HAZIRIM”

MHP il başkanı olarak inandığım ilkelerim, önce ülkem ve milletimdir. Daha yapılacak çok işimiz var, hem ülkemiz için, hem de Bolu için hayallerimiz var. Ülkemiz için veya Bolu için vatandaşımızdan gelecek her öneriyi dinlemeye hazırım. Teşkilatlarımızdan ve vatandaşımızdan aldığımız güçle hizmetlerimiz büyüyerek devam edecek.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

KIZILDERİLİ YAPBOZ
KIZILDERİLİ YAPBOZ
MİNİ TOP
MİNİ TOP
SOS OYUNU
SOS OYUNU

KIRMIZI KAMYON OYUNU
KIRMIZI KAMYON OYUNU
AMİRAL BATTI
AMİRAL BATTI
PENALTI ŞAMPİYONU
PENALTI ŞAMPİYONU

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
9.07.2020
Bolu' da vefat edenler
7.07.2020
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası