Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 25 Mayıs 2020 Pazartesi
[10:32] Kurallara uymayan 102 kişiye 46 bin lira ceza -- [17:50] Boluspor'da test sonuçları çıktı -- [16:47] Ramazan bayramımız kutlu olsun -- [16:37] Ele geçirilen en yüksek miktar -- [15:35] Biz bize yeteriz -- [14:35] Ödülün sahibi Nilüfer Ertem oldu -- [14:17] Mudurnu'da kaza -- [14:04] Otoyolda bir ilk yaşanıyor -- [07:15] Aydın CHP'li Özcan'a fena yüklendi -- [06:50] Bolu'da kısıtlama süresince nereler açık kalacak --
Vali Ümit'ten Bolu'da Koronovirüs vakalarında son durum

Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Bolu'da 26 kişiden numune alınmış olup 24'ü negatif (temiz) çıkmıştır. 2 numunenin sonucu beklenmekte." dedi.

Haberi Yazdır

18.03.2020  17:28

 Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Bolu'da 26 kişiden numune alınmış olup 24'ü negatif (temiz) çıkmıştır. 2 numunenin sonucu beklenmekte." dedi.

Vali Ümit, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüs (COVID-19) ile mücadelede kapsamında muhtemel vakalara karşı Bolu'da her türlü tedbirin alındığını, referans hastanesinin belirlendiğini, hastalığın herhangi bir yerde görülmesi durumuna karşı sağlık personelinin eğitildiğini, hastane ve yurt karantina hazırlıklarının tamamlandığını belirtti. 

Sağlık Müdürlüğünce Bolu'da tüm kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanlarına ve STK'lara COVID-19 ve hijyen eğitimleri verildiğini aktaran Vali Ümit, "Tüm illerde olduğu gibi ilimizde bulunan hastanelerde de yoğun bakım ve palyatif servis ziyaretleri kaldırılmıştır. Diğer servislerde ise 19.00-20.00 saatleri arasında her hasta için tek ziyaretçiye izin verilmekte." ifadelerini kullandı.

Vali Ümit, yurt dışından yeni dönenlere 14 gün kuralına mutlaka uymaları konusunda ricada bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Lütfen ziyaretçi kabul etmesinler çünkü sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez. Yurt dışından gelmiş olmasına rağmen herhangi bir sebeple kurumlarımıza bilgi vermeyen şahıslar da Sağlık Müdürlüğümüz tarafından araştırılarak takip edilmektedir. Bulunduklarında usulüne uygun olarak kontrol altına alınmaktadırlar. Bu çerçevede bugüne kadar toplam 235 kişi kontrol altına alınmıştır. 

Sağlık Müdürlüğümüzce umre ziyaretinden veya yurt dışından gelen tüm vatandaşlarımızın günlük tıbbi takipleri yapılmaktadır. Bolu'da 26 kişiden numune alınmış olup 24'ü negatif (temiz) çıkmıştır. 2 numunenin sonucu beklenmekte. Vatandaşlarımızın koronavirüs salgını ile ilgili sorularına cevap vermek üzere ALO 184 SABİM Hattı'nın yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı 0374 217 61 91 numaralı hat da 24 saat esasına göre hizmet vermeye başlamıştır." 

Vali Ümit, İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge gereğince ülke ve il genelindeki umuma açık yerlerin faaliyetlerinin salgın riski sebebiyle geçici süreyle durdurulduğunu, virüsle mücadelede ihtiyaç olabilecek sağlık malzemeleri ilaç ve koruyucu ekipmanlarla ilgili fahiş fiyat uygulama ihtimallerine karşı valilikçe gerekli fiyat kontrollerinin yaptırıldığını bildirdi.

Toplumda süreci fırsata çevirmek isteyen kötü emelli fırsatçıların her zaman çıkabileceğini hatırlatan Vali Ümit, "Müessif bir olayla karşılaşılmaması için vatandaşlarımız dikkatli olmalıdırlar. Koronavirüsle mücadele için geldiğini söyleyenlere kimlik sorulmadan asla kapı açılmamalıdır. Şüpheli durumlar güvenlik güçlerimize bildirilmelidir." açıklamasında bulundu. Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

KIZILDERİLİ YAPBOZ
KIZILDERİLİ YAPBOZ
KIRMIZI TOP
KIRMIZI TOP
Kızma Birader
Kızma Birader

DART ŞOVU
DART ŞOVU
SATRANÇ
SATRANÇ
PENALTI ŞAMPİYONU
PENALTI ŞAMPİYONU

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
22.05.2020
Bolu' da vefat edenler
15.05.2020
Bolu' da vefat edenler
11.05.2020
Bolu' da vefat edenler
8.05.2020
Bolu' da vefat edenler
5.05.2020
Bolu' da vefat edenler
4.05.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası