Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 9 Temmuz 2020 Perşembe
[17:26] Oğlunu av tüfeği ile öldürmüştü hakim karşısına çıktı -- [16:35] Çarıkçı ;İnşallah takımı ligde tutacağız -- [14:43] Körpe ;Televizyon temizlerken bunları gözden kaçırmayın -- [14:24] Çocuklarımız ne yapıyor bilen var mı ? -- [14:10] Anneler Bunlara Dikkat! -- [12:47] Sayın İktidar zihin karıştırıyor -- [12:29] Bolu' da vefat edenler -- [10:41] Alevler birden yükseldi -- [13:02] Bu işin şakası yok -- [12:55] Bolu' da vefat edenler --
Geleceğin şefleri birlikte yetişiyor

Arçelik’in deneyim mutfağı The Kitchen, BAİBÜ desteğiyle, Türk yemek kültüründe önemli yeri olan Bolu’dan uluslararası ölçekte başarılı şefler yetiştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Haberi Yazdır

11.03.2020  10:00

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Arçelik iş birliği ile yürütülen Geleceğin Şefleri Projesi kapsamında, Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencilerinden ilk grup eğitimlerini tamamladı.

Arçelik’in deneyim mutfağı The Kitchen, BAİBÜ desteğiyle, Türk yemek kültüründe önemli yeri olan Bolu’dan uluslararası ölçekte başarılı şefler yetiştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

BAİBÜ ve Arçelik ortaklığında başlatılan projenin açılış etkinliğine; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör yardımcıları Prof Dr. Samettin Gündüz, Prof Dr. Aydın Him, Prof. Dr. Mustafa Yaman ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyit Köse, Arçelik Pişirici Cihazlar Direktörü Alp Karahasanoğlu katıldı.

Arçelik, mutfak deneyim merkezi The Kitchen’ı 2019 yılında Pişirici Cihazlar İşletmesi’nin bulunduğu Bolu’da hayata geçirdi. Arçelik’in yenilikçi teknolojilerinin deneyimleme imkânı sağlanırken; kullanıcı, şef geri bildirimleri ve müşteri iç görülerinden yola çıkılarak yeni ürün fikirleri geliştiriliyor, mevcut ürünlerde de düzenlemelere gidilerek geleceğin mutfak teknolojileri tasarlanıyor

Bu kapsamda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden 10 öğrenci, 4 günlük bir programa alındı. Program kapsamında öğrencilere; sürdürülebilirlikten, doğal ve sağlıklı yaşama, temel mutfak tekniklerinden uluslararası gastronomi trendlerine, mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak konular hakkında bilgiler verildi.

Projeye göre her öğretim yılında, BAİBÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü  öğrencilerinden toplam 4 programda 50 öğrenci The Kitchen’da eğitime alınacak. Eğitimler BAİBÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden Öğr. Gör. Osman Çavuş’un tarafından verilecek. Her bir program sonunda belirlenecek finalistler arasından, yıl sonunda yapılacak bir yarışma ile 2 şampiyon belirlenecek. Öğrencilerin program boyunca geliştirdikleri tarifler bir kitapta toplanarak, tariflerden Kitchen’daki pişirme ve deneyimleme etkinliklerinde faydalanacaklar.

Proje kapsamında öğrencilere okulda teorik olarak aldıkları eğitimi uygulama, en yeni teknolojiye sahip mutfak ekipmanlarını deneyimleme imkânı sunuyor. Arçelik’in sahiplendiği gıdaya saygı, sıfır atık gibi vizyonlar da öğrencilere anlatılarak geleceğin şeflerinin doğanın korunması ve israfa karşı farkındalıkları artırılmaya çalışılıyor. Programlarda ortaya çıkan yaratıcı fikirlerin ürüne dönüştürülmesi ve profesyonel şeflerle çalışma ortamı oluşturularak kariyer fırsatı yaratmaları da hedefleniyor.

Etkinlik kapsamında ile The Kitchen şeflerinin jüriliğini yaptığı bir yarışma düzenlendi. Şef adayları, kapalı kutulardan çıkan ürünlerle başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan bir menü hazırladılar. Sunum, eğitime uygunluk, hijyen, mutfak duruşu, renk, tat, kombinasyonu ve yaratıcılığın değerlendirildiği yarışmada, Zeynep Aydemir ve Aleyna Pektaş vejetaryen menüleriyle finalist seçildi. Finalistler, The Kitchen’daki etkinliklerde yardımcı şef olarak görev alabilme imkanını elde etti. Ayrıca, bu yıl yapılacak diğer eğitim programlarında finale kalan şef adaylarıyla şampiyonluk için yarışma hakkını kazandılar.


Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

Balon Patlat
Balon Patlat
YARIŞ GÜNÜ
YARIŞ GÜNÜ
Sonic xtreme
Sonic xtreme

OTOBAN
OTOBAN
STRES TESTİ
STRES TESTİ
ATEŞ ÇOCUK VE SU KIZ OYUNU
ATEŞ ÇOCUK VE SU KIZ

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu' da vefat edenler
12.06.2020
Bolu' da vefat edenler
9.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası