Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 7 Temmuz 2020 Salı
[17:26] Oğlunu av tüfeği ile öldürmüştü hakim karşısına çıktı -- [16:35] Çarıkçı ;İnşallah takımı ligde tutacağız -- [14:43] Körpe ;Televizyon temizlerken bunları gözden kaçırmayın -- [14:24] Çocuklarımız ne yapıyor bilen var mı ? -- [14:10] Anneler Bunlara Dikkat! -- [12:47] Sayın İktidar zihin karıştırıyor -- [12:29] Bolu' da vefat edenler -- [10:41] Alevler birden yükseldi -- [13:02] Bu işin şakası yok -- [12:55] Bolu' da vefat edenler --
Fotoğraf sevgisinden çocuklara uzanan yolculuk

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) düzenlenen söyleşinin konuğu öğretmen ve fotoğraf sanatçısı Mehmet Özcan oldu.

Haberi Yazdır

8.01.2020  15:16

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) düzenlenen söyleşinin konuğu öğretmen ve fotoğraf sanatçısı Mehmet Özcan oldu.


Üniversitede tanıştığı fotoğrafçılığı, çocuklar için gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine ‘destek sağlama’ amacına dönüştürerek pek çok çocuğun yüreğine dokunan Öğretmen ve aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Özcan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) düzenlenen söyleşinin konuğu oldu.

Üniversite Genç Fikirler Topluluğu tarafından “İlham Veren Öğretmenler: Anadolu’da Bir Öğretmenin Çocuk Enstitüsü” temalı söyleşide, halen doğuda öğretmen olarak görev yapan Mehmet Özcan, Iğdır’dan üniversite eğitimi için gittiği İstanbul’a uzanan yolculuğunu ve fotoğrafla tanışmasını, kendine has üslubuyla anlattı.

Çektiği fotoğraflar ve videolar sosyal medyada ilgi görünce, takipçilerinin desteğiyle çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye başladığını vurgulayan Mehmet Özcan, özetle şunları söyledi:

“Canım sıkıldıkça köyleri gezerdim, fotoğraf çekerdim. Annem bir gün kapının önünde otururken, bir çocuk geçiyor yoldan. Tabanı olmayan ayakkabısını iple bağlamış. Annem çocuğu gördü ve dedi ki: ‘Oğlum, çektiğin fotoğrafları paylaşırsan belki insanlar yardım eder.’ O zaman da beni en fazla 300 kişi takip ediyor. ‘Saysan yarısı amcaoğlu zaten, iki üç de arkadaş var’ dedim. Nasıl hikmetse ben 300 kişiyle, 300 bot topladım. Köye ilk, 300 botla gittim. İkinci yıl takipçi sayısı yükselince 500 bot, üçüncü sene, dördüncü sene derken geçen yıl 20 bin bot… Tabii sadece bot değil artık hediyelerimiz. Yaptığım işe hiçbir zaman yardım demedim, hep hediye dedim. Birinin size gönderdiği bot, hediyedir. Zamanla sosyal sorumluluk projesi büyüdü, sizlerin desteğiyle de gelişmeye devam ediyor.”

Söyleşi soru cevap bölümünün ardından hediye takdimi ile sona erdi.


Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

PATLAYAN BİLARDO
PATLAYAN BİLARDO
DART ŞOVU
DART ŞOVU
KENARA ŞUTLA
KENARA ŞUTLA

Dönen toplar
Dönen toplar
PENALTI ŞAMPİYONU
PENALTI ŞAMPİYONU
ZEKA TESTİ
ZEKA TESTİ

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu' da vefat edenler
12.06.2020
Bolu' da vefat edenler
9.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası