Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 9 Temmuz 2020 Perşembe
[17:26] Oğlunu av tüfeği ile öldürmüştü hakim karşısına çıktı -- [16:35] Çarıkçı ;İnşallah takımı ligde tutacağız -- [14:43] Körpe ;Televizyon temizlerken bunları gözden kaçırmayın -- [14:24] Çocuklarımız ne yapıyor bilen var mı ? -- [14:10] Anneler Bunlara Dikkat! -- [12:47] Sayın İktidar zihin karıştırıyor -- [12:29] Bolu' da vefat edenler -- [10:41] Alevler birden yükseldi -- [13:02] Bu işin şakası yok -- [12:55] Bolu' da vefat edenler --
Bolu Valisinden Teşekkür Yemeği

Hoş Geldin ve Güle Güle Yemeği’ne sponsor olan firma sahiplerine teşekkür yemeği verildi. 

Haberi Yazdır

21.12.2019  13:31

Bolu Valisi ve aynı zamanda Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Ümit tarafından, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfının üniversite öğrencilerine yönelik her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Hoş Geldin ve Güle Güle Yemeği’ne sponsor olan firma sahiplerine teşekkür yemeği verildi. 

Yemekte Bolu’nun yetiştirdiği önemli değerlerden olan, Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucu Başkanı, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi merhum Şerafettin Erbayram için Yasin-i Şerif okundu.
Hampton By Hilton Otelinde düzenlenen yemeğe; Bolu Valisi ve aynı zamanda Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Ümit, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve yemeklere katkı sağlayan firma temsilcileri katıldı. 
Bolu Valisi Ahmet Ümit, yemek öncesinde yaptığı konuşmada, bu yemeği üzüntülü bir şekilde düzenlediklerini ifade ederek merhum Şerafettin Erbayram ile ilgili düşüncelerini aktardı. 
Vali Ümit, merhum Şerafettin Erbayram ile ilgili şu ifadelere yer verdi: 
“Öncelikle, Şerafettin Erbayram Beyefendi’ye Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. O, bu kentin duayenlerinden, önemli işadamlarından, önemli ağabeylerinden ve önemli kanaat önderlerinden bir tanesiydi. Aslında bugün burada, onun da katılımıyla üniversitemizin açışında ve kapanışında öğrencilerimize, “hoş geldin” ve “veda yemeği” veriyoruz. Burada merhum Şerafettin Bey de bulunacaktı. Birlikte olacaktık ama maalesef bugün, hak vaki oldu ve rahmetli oldu. Onun için buruk bir şekilde bu programı yapmış olduk. Şerafettin Bey, yaklaşık bir senedir benim de yakinen takip ettiğim ve zaman zaman ilin birçok konularında istişare ettiğim, fikir alışverişinde bulunduğumuz değerli bir büyüğümüzdü. İlimize çok önemli katkılarda bulunmuş, gittiği her yerde Bolu’yu düşünen, “Bolu’da nasıl daha güzel ziraat yapabiliriz? Hayvancılığı nasıl geliştirebiliriz? Toprağı nasıl daha verimli hale getirebiliriz?” gibi hep bunun tefekkürü ile yatıp kalkan ve aynı zamanda nerede yatırım, ekim, dikim varsa oraya koşturan çok değerli bir ziraat mühendisi. Ekonomimize çok ciddi katkıları olan bir işadamımız. Aynı zamanda bir gönül adamı, sosyalitesi yüksek olan entelektüel bir beyefendiydi. Maalesef bugün kaybettik ama ölüm Allah’ın emri. Önemli olan, bu dünyada hoş bir seda bırakmak. Öncesinde de biliyorduk ama bugün bu programda da gördük ki; çok güzel intibalar ve gönüllerde hoş seda bırakmış. Herkes kendisini rahmetle yad ediyor, bu çok önemli bir şey. Hayırlı insan olabilmek, toplumun dertleriyle dertlenmiş olabilmek, topluma maddi ve manevi katkı sunabilmek çok önemli. Şerafettin Erbayram Beyefendi de hayatında bunu başarmış. Örnek alınacak bir beyefendiydi. Yeni nesiller tarafından örnek alınmasını hususiyle istirham ediyorum. Cenab-ı Hak’tan tekrar gani gani rahmet diliyorum. Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum.
“VERDİĞİNİZ DESTEKLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM”
Bolu Valisi Ahmet Ümit, daha sonra ise vakıf ve üniversiteye emeği geçenlere teşekkür ederek; “Halk ve kent ile bütünleşmiş üniversite sahibi olmak üniversitenin vatandaş içerisinde yer almasını sağlamak, vatandaşın rahatlıkla üniversite ile temas kurabilmesine bir zemin hazırlamak, üniversitenin çok daha etkin olmasını ve faydalı işler yapmasını sağlar. Öğrencilerimiz geldiklerinde bir tanışma yemeği, gönderirken bir veda, vefa yemeği yapabilmek mühim. Bunu sizler yaptınız. Bunu vakfımız planladı, düşündü. Ama sizler kendi imkânlarınızı gelirlerinizden ayırdınız buraya takdim ettiniz. Sizlerin ikramlarınızla öğrencilerimize ve katılımcılara yemek ikram etme imkânı buluyoruz. Hem üniversitenin açılışında hoş geldiniz derken hem de okulun kapanışında güle güle derken ya da üniversiteyi bitirmiş ayrılan öğrencilerimize bir vefa yemeği olarak sunuyoruz. Çok önemli bir jest bu da sizlerin sayesinde oldu ve oluyor. Katkılarınız dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Bu çocukların gittiği yerde her birisi bizim gönül elçimiz. Her birisi dünyanın ve Türkiye’nin değişik gelmiş insanlar. Aynı zamanda öğrencilerimiz bu memleketin değerlerini, güzelliklerini gittikleri yerlerde anlatması lazım. Böylesine güzel bir ilin reklamasyonunda hem de gerçek değerlerimizin tanıtılmasında ayrı ve müstesna bir yer taşır üniversite öğrencileri. Bu güzelliklere sizlerde kendi imkânlarınız ölçüsünde katkı sağladınız. Gerek vakfımıza gerek üniversitemize emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

SCOOBY DOO
SCOOBY DOO
PELİT AVI
PELİT AVI
ZUMA
ZUMA

OTOBAN
OTOBAN
ŞİRİN VE ŞİRİNE
ŞİRİN VE ŞİRİNE
AHŞAP TEKERLEK
AHŞAP TEKERLEK

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu' da vefat edenler
12.06.2020
Bolu' da vefat edenler
9.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası