Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 12 Ağustos 2020 Çarşamba
[09:34] Mudurnu'da trafik kazası -- [13:11] Bolu Dağı'nda trafik kazası -- [13:04] Akkayalar ilgi odağı -- [13:00] Boluspor'da yeni yönetim göreve başladı -- [14:23] Bolu'da trafik kazası 3 ölü -- [14:19] 5 DEAŞ şüphelisinden 2'si tutuklandı -- [14:11] Uyuşturucudan göz altına alındılar -- [13:36] Milli sporcular belgelerini aldılar -- [12:28] Bolu'da trafik kazası -- [09:56] Dördüncü kattan boşluğa düştü --
Beyaz önlükleri giydiler...

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı Akademik Biniş ve Beyaz Önlük Giyme töreni gerçekleştirildi.

Haberi Yazdır

11.12.2019  00:11

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı Akademik Biniş ve Beyaz Önlük Giyme töreni gerçekleştirildi.

İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen törene; Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aydın Him ve Prof. Dr. Mustafa Yaman, Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derviş Yılmaz, başhekimler, il müdürleri, sivil toplum kuruluşu ve oda temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derviş Yılmaz yaptı.

Tüm medeniyetlerde kutsal sayılan vazifelerde, yaptıkları işe duyulan saygı gereği ve yaptıkları işi belirlemek üzere biniş veya cüppe giyildiğini belirten Prof. Dr. Yılmaz, bunun İngiliz geleneği olarak bilindiğini oysa Selçuklu Nizamiye Medreselerinde ve Osmanlı bilginleri ile yeniçeri subaylarında da bu geleneğin olduğunu vurguladı.

“Değerli meslektaşlarım” diye hitap ettiği öğrencileri, bugün giyecekleri beyaz önlüklerinden dolayı kutlayan Prof. Dr. Yılmaz, “Sizlerin akademik hayatlarınızda yükselerek ülkemize, Bolu’ya ve üniversitemize katkılarınızın daim olmasını niyaz ediyorum. 2024 yılında hepinizi birer Diş Hekimi olarak uğurlayacağız inşallah. BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin çağdaş eğitim araçlarıyla donatmış olduğu eğitim ordusuyla, laboratuvar ve klinik hizmetleriyle, diş hekimleri yetiştirmek, evlatlarımızı yetiştirmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin bütün Diş Hekimliği Fakültelerini görmüş biri olarak samimiyetle söylüyorum ki, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, ilk 5 içerisinde yer alıyor. Yalnız akademik kadrosu ile değil fiziki şartları olarak da bu böyle.” dedi.

Öğrencilere meslekleri ile ilgili tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Yılmaz, özetle “Gençler, sevdiğiniz bir işi meslek edinirseniz hayat boyu mutlu olursunuz. Renklerin, kişilerin psikolojisini etkilediğini biliyoruz. Bazı renkler dinlendirir, bazıları canlandırır. Beyaz önlük de saflığı, temizliği, huzuru ve sağlığı çağrıştırıyor. Bu önlüğü hayatınız boyunca insanlığa hizmet için giymenizi, insanlığı yaşatarak devleti yaşatmanızı sizlerden istiyorum. Beyaz önlük, tarih sürecinde umudun ve şifanın rengi olmuştur. Bu önlükleri giyerek aynı zamanda hastalarınıza zarar vermemeye yemin etmiş oluyorsunuz. Sevdiği işi yapmak özgürlüktür, yaptığı işi sevmek mutluluktur. Sizlerin evlatlarınızı evladımız bilerek, onları iyi birer Diş Hekimi olarak yetiştirmek öncelikli görevimizdir. Fakültemiz kurulduğundan bu yana desteklerini esirgemeyen Rektörlüğümüze de sizlerin huzurunda şükranlarımı sunmayı bir borç biliyorum.” diye konuştu.

“Diş Hekimliği Fakültemiz, Ülkemizdeki En İyi Fakültelerden Biridir.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him ise, Türkiye’nin sayılı Diş Hekimliği Fakültelerinden birinde eğitim gördüklerini vurgulayarak, “Çok zorlu bir üniversite hazırlık sürecinden sonra üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanarak Bolu’ya geldiniz. Ben de bir öğretim üyesi olarak Türkiye’deki pek çok üniversiteyi gezmiş biri olarak söyleyebilirim ki, BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi ülkemizdeki en iyi fakültelerden biridir. Çok iyi bir üniversite ve fakültede eğitim alıyorsunuz. Sizlerden bu eğitim sürecinde, üniversite hazırlığında gösterdiğiniz disiplinli çalışmayı ve azmi burada da göstermenizi bekliyoruz. Sevgili öğrenciler, birazdan burada öğretim üyeleri tarafından sizlere beyaz önlük giydirilecek. Dekan hocamız beyaz önlüğün anlamını çok güzel ifade ettiler. Beyaz önlüğün sembolik bir önemi de var. Saflığın ve temizliğin yanı sıra aynı zamanda, Diş Hekimliği öğrencilerinin hekimlik onurunun da bir sembolü. Böyle bir sembolü omuzlarında taşımak Diş Hekimlerine bazı sorumluluklar da getiriyor. Bir Diş Hekimi; iyi bir insan, dürüst, çalışkan, saygılı, ahlaklı olmalı. Diş Hekimleri, içinde bulunduğu topluma örnek olan bireylerdir. Dolayısıyla sevgili öğrenciler, bu giydiğiniz beyaz önlüğün hakkını vermeniz gerekecek. Bunun için meslek hayatınız boyunca hâl ve davranışlarınız, bu meslek onurunu ve beyaz önlüğü kirletmeyecek şekilde olmalı. Öğrencilerimizin, meslek bilgisi tam, toplum sağlığına önem veren, topluma hizmeti gaye edinmiş, çalışkan, üretken, sorgulayan aynı zamanda da içinde bulunduğu toplumun milli ve manevi değerlerine saygılı Diş Hekimleri olarak mezun olması dileğiyle üniversitemizdeki eğitim öğretim hayatınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Temmuz 2018 sonrasında kadroya geçen veya unvan alan öğretim üyelerine, protokol üyeleri tarafından akademik binişleri giydirildi. 1’inci sınıf öğrencilerimize ise, protokol üyeleri ve öğretim elemanları tarafından beyaz önlükleri giydirildi.


Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

İP OYUNU
İP OYUNU
YARIŞ GÜNÜ
YARIŞ GÜNÜ
HADİ PATLAT
HADİ PATLAT

TOPLARI TOPLA
TOPLARI TOPLA
SATRANÇ
SATRANÇ
Sarı Top
Sarı Top

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
9.07.2020
Bolu' da vefat edenler
7.07.2020
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
[email protected]

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası