Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 14 Ağustos 2020 Cuma
[14:29] Göktaşı yağmurunu fotoğrafladılar -- [14:14] Roma dönemine ait eserler ele geçirildi -- [09:34] Mudurnu'da trafik kazası -- [13:11] Bolu Dağı'nda trafik kazası -- [13:04] Akkayalar ilgi odağı -- [13:00] Boluspor'da yeni yönetim göreve başladı -- [14:23] Bolu'da trafik kazası 3 ölü -- [14:19] 5 DEAŞ şüphelisinden 2'si tutuklandı -- [14:11] Uyuşturucudan göz altına alındılar -- [13:36] Milli sporcular belgelerini aldılar --
Ahmet Ümit 10 Aralık mesajını yayınladı

Bolu Valisi Ahmet Ümit 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Haberi Yazdır

10.12.2019  10:36

Bolu Valisi Ahmet Ümit  10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla yazılı  bir açıklama yaptı.

Ümit; “İnsan haklarını ortak temel ilkeler çerçevesinde evrensel düzeye taşıyan bu Beyanname, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduklarını kabul ve ilan etmektedir” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere değindi;
 
İnsan haklarının temel belgesi olarak varsayılan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilerek yayınlanmıştır.

İnsan haklarını ortak temel ilkeler çerçevesinde evrensel düzeye taşıyan bu Beyanname, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduklarını kabul ve ilan etmektedir.

Buna göre herkes, cinsiyet, ırk, renk, din, dil, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi herhangi bir ayrım gözetilmeksizin bu beyannamede belirtilen tüm hak ve özgürlüklerden eşit şekilde istifade eder.

Evlatları olmaktan büyük onur ve gurur duyduğumuz ecdadımız, tarihimiz boyunca farklı kültürlere, farklı dinlere kucak açarak dünya üzerinde mazlumların daima sığınağı olmuştur.

Biz; yaratılanı Yüce Yaratan'dan ötürü sevmeyi esas alan, Mevlana Celaleddin-i Rumi, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli v.b. birçok gönül ve bilim insanını yetiştiren, insana hak ettiği değeri sunarak hoşgörü anlayışını kültürümüze ve tüm insanlığa armağan eden büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde belirtilen; eşitlik, yaşam hakkı, kişi hürriyeti ve emniyeti, işkence yasağı, masumiyet karinesi, özel hayatın gizliliği, seyahat hürriyeti, ailenin korunması, din ve düşünce hürriyeti, düşünceyi açıklama hürriyeti gibi hak ve özgürlükler Anayasamızın temel ilkeleri arasında yer almıştır.

Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında belirtilen temel hak ve özgürlüklerin her bir vatandaşımız tarafından tam ve doğru olarak rahatça kullanılabilmesi için Valiliğimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımız hassas bir sorumluluk anlayışı içerisinde, görevlerini en iyi şekilde yapmaya gayret etmektedirler.

"Bu duygu ve düşüncelerimle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününün ve müteakiben kutlanacak olan İnsan Hakları Haftası’nın insanlığın huzur ve kardeşliğine vesile olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın Dünya İnsan Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.


Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

KENARA ŞUTLA
KENARA ŞUTLA
HADİ PATLAT
HADİ PATLAT
GOVERNOR OF POKER 2 OYUNU
GOVERNOR OF POKER 2

HIZLI ŞOFÖR
HIZLI ŞOFÖR
TETRİS
TETRİS
Yaban ormanda
Yaban ormanda

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
9.07.2020
Bolu' da vefat edenler
7.07.2020
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
[email protected]

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası