Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 29 Mart 2020 Pazar
[14:12] Bolulu öğretmenden horonlu Korona klibi -- [18:23] Bolu'ya 13 sulama tesisi daha yapacak -- [10:02] Vali Ümit ;Vatandaşımız panik yapmasın -- [09:56] Kamu sosyal tesisleri, sağlık çalışanlarına tahsis edildi -- [17:27] Sağlıkçıların el dezenfektanı hastane eczanesinde hazırlanıyor -- [17:17] Vefa Sosyal Destek Grubu vatandaşların hizmetinde -- [17:09] Yurt dışından gelen 138 kişi Bolu'daki öğrenci yurduna yerleştirildi -- [10:01] Tabutlu evde kal çağrısına adli işlem yapıldı -- [09:45] Karate antrenörü ve şampiyon ödüllendirildi -- [17:36] Camgöz ;Af cezaevlerini ve toplumu rahatlatır --
Vali Ümit; Gönüllerde Engel Olmasın

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte engelli gençlerimiz yeteneklerini sergiledi. 

Haberi Yazdır

4.12.2019  13:29

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte engelli gençlerimiz yeteneklerini sergiledi. 

Bolu Valiliği Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. 
 
Düzenlenen etkinliğe Bolu Valisi Ahmet Ümit,  Bolu Garnizon Komutan Vekili Albay Göksel Çaylı, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Okur, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, daire müdürleri, engelli bireylerimiz ve aileleri katıldı.
 
Etkinlik öncesinde Bolu Valisi Ahmet Ümit, Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Zihinsel Yetersiz Çocuklar Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Bolu Şubesi, Özel Gelişim Rehabilitasyon Merkezi, Özel Reyhan Rehabilitasyon Merkezi Ve Özel Özden Rehabilitasyon Merkezi tarafından hazırlanan el ürünleri ve resim sergisini gezerek açılan stantlarda yer alan ürünleri inceledi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik konuşmalarla devam etti.

Düzenlenen etkinlikte Bolu Valisi Ahmet Ümit bir konuşma yaparak tüm engelli bireylerimizin 3 Aralık dünya Engelliler Günü’nü kutladı.
 
“GÖNÜLLERDE /DUYGULARDA ENGEL OLMASIN” 

Dünyada 7.7 milyar civarında insan yaşadığını ve bu insanların içinde dünyanın engelli oranının % 15,Türkiye’deki engelli oranının ise  % 12 olduğunu ifade eden Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Engellilik bir gerçektir. Yarın kimin engelli olacağı kimin sağlam olacağı belli değil. Önemli olan her şeyden önce gönüllerde ve duygularda engel olmamasıdır. Bütün insanlar her bakımdan eşittir. O eşitliği realize edebilmek adına hem kamu kurumları, hem özel sektör, hem anneler- babalar hem de kamu görevlileri, kısacası hepimiz üzerimize düşen görevi yapmalıyız” dedi. 

Dünya genelinde sürekli devam eden savaşlar, dengesiz gelir dağılımları, problemler v.b. muhtelif sebeplerle her geçen gün engelli sayısının arttığını ifade eden Vali Ümit, “Bu sorunlara karşı devletler de kendi çapında çözüm üretmeye çalışmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nde özellikle son yıllarda engellilerimize sunulan hizmetleri geliştirmek için büyük gayretler sarf edilmektedir. Bir taraftan kamu kurumlarına erişebilirlik, bir taraftan yaşlı bakımları, bir taraftan engelli maaşları, bir taraftan engellilerin istihdamına yönelik kurallar/kararların geliştirilmesi ve engellilerin çalıştırılması gibi birçok tedbirler alınmaktadır” şeklinde konuştu.


Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

ÇARKIFELEK OYUNU
ÇARKIFELEK OYUNU
MOTOKROS
MOTOKROS
İKİ KİŞİLİK HAZİNE AVCISI OYUNU
İKİ KİŞİLİK HAZİNE A

HAVA BALONLARI
HAVA BALONLARI
Müthiş golf
Müthiş golf
PELİT AVI
PELİT AVI

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
18.03.2020
Bolu'da vefat edenler
16.03.2020
Bolu' da vefat edenler
12.03.2020
Bolu' da vefat edenler
11.03.2020
Bolu'da vefat edenler
10.03.2020
Bolu' da vefat edenler
9.03.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası