Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 12 Ağustos 2020 Çarşamba
[09:34] Mudurnu'da trafik kazası -- [13:11] Bolu Dağı'nda trafik kazası -- [13:04] Akkayalar ilgi odağı -- [13:00] Boluspor'da yeni yönetim göreve başladı -- [14:23] Bolu'da trafik kazası 3 ölü -- [14:19] 5 DEAŞ şüphelisinden 2'si tutuklandı -- [14:11] Uyuşturucudan göz altına alındılar -- [13:36] Milli sporcular belgelerini aldılar -- [12:28] Bolu'da trafik kazası -- [09:56] Dördüncü kattan boşluğa düştü --
Anneler Üniversitede Okulu

“Anneler Üniversitede Okulu” projesinin, pilot üniversitelerde uygulandıktan sonra ülke genelindeki üniversitelere yaygınlaştırılması düşünülüyor.

Haberi Yazdır

28.11.2019  17:17

Yükseköğretim Kurumu, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Anneler Üniversitede Okulu” projesinin, pilot üniversitelerde uygulandıktan sonra ülke genelindeki üniversitelere yaygınlaştırılması düşünülüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 hedefleri doğrultusunda önem verdiği proje ve çalışmalara katkı sunmak amacıyla, İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nün, ailenin güçlendirilmesi amacıyla, üniversite eğitimi alamamış annelere yönelik düzenlediği “Anneler Üniversitede Okulu” projesinin 3’üncüsü gerçekleştiriliyor.

“Bilinçli Anneden, Sağlıklı Topluma” temasıyla gerçekleştirilen projede, sağlıklı ve huzurlu bir toplum için, aile değerlerinin korunması ve çocukların yetiştirilmesinde en büyük sorumluluğu üstlenen annelerin doğru eğitimi almaları hedefleniyor.

Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak çocuklarımızın, annelerimiz tarafından bir öğretmen sorumluluğu ile yetiştirilmelerinin önemine vurgu yapılıyor.

BAİBÜ Rektörlüğü öncülüğünde; Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Anneler Üniversitede Okulu projesi, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın 2019-2023 arası yılları kapsayan 11. Kalkınma Planı’nda yer alan “Sağlık, Kadın, Çocuk ve Aile” kavramlarının güçlendirilmesini içeren 15 hedefle birebir örtüşüyor.

İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu İlçe koordinatörlüğündeki projenin 3’üncüsü, 25 Kasım 2019 Pazartesi günü başladı.

İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda 5 gün boyunca devam edecek eğitimlerde annelere, sağlıktan aile içi iletişime, ilk yardımdan sıfır atık yönetimi ve gıda güvenliğine kadar geniş bir çerçevede, alanında uzman akademisyenler tarafından aydınlatıcı bilgiler sunuluyor.

Proje Kapsamında Eğitim ve Atölye Çalışmaları Gerçekleştiriliyor Proje kapsamında ilk olarak üniversitenin tanıtım filmi gösterildi.

İlk gün, Dr. Öğr. Üyesi Hikmet Yağlı Mavil “İslâm’da Aile İçi Yaşam”, Dr. Öğr. Üyesi Halide Nur Özüdoğru “Aile İçi İletişim”, Hakim Gülperi Cicili ise “Aile Hukuku” konularında eğitim verdiler.

Eğitim programının ikinci gününde, Prof. Dr. Hamit Coşkun tarafından “Stresle Baş Etme, Şiddetin Önlenmesi” ve Dr. Öğr. Üyesi Nurhan Çingöl tarafından “Zaman Yönetimi, Medya Okur-Yazarlığı”; üçüncü günde ise Prof. Dr. Arzu İlçe tarafından “İlk Yardım, Ev Kazalarının Önlenmesi ve Ergonomi” konularında eğitim verildi. Dr. Öğr. Üyesi Zühal Özdemir Yaman ve Dr. Öğr. Üyesi Aylin Akoğlu koordinatörlüğünde gerçekleştirilen atölye çalışmasında ise, annelerle birlikte pasta ve kurabiye süslemeciliği etkinliği gerçekleştirildi.

Eğitim programının dördüncü gününde, Çevre Mühendisi Jale Bağcı tarafından “Sıfır Atık Yönetimi” ve Dr. Songül Ekmen Kurtoğlu tarafından “Sağlığın Korunmasında Tarama Yöntemleri ve KETEM Hizmetleri” konularında bilgiler verilecek. Eğitim programı, 29 Kasım 2019 Cuma günü Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı tarafından verilecek “Gıda Güvenliği” konulu konferans ile sona erecek.

Eğitimlerini tamamlayan annelere sertifikaları takdim edilecek.

Anneler Üniversitede Okulu projesi kapsamındaki eğitimler ve ulaşım hizmetleri ücretsiz veriliyor.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

SOS OYUNU
SOS OYUNU
İP OYUNU
İP OYUNU
TAVLA
TAVLA

SOLO TEST OYUNU
SOLO TEST OYUNU
LABİRENT FARESİ JERRY
LABİRENT FARESİ JERR
KIZILDERİLİ YAPBOZ
KIZILDERİLİ YAPBOZ

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
9.07.2020
Bolu' da vefat edenler
7.07.2020
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
[email protected]

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası