Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 8 Aralık 2019 Pazar
[16:37] Beş kilometre boyunca takip ettiler -- [16:35] Çok özel aktivite -- [13:36] Bolu' da vefat edenler -- [09:40] Bolu sabaha kadar sallandı -- [09:38] Ters dönen araçtan sağ kurtuldu -- [09:30] Suat Çelen ismi cadde ve sokağa verilecek -- [13:47] Abant'ta güvenlik artık daha kuvvetli -- [11:31] Kış tedbirleri toplantısı yapıldı -- [11:27] Değerli insanları tanıyalım... -- [11:02] Kaçak sigara operasyonu başarıyla sonuçlandı --
Akademik yıl açılışında Binali Yıldırım da vardı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni Son Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Haberi Yazdır

26.11.2019  00:32
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni Son Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende Yıldırım’a fahri doktora unvanı da verildi. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi Açılış Töreni ve Hukuk Fakültesi Temel Atma Töreni Son Başbakan ve Önceki Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Siyasi Parti İl Başkanları, STK İl Temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak kısa bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Dinletinin ardından BAİBÜ Rektörü Alişarlı ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Türkiye’nin son Başbakanı Binali Yıldırım’a BAİBÜ Rektörü Alişarlı tarafından fahri doktora unvanı takdim edildi ve cübbe giydirildi.

“ŞİMDİDEN HAZIR OLMAMIZ LAZIM”

Fahri doktora unvanı alarak cübbe giyen Binali Yıldırım daha sonra ilk ders konuşması yaptı.

Binali Yıldırım, konuşmasında dijital çağın önemine dikkat çekerek, “20’inci yüzyıldan sonra, yani internetin hayatımıza girdiği andan itibaren aynen Köroğlunun dediği gibi delikli demir çıktı mertlik bozuldu. Yeni bir çağdayız. Yeni bir dönemdeyiz. Bu yeni dönemin adı dijital çağdır. Dijital çağ artık bizim bütün alışkanlıklarımızı değiştiren bir dönem. Bilgi, iletişim, internet bir sektör olmaktan çıktı bir hayat tarzına dönüştü. Bugün cep telefonu olmadan günlük hayatımızı idame ettiremez hale geldik. Bugün artık birbiriyle iletişim halinde olan 30 milyar nesne var. Nesnelerin interneti diye bir şey var. Akıllı cihazlar, sanal zeka, üç boyutlu planlama, yazıcılar, robot teknolojileri, blockchain denilen blok zincir teknolojisi var. Bu önümüzdeki kısa süre içerisinde bütün bilgi ve iletişimin ezberlerini kökten değiştirecek. Bugün internetin sahibi Amerika. Her türlü bilgi onun önünden geçerek gidiyor. Hoşuna gidenleri alıyor onu da bir şantaj aracı olarak yeri geldiğinde kullanıyor. İşte bu blockchain sistemi bu hükümdarlığı da tehdit eden yeni bir alan. Açık alan, herkesin orada olduğu, herkesin paylaştığı, herkesin iş yaptığı bir alana dönüşüyor. Gençler, 15 yıl içinde öğrendiğimiz, bildiğimiz bütün mesleklerin yarısı piyasadan kaybolacak. Yeni meslekler ortaya çıkacak. Bunun için şimdiden o günlere hazır olmamız lazım. Hocalarımızın da gençlerimizi yetiştirirken bu dijital çağın insanlığa getireceği fırsatları ve tehditleri en iyi şekilde gençlerimize anlatmalarını özellikle talep ediyorum” dedi.

“ÜLKELER ARTIK İKİYE AYRILIYOR”

Yıldırım, dijital çağda ülkelerin ikiye ayrıldığıı belirterek, “Dijital çağda önemli olan bilgi. Bilgiye sahip olan, bilgiyi kullanan ve bilgiyi katma değere dönüştüren ülkeler bir adım öne çıkacak. Yani dijital çağda ülkeler artık ikiye ayrılıyor. Online ülkeler ve offline ülkeler. Türkiye son 15 yılda yaptığı yatırımlarla dijital uçurumu ortadan kaldıran ve geniş bant internet erişiminde doğu ile batı, kuzeyle güney arasında farkı ortadan kaldıran bir yapıya ulaştık” diye konuştu.

Konuşmanın ardından profesör unvanı alan akademisyenlere belgeleri protokol tarafından takdim edildi. Belgelerin verilmesinin ardından heyet Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi açılışını gerçekleştirdi ve Hukuk Fakültesi temelini attı.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede
kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc

Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık
Bolu'da
Bolu'da "11 milyon f

MİNİ YARIŞ OYUNU
MİNİ YARIŞ OYUNU
KIŞ TRAFİĞİ
KIŞ TRAFİĞİ
ÇARKIFELEK OYUNU
ÇARKIFELEK OYUNU

Dönen toplar
Dönen toplar
MANTIK TOPU
MANTIK TOPU
Tenis turnuvası
Tenis turnuvası

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
5.12.2019
Bolu' da vefat edenler
4.12.2019
Bolu' da vefat edenler
3.12.2019
Bolu' da vefat edenler
2.12.2019
Bolu' da vefat edenler
30.11.2019
Bolu' da vefat edenler
29.11.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası