Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 11 Temmuz 2020 Cumartesi
[17:30] Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı -- [17:24] İl Genel Meclisinde Temmuz ayı toplantıları sona erdi -- [12:34] Otoyolda feci kaza -- [12:22] Korku dolu günleri anlattı -- [12:11] Sekiz kilo esrar ele geçirildi -- [10:09] Bolu' da vefat edenler -- [09:52] Zehirlenen 7 işçi hastaneye kaldırıldı -- [09:50] Trafik kazası -- [17:26] Oğlunu av tüfeği ile öldürmüştü hakim karşısına çıktı -- [16:35] Çarıkçı ;İnşallah takımı ligde tutacağız --
Cezaevinde gözden kaçmış olabilir itirafı

Komisyon toplantısında, CHP’li vekil Mahmut Tanal, 15 Temmuz’dan sonra Bakırköy Cezaevi’nde 43 FETÖ kitabı tespit ettiğini açıkladı.

Haberi Yazdır

18.11.2019  12:55

Komisyon toplantısında, CHP’li vekil Mahmut Tanal, 15 Temmuz’dan sonra Bakırköy Cezaevi’nde 43 FETÖ kitabı tespit ettiğini açıkladı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftçi FETÖ kitaplarının gözden kaçmış olabileceğini savundu.

AKP Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu başkanlığında toplanan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Silivri Ceza İnfaz Kurumları inceleme raporları görüşüldü.

CHP’Lİ TANAL’DAN KİTAP YASAĞINA TEKPİ
Toplantıda söz alan komisyonun CHP’li üyesi Av. Mahmut Tanal, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki gazete ve kitap sınırlamasına tepki göstererek, “Yapabileceğimiz en büyük kötülük ne biliyor musunuz? Hani diyorlar ya; ‘Güneş girmeyen eve doktor girer.’ Kitap girmeyen yere de terör girer arkadaşlar. Kitap ya, başka bir şey değil arkadaş!” dedi.

‘DEMEK Kİ ORADA SUÇ UNSURU VAR”   
Uzun süredir komisyon adına ısrarla talep etmesine rağmen Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün cezaevlerinde dağıtılan kitapların listesini kendilerine iletmediğini belirten Tanal, “Tekrar yine yüksek sesle diyorum, yine istiyorum. Yani bir afyon mu bu kitaplar? Arkadaş, suç unsuru mu ya? Allah rızası için ya! Ya, bir devletin resmî makamında bulunan kitapları milletvekillerine vermekten korkuyorsa demek ki orada suç unsuru var. Bu suçu bu kurum işliyor demek ki ve bu suçları işledikleri için dışarı çıkmaktan korkuyorlar” diye konuştu.

“LİSTEDE 43 TANE FETÖ KİTABI VARDI

CHP’li Tanal, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gidip cezaevinde kitapların listesini aldığını anlatarak, “FETÖ terör örgütünün, Feytullah Gülen’in 43 tane kitabı vardı. Ne zaman? Eylül 2016’da aldım. Çıkarsınlar; Eylül 2016’nın kitap listesini. Cezaevini de söyleyeyim; Bakırköy Kadın Cezaevi’nin kitap listesini çıkarsınlar. 43 tane, Eylül 2016… O kitaplar vatandaşın evinde bulununca suç unsuru, terör örgütüne üyelikten dolayı cezaevinde ama aynı kitabı cezaevi idaresi tutuklu ve hükümlüye veriyor” ifadelerini kullandı.

GENEL MÜDÜRDEN "GÖZDEN KAÇMIŞ OLABİLİR’ İTİRAFI"

Tanal’ın ‘cezaevindeki FETÖ kitapları’ sözlerine cevap veren Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftçi, gerekli ayıklamaları yaptıklarını, ancak gözden kaçan kitapların olabileceğini savunarak, “Bu FETÖ meselesiyle ilgili olarak yani malum, daha önce yaşadığımız darbe süreci döneminde tüm kurumlarımıza yazı yazdık, terör örgütü ve FETÖ ayıklanmasıyla ilgili olarak. Bu ayıklamayı yaptık. Evet, bir kurumda, işte Bakırköy Kadın Cezaevi’nde 10 bin kitap var. O ayıklamada kalmış olabilir mi, bilemiyorum. Yani listeleri tekrar kontrol edeceğiz ama biz dönem dönem de bunu kurumlarımıza hatırlatıyoruz. Yani yasak yayının girmesi zaten mümkün değil ama özellikle terör örgütüne ilişkin yayınlar varsa bunların daha önce ayıklanmasına ilişkin yazdığımız yazılarımız var efendim” şeklinde konuştu.

GENEL MÜDÜRÜN ‘LİSTE İNADI’ AKP’LİLERİ DE KIZDIRDI

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ın cezaevlerindeki kitap listesinin komisyondan gizlenmesiyle ilgili çıkışı, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AKP Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı ve AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman tarafından da destek gördü.

Hüseyin Yayman, “Sayın Tanal’a kesinlikle katılıyorum. Zaten bu benim de şahit olduğum, Sayın Başkanımızın da şahit olduğu bir ortamda bu listeler istendi. Listelerin gelmesini rica ediyoruz” derken, Hakan Çavuşoğlu ise Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftçi’ye dönerek, “Sayın Genel Müdürüm, niye vermiyorsunuz anlamadım?” diye sordu.

Çiftçi, komisyon üyelerinin yönelttiği soruların tamamlanmasının ardından bu konuda açıklama yapacağını dile getirdi.


“YA ŞÖYLE BÖYLE DEĞİL, LİSTEYİ İSTİYORUZ!”

İlerleyen dakikalarda Komisyon Başkanı Hakan Çavuşoğlu, kitap listesi konusunu Çiftçi’ye tekrar hatırlatarak, “Mahmut Bey’in uzunca bir süredir sizden talep ettiği listeyi lütfen Mahmut Bey’e takdim edelim” dedi.

Çavuşoğlu, uyarısına rağmen Çiftçi’nin kitap listesi talebine açıklık getirmemesine sinirlendi.

O anlar komisyon tutanaklarına şöyle yansıdı:

Başkan (Hakan Çavuşoğlu):“Sayın Genel Müdürüm, biz listeyi istiyoruz”.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftçi:Şöyle efendim...

Başkan (Hakan Çavuşoğlu): “Ya şöyle böyle değil, biz listeyi istiyoruz”.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftçi: “Listeyi göndereceğiz, şöyle efendim: Daha önce de sayın vekilimiz talep etmişti ama elimizde yayınlar listesi var, UYAP’tan hemen aldık, gönderebileceğimiz durum da olmadığı için onları temin ettik. Yakın zamanda kitap listesini ileteceğiz efendim”.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

IQ TESTİ
IQ TESTİ
Balon Patlat
Balon Patlat
SOS OYUNU
SOS OYUNU

Frikik çalışma
Frikik çalışma
ZUMA
ZUMA
ATOM TOPLARI
ATOM TOPLARI

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
7.07.2020
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu' da vefat edenler
12.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası