Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 8 Temmuz 2020 Çarşamba
[17:26] Oğlunu av tüfeği ile öldürmüştü hakim karşısına çıktı -- [16:35] Çarıkçı ;İnşallah takımı ligde tutacağız -- [14:43] Körpe ;Televizyon temizlerken bunları gözden kaçırmayın -- [14:24] Çocuklarımız ne yapıyor bilen var mı ? -- [14:10] Anneler Bunlara Dikkat! -- [12:47] Sayın İktidar zihin karıştırıyor -- [12:29] Bolu' da vefat edenler -- [10:41] Alevler birden yükseldi -- [13:02] Bu işin şakası yok -- [12:55] Bolu' da vefat edenler --
Kılıçdaroğlu Bolu'da temel atma törenine katıldı

Bolu Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Bolu Orman Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binasının temel atma töreni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Haberi Yazdır

5.10.2019  15:33

Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce yapımına başlanılan yeni Bolu Orman Müdürlüğü hizmet binası için temel atma töreni düzenlendi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkan Vekili Levent Gök, bazı milletvekilleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen törende yaklaşık 20 milyon Türk Lirası yatırım bedelli Orman Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binasının temeli dualarla atıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu birer konuşma yaptı.

Özcan, binanın neden Bolu Belediyesi tarafından yapıldığına açıklık getirerek “2018 yılında Bolu Belediyesi ile Orman Genel Müdürlüğü bir anlaşma yapılmış. Bu anlaşmanın karşılığında Karacasu yolunda 180 dönümlük yerin mülkiyeti Bolu Belediyesi’ne kazandırılmış. Bunun karşılığında ise Bolu Belediyesi Orman Bölge Müdürlüğü hizmet binasını yapmayı taahhüt etmiş. Yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırım.” dedi.

“320 dönümlük ‘Botanik Park’a önümüzdeki dönem başlayacağız”

Bina yapımı karşılığında alınan 180 dönü yerin nasıl değerlendireceği ilgili de konuşan Özcan, “Bu bölgede belediyemiz tarafından kamulaştırılan 140 dönümlük bir yer var. 180 dönüm de ormandan aldık, toplamda 320 dönümlük bir ‘Botanik Park’ı önümüzdeki dönem inşa etmeye başlayacağız. Orada yapılacak olan Botanik Park’ımız Türkiye’de ikinci örnek olacak. Dünyanın da en iyi botanik parklarından bir tanesi olacak. Bunu iddia ediyoruz” diye konuştu.

“Bolu Davos’tan da güzel”

Bolu’nun turizm hedeflerinden de bahseden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şunları söyledi: “Bolu Türkiye’nin en güzel şehri. İddialı bir şekilde söylüyoruz. Milletvekilliği yaptığım dönemde bir vesileyle İsviçre’nin Davos kentine gitmiştim.

Bolu Davos’tan da güzel.

Sayın Genel Başkanı’ma da gelirken bahsettim, çok ciddi bir konum avantajına sahip. Yaklaşık 35 milyon insanın 2-2buçuk saatte ulaşabileceği bir şehir. Buradaki otobanımızdan her yıl 50 milyon insan geçiyor. Allah vergisi bir doğaya sahibiz. Abant bizim, Gölcük bizim, Yedigöller bizim, Kartalkaya bizim. Ancak bu kadar doğal güzelliklere sahip olmasına rağmen, konum avantajına rağmen bir şeye karar verilememiş. Bolu turizm şehri mi olsun, üniversite şehri mi olsun? 35 yıldır bu tartışma devam ediyor. İki konuda da arzu ettiğimiz yere gelemedik.

“5 yılın sonunda Bolu çok mesafe kat edecek”

Bolu bu 5 yılın sonunda hem sanayi alanında, hem turizm alanında hem de üniversite kenti olma noktasında çok ciddi mesafe kat edecek. Biz bu konularda oldukça iddialıyız. Önümüzdeki yıl inşallah Bolu’ya geldiğinizde Bolu’nun aynı zamanda Türkiye’nin en temiz şehri olduğunu tescilleyerek de sizlerle paylaşacağız. Geçen hafta Londra’daydım bir vesileyle. Son birkaç ayda aldığımız tedbirlerle şuan için Bolu’nun Londra’dan çok daha temiz olduğunu gururla sizlerle paylaşabilirim diye düşünüyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise iki kurum arasında yapılan protokolün ‘devletin devamlılığı’ açısından büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

CHP Lideri, “Merkezi hükümetle, yerel hükümet arasında devletin devamlılığı açısından güzel bir örneği bugün gerçekleştiriyoruz. geçmiş belediye başkanının yapmış olduğu protokolü, daha sonra seçilen belediye başkanı yerine getiriyor. Bunun güzelliği, merkezi hükümetle yerel yönetimin kavgası değil, tam tersine uyum içinde vatandaşa hizmet etmektir. Bu bağlamda, belediye başkanımızın yaptığı bu yatırımı gerçekten önemli görüyoruz. Bir arada, kardeş içinde yaşamak, kaynağı toplum için harcamak, toplumun çıkarlarını savunmak belediye başkanımızın da görevlerinden birisidir. Bu nedenle yaptığı bu yatırım dolayısıyla kendisine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında Bolu’yla ilgili de görüşlerini paylaşarak “İkinci konu, Belediye Başkamız uzun uzun Bolu’dan bahsetti. Bolu’nun Davos’tan güzel olduğunu söyledi, Türkiye’nin en güzel şehridir dedi. Ve bunu da iddialı bir şekilde söylüyorum dedi. Haklıdır, orman açısından zaten bildiğim kadarıyla Türkiye’de bir numara. Şimdi Yedigöller’i bilmiyorum ama Yedigöller şimdi herhalde renk cümbüşüdür. Olağanüstü bir doğası var, bu doğayı bozmamak lazım. Onu da belediye başkanımız büyük bir kararlılıkla, çevreyi havayı temiz tutarak zaten yerine getirecek. Onun da sözünü verdi.” diye konuştu.

Ülke gündemine ilişkin görüşlerini de paylaşan Kılıçdaroğlu, daha sonra protokol üyeleriyle birlikte yapılan dua sonrası butona basarak yaklaşık 20 milyon Türk Lirası yatırım bedelli yeni Orman Bölge Müdürlüğü binasının temeline beton dökümünü gerçekleştirdi.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

HUGO
HUGO
OTOBAN
OTOBAN
SİNİR KÜPÜ
SİNİR KÜPÜ

ÇARKIFELEK OYUNU
ÇARKIFELEK OYUNU
BUZ HOKEYİ
BUZ HOKEYİ
Tenis turnuvası
Tenis turnuvası

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu' da vefat edenler
12.06.2020
Bolu' da vefat edenler
9.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası