Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 19 Ekim 2019 Cumartesi
[15:17] Kadınlar neden daha uzun yaşıyor ? -- [14:58] Bak sen şu Çin'linin işine -- [14:52] İl Koordinasyon Kurulu Toplandı -- [11:44] Bolu'da vefat edenler -- [11:30] İl Emniyet müdüründen Bolu itfaiyesi teşkilatına teşekkür -- [11:12] Bebeklerde Tortikolis tehlikesi -- [10:58] Aksa ekibi enerji eğitimi için Bolu’daydı -- [12:03] Bolu' da vefat edenler -- [11:25] Sel afetinde zarar gören çiftçilere destek -- [11:10] Mehmetçiğe Bolu'dan büyük destek --
Atatürk'ün Bolu'ya geliş yıl dönümü etkinliklerle kutlandı

Bolu Valiliği ve Bolu Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 17 Temmuz Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 85’inci yıldönümü kutlama etkinlikleri Bolu Valisi Ahmet Ümit’e Türk Bayrağı verilmesiyle başladı.

Haberi Yazdır

17.07.2019  14:18

Bolu Valiliği ve Bolu Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 17 Temmuz Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 85’inci yıldönümü kutlama etkinlikleri Bolu Valisi Ahmet Ümit’e Türk Bayrağı verilmesiyle başladı.

 85 yıl önce Atatürk'ün Bolu'ya giriş yaptığı o dönemki adıyla Fırka Tepesi, şu anda ise Uğur Mumcu Parkı'nın bulunduğu bölgede yapılan ilk törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Uğur Mumcu Parkı önünde düzenlenen programda ilk olarak Bolu Valisi Ahmet Ümit’e, Milli sporcularımız Selcannur Mirici ve Aleyna Demirel tarafından Şanlı Türk Bayrağı takdim edildi. Türk Bayrağını milli sporcularımızdan alan Vali Ümit, şanlı bayrağımızı üç kez alnına götürerek öğrencilerden teslim aldı.

Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Bolu Gençlik Merkezinin Halk Oyunları ekibi tarafından gerçekleştirilen  Bolu yöresine ait halk oyunları gösterisi protokol ve diğer tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Atatürk’e saygı yürüyüşüne geçildi. Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayan, Belediye Bandosu ile Bayrak ve flamaların da yer aldığı “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü” İzzet Baysal Caddesi’nden geçilerek Anıtpark’ta son buldu.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan Anıtpark’taki törende Bolu Valiliği çelengi Vali Ahmet Ümit tarafından, Garnizon Komutanlığı’nın çelengi Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu tarafından, Bolu Belediyesi Başkanlığı’nın çelengi de Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından konuldu.

Çelenklerin sunulmasından sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda Anıt Özel Defteri Bolu Valisi Ahmet Ümit ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından imzalanarak okundu.

 VALİ ÜMİT ANIT ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

 Anıt Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyan Bolu Valisi Ahmet Ümit, şu ifadelere yer verdi:  “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı sıfatıyla güzel Bolu’muza teşriflerinizin 85. yıldönümünde,  17 Temmuz 1934 tarihinin ilimize kattığı anlamı,  halkımızın yüreğinde oluşturduğu coşku ile kutlamanın onuru içerisinde sizi bir kez daha saygıyla selamlıyoruz.

85. yıl önce onurlandırdığınız ve güzelliklerinden mütehassis olduğunuz Bolu, günden güne gelişmekte güzelleşmekte ve kalkınma yolunda büyük mesafeler almaktadır.

Bolu halkı size layık olmaya çalışmanın gururunu da içselleştirerek büyük bir azim ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma görevi bilinciyle bu yüce milletin fertleri olarak,  birlik ve beraberlik içerisinde bütün gücümüzle emanetini layıkıyla yaşatmak için çalışıyoruz ve çalışacağız.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılında ülkemizi dünyanın en önemli güçlerinden biri haline getirmek için kültürümüze, medeniyetimize,  tarihimizin güzelliklerine,  bizleri biz yapan milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak göstermiş olduğunuz yolda ilerliyoruz ve ilerleyeceğiz.

Bu anlamlı gün vesilesiyle sizi,  milletimizin ve devletimizin bağımsızlığı için kutsal vatan uğrunda canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz ve selamlıyoruz. Ruhun şâd olsun.”

BAŞKAN ÖZCAN ANIT ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

 Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Anıt Özel Defterinde yazdıklarını okudu ve şu ifadelere yer verdi: “Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

İlimize teşriflerinizin 85’inci yıl dönümünü kutladığımız bugün Bolulular olarak sizi sevgi, saygı, minnet ve gururla anıyor, 85 yıl öncesinin heyecanını bir kez daha bayram havasında yaşıyoruz…1919 yılında Kuvayi Milliye Ruhu’yla başlatmış olduğunuz Milli Mücadele ile bu toprakları bizlere tekrar vatan kıldınız. Ve tam 85 yıl önce ayak bastığınız bu toprakları, yine aynı ruh ve bilinçle, 21. yüzyılda fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak, akıl ve bilimle bu güzel yurdun en güzel şehirlerinden biri olan Bolu’ya, gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda, milli unsurlardan asla taviz vermeden hizmet edeceğime huzurunuzda söz veriyorum.

Yüreği vatan, millet ve sizin sevginizle dolu Bolu’muzun belediye başkanı olarak sizleri ve ebediyete intikal etmiş tüm silah arkadaşlarınızı bir kez daha saygıyla anıyor, şükranlarımı sunuyorum. Ruhun şad olsun!.”

 ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI

Anıtpark’taki törenin ardından  Bolu Belediye Başkanlığı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde düzenlenen “Atatürk Fotoğrafları” sergisinin açılışı gerçekleştirildi ve sergi gezildi.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Mehmetçiğe Bolu'dan destek
Mehmetçiğe Bolu'dan
Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp

Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı
elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller

MANTIK TOPU
MANTIK TOPU
ÖZGÜVEN TESTİ
ÖZGÜVEN TESTİ
SİNİR KÜPÜ
SİNİR KÜPÜ

SCOOBY DOO
SCOOBY DOO
MİNİ YARIŞ OYUNU
MİNİ YARIŞ OYUNU
Frikik çalışma
Frikik çalışma

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
17.10.2019
Bolu' da vefat edenler
16.10.2019
Bolu' da vefat edenler
15.10.2019
Bolu' da vefat edenler
14.10.2019
Bolu'da vefat edenler
30.09.2019
Bolu'da vefat edenler
27.09.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası