Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 28 Şubat 2020 Cuma
[11:44] Boluspor'da Osman Özköylü dönemi sona erdi -- [09:42] Kahreden haber İdlib'den geldi -- [09:36] Özköylü Sonuç artık klasikleşti -- [09:30] Umduğumuzu bulamadık -- [09:21] Karate kız takımından şampiyonluk geldi -- [13:25] RECEB AYI VE REGAİB KANDİLİ -- [13:04] Sobadan sızan gazdan etkilendiler -- [13:02] Obozite cerrahisi güvenli mi ? -- [12:52] Aydın;yara kapandı ama izi kaldı -- [12:43] Yaralı ceylan koruma altına alındı --
Azmettiler okur yazar oldular

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında İlimizde açılan 1. Kademe kurslara devam eden kursiyerler eğitimlerini başarıyla tamamlayarak, okur-yazarlık belgelerini aldılar.

Haberi Yazdır

24.5.2018  11:10Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında İlimizde açılan 1. Kademe kurslara devam eden kursiyerler eğitimlerini başarıyla tamamlayarak, okur-yazarlık belgelerini aldılar.

İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, okul müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

“822 KURSİYER SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANDI”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,  “  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan okuryazarlık seferberliğinin amacı ülke genelinde okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşın kalmamasıdır. Biz de ilimizde İl Seferberlik Yürütme Kurulu olarak Sayın Valimiz Aydın Baruş başkanlığında toplandık. İlçelerde de aynı şekilde Kaymakamlarımız başkanlığında İlçe Seferberlik Yürütme Kurulları toplandı. Bu toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarımızı yaptık. Halk Eğitim Merkezlerimiz, Muhtarlıklarımız, Okullarımız, Sağlık Müdürlüğümüz tarama ve kayıtları gerçekleştirdi. Bu çalışmalar sonucunda Bolu’da 822 kursiyerimiz okuma yazma öğrendi. 2. kademe ilkokul düzeyinde eğitimlerimiz de talebe bağlı olarak okul ve kurumlarımızda açılacaktır” ifadelerini kullandı.

KADINLARIMIZIN İŞ VE SOSYAL HAYATTA YER ALMASI BİZİ MUTLU EDİYOR”

Bugün, bu güzel törende ve anlamlı bir birliktelikte yer almaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu’daki kadın istihdamının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ve kadınların sosyal ve iş hayatına katkısının önemine değindi. Okur-yazarlık kurslarında eğitim alan 822 kursiyerin 776’sının kadın kursiyer olduğunu dile getiren Vali Baruş, konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi: “Biz Bolu’da okur-yazarlık seferberliğini başlatırken, elimizdeki tüm imkanları bu yönde kullanarak toplumda gerekli duyarlılığın oluşması için neler yapabilirizi ilgililerle tartıştık ve arkadaşlarıma talimatım şu oldu, “Ulaşılamayan kimse kalmasın. Eğer köyün birinde veya ayrı bir mahallede tek bir kişi okuma yazma kursuna gelemiyorsa biz onun ayağına gideceğiz, okuma yazma öğrenmesini sağlayacağız.” Bu o kadar önemli bir konu. Çünkü okuma yazma bilmeyen bir insanın bugün normal hayatını devam ettirmesi için mutlaka birine ihtiyacı var. Aslında okuma yazma bilmeyen bir anlamda engellidir. Çünkü bir resmi işlemini yaptıracağında, çocuğunun bir işi olduğunda vb. olaylarda ya eşinin yardımını alacak ya komşusunun yardımını alacak veya çocuğunun yardımını almak zorunda. Bugün görüyoruz ki kadınlarımız sosyal hayatın aktif olarak içerisinde. Sevindirici olan Bolu’daki kadın istihdamı Türkiye ortalamasının üzerinde. Biz bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Kadınlarımızın gerek çalışma hayatında gerek sosyal yaşamlarında aktif olarak toplum içerisinde yer alması, toplumumuzun daha ileriye gitmesi için son drece önemli konular.

“KADINLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Okuma yazmanın bu önemine binaen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Saygıdeğer eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin başlatmış olduğu okuryazarlık seferberliği kapsamında ilimizde de önemli bir çalışma başlattık ve bu çalışma neticesinde bugün bunun semeresinin alıyoruz. İl merkezi ve ilçelerimiz dahil 822 kişi belge almaya hak kazandı. Bu hak kazananlardan 776’sı kadın, 46 erkek okuma yazma kurslarımızı bitirdi. Ben buradan sertifika almaya hak kazanan tüm kadınlarımızı tebrik ediyorum. Bu onların sosyal yaşamın içerisinde yer alma, cesaret sahibi olma anlamında ne kadar girişken olduklarını gösteriyor.

2’NCİ KADEME KURSLARI BİTİRENLERE İLKOKUL DİPLOMASI VERİLECEK

1’inci kademeyi bitiren kursiyerlerimiz 2’inci kademeye de devam ederek ilkokul diplomasını almaya hak kazanacaklar. Kursu bitiren kadınlarımıza bir ricam var. Ne olur çevrenizde okuma yazma kursuna gelemeyen veya bu konuda ihmalkâr davranan komşularınız, tanıdıklarınız varsa onları cesaretlendirin. Sizden cesaret bulsunlar ki artık toplumumuzda okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESİ KUTLUYORUM”

Açılan kursları ziyaret ettiğimizde 70’li yaşlarda kadınlarımızı da gördük daha genç kadınlarımızı da gördük. Zamanın da okuma yazma öğrenilememiş olabilir ama okuma yazma öğrenmek için hiçbir çağ geç değildir. Bu anlamda da ilimizde 822 kişinin okuryazar olmasına vesile olan, bu amaçla çalışmalar ve girişimler yapıp bunun anlamını, önemini vatandaşlara iyi bir şekilde anlatan, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde Bolu’da artık okuma yazma bilmeyen kalmaz ve kadınlarımız da bugün olduğu gibi yarın da istihdam ve sosyal hayatın içerisinde cesaretle yer alırlar. Çünkü kadınlarımızın cesareti bizim toplum olarak kalkınmamız için çok önemli bir faktör. Bu anlamda da okuryazarlık kurslarının önemli bir fayda getireceğini ve kadınlarımızın hayata bakış açılarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Bu kurslara katılarak cesaret gösteren ve büyük bir emek sonucu okuryazar hale gelen bütün kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Sertifikalarının kendilerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

ŞEHİT ANNESİ SERTİFİKASINI VALİ BARUŞ’TAN ALDI

Yapılan konuşmaların ardından ise sertifika dağıtımı törenine geçildi. Bu kapsamda Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından kursiyerlere sertifikaları dağıtılırken 2005 yılında askerlik görevini yaparken şehit olan Özgür Akbaş’ın annesi Hanife Akbaş da sertifikasını aldı.

Program hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile tamamlandı.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

RİVER RAİD ( COMODORE 64 MERAKLILARININ VAZGEÇİLMEZ OYUNU )
RİVER RAİD ( COMODOR
YER ÇEKİMİ ÇOCUĞU
YER ÇEKİMİ ÇOCUĞU
AHŞAP TEKERLEK
AHŞAP TEKERLEK

Yaban ormanda
Yaban ormanda
Jerry Peynir Toplama
Jerry Peynir Toplama
YARIŞ GÜNÜ
YARIŞ GÜNÜ

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
25.02.2020
Bolu'da vefat edenler
20.02.2020
Akşemseddin Hz nin vefatının 561. yılı anılıyor
15.02.2020
Bolu'da vefat edenler
14.02.2020
Bolu' da vefat edenler
2.02.2020
Bolu'da vefat edenler
27.01.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası