Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 14 Temmuz 2020 Salı
[14:08] Çarıkçı;şanssız bir sezon geçirdik -- [13:30] Başlarken -- [12:59] Bolusporun hedefi ne ? -- [09:38] Fırat Gül ;Son hafta inşallah -- [09:29] Boluspor: 0 Akhisarspor:1 -- [09:22] Seyir halindeki otomobil yandı -- [17:30] Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı -- [17:24] İl Genel Meclisinde Temmuz ayı toplantıları sona erdi -- [12:34] Otoyolda feci kaza -- [12:22] Korku dolu günleri anlattı --
Alan " Gölcük'ü yok edersiniz "

Doğa mirası Gölcük Tabiat Parkının imara açılma çabalarına toplumun tüm kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ederken KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan’dan da tepki geldi.

Haberi Yazdır

18.12.2017  11:28

Doğa mirası Gölcük Tabiat Parkının imara açılma çabalarına toplumun tüm kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ederken KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan’dan da tepki geldi.

Gölcük’te yapılaşmadan vaz geçilmesi gerektiğini dile getiren Alan, uygulamaya konulmak istenen projede onaylanabilecek kısımın sadece teleferik olduğunu dile getirdi.

GÖLCÜK’Ü YOK EDERSİNİZ

KGT Dernek Başkanı projeyi uzmanlara incelettiğini belirterek şu sözlere yer verdi; “Bolu kamuoyu, 19 Aralık ‘ ta yapılacak olan ihale sonucu Gölcük Tabiat Parkı doğasının olumsuz etkileneceğine ve geri dönülmesi imkansız sonuçlar doğuracağına dair tedirgin. Bu ihale sonucu yapılacak olan yapılaşmanın, Tabiat parkında araç yoğunluğunu artıracağı da tartışma götürmez bir gerçek. Şu anki durumda bile Tabiat Parkı yoğun araç trafiğini kaldıramamakta.

Yeni yapılaşma sonucu yeni araç park alanları yapımı da kaçınılmaz. Yapılması planlanan dağ köşkünün de çevreci tekniklerle yapılmaması durumunda Tabiat Parkında geri dönülmez yaralar açılacağı tartışma götürmez bir gerçek. Bölgenin il merkezine yakın olması ve çevresinde de birçok otel olmasına rağmen bungalovlar yapılması da çok sağlıklı değil.

Bu bungalov tipi yapıların gayri ahlaki amaçlarla kullanılabileceği ve sağlıklı bir şekilde denetlenmeyeceğiz de unutulmamalı. Ekolojik ve sosyolojik olarak olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu projeden derhal vazgeçilmeli ve Tabiat parkı üzerinde taşıt trafiği yükünü azaltacak, çevreye ve toplum ahlakına zarar vermeyecek doğru projelerle yola çıkılmalıdır.

Halkın rahat ettiği bir mekanın özel kişilere verilerek tek ele düşürülmesi de kabul edilemez. Bu olayın bir başka yüzü de uzun senelerdir Bolu’ya gelmeyen Sayın Cumhurbaşkanımızın Bolu’yu ziyaret etmeden önce bu ihalenin duyurulmasıdır. Cumhurbaşkanımız Bolu’ya geldiğinde bir çok kesim olaya tepki için protesto gösterileri yapacaktır. Birkaç kişi olsa engellersiniz ama Bolu halkını nasıl engelleyeceksiniz. Cumhurbaşkanımızın Bolu ziyaretinin kusursuz geçmesi gerekiyor. Zaten Bolu’ya gelmeme sebebini az çok biliyoruz. Bu projeden vazgeçilmez ise sonuç Bolu’ya mal olacaktır.”

UYGUN OLAN SADECE TELEFERİK

Sözlerine çözüm önerileri ile devam eden KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan, “Buraya en uygun proje Karacasu’da uygun bir yere park alanı oluşturup teleferik ile gölcük yolculuğu olacaktır. Hem Karacasu esnafı da bu sebeple iş yapacak ve istihdam sağlanacaktır. Araç girişleri Gölcük’te yasaklanmalı ve Teleferikle Gölcüğe çıkarılarak gelir elde edilmelidir” dedi.

Haber Bolu HavadisYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

Bebeğini Besle
Bebeğini Besle
Sarı Top
Sarı Top
PELİT AVI
PELİT AVI

MİNİ TOP
MİNİ TOP
Frikik çalışma
Frikik çalışma
ANGRY BİRDS RİO
ANGRY BİRDS RİO

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
9.07.2020
Bolu' da vefat edenler
7.07.2020
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası