Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 19 Ağustos 2019 Pazartesi
[10:55] Bolu'da vefat edenler -- [10:30] Doğaseverler Köroğlu şelalesine yürüdü -- [12:29] Soylu Bolu'da trafik denetlemesine katıldı -- [12:24] Bolu'da vefat edenler -- [14:58] İşte Bu Güzel Oldu... -- [12:36] Halk otobüs ücretleri zamlandı. -- [12:16] Mustafa Cop'un acı günü -- [11:55] Suda doğum ünitesi açıldı -- [14:07] Bolu'da vefat edenler -- [18:38] Bolu ve turizm --
Alan " Gölcük'ü yok edersiniz "

Doğa mirası Gölcük Tabiat Parkının imara açılma çabalarına toplumun tüm kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ederken KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan’dan da tepki geldi.

Haberi Yazdır

18.12.2017  11:28

Doğa mirası Gölcük Tabiat Parkının imara açılma çabalarına toplumun tüm kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ederken KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan’dan da tepki geldi.

Gölcük’te yapılaşmadan vaz geçilmesi gerektiğini dile getiren Alan, uygulamaya konulmak istenen projede onaylanabilecek kısımın sadece teleferik olduğunu dile getirdi.

GÖLCÜK’Ü YOK EDERSİNİZ

KGT Dernek Başkanı projeyi uzmanlara incelettiğini belirterek şu sözlere yer verdi; “Bolu kamuoyu, 19 Aralık ‘ ta yapılacak olan ihale sonucu Gölcük Tabiat Parkı doğasının olumsuz etkileneceğine ve geri dönülmesi imkansız sonuçlar doğuracağına dair tedirgin. Bu ihale sonucu yapılacak olan yapılaşmanın, Tabiat parkında araç yoğunluğunu artıracağı da tartışma götürmez bir gerçek. Şu anki durumda bile Tabiat Parkı yoğun araç trafiğini kaldıramamakta.

Yeni yapılaşma sonucu yeni araç park alanları yapımı da kaçınılmaz. Yapılması planlanan dağ köşkünün de çevreci tekniklerle yapılmaması durumunda Tabiat Parkında geri dönülmez yaralar açılacağı tartışma götürmez bir gerçek. Bölgenin il merkezine yakın olması ve çevresinde de birçok otel olmasına rağmen bungalovlar yapılması da çok sağlıklı değil.

Bu bungalov tipi yapıların gayri ahlaki amaçlarla kullanılabileceği ve sağlıklı bir şekilde denetlenmeyeceğiz de unutulmamalı. Ekolojik ve sosyolojik olarak olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu projeden derhal vazgeçilmeli ve Tabiat parkı üzerinde taşıt trafiği yükünü azaltacak, çevreye ve toplum ahlakına zarar vermeyecek doğru projelerle yola çıkılmalıdır.

Halkın rahat ettiği bir mekanın özel kişilere verilerek tek ele düşürülmesi de kabul edilemez. Bu olayın bir başka yüzü de uzun senelerdir Bolu’ya gelmeyen Sayın Cumhurbaşkanımızın Bolu’yu ziyaret etmeden önce bu ihalenin duyurulmasıdır. Cumhurbaşkanımız Bolu’ya geldiğinde bir çok kesim olaya tepki için protesto gösterileri yapacaktır. Birkaç kişi olsa engellersiniz ama Bolu halkını nasıl engelleyeceksiniz. Cumhurbaşkanımızın Bolu ziyaretinin kusursuz geçmesi gerekiyor. Zaten Bolu’ya gelmeme sebebini az çok biliyoruz. Bu projeden vazgeçilmez ise sonuç Bolu’ya mal olacaktır.”

UYGUN OLAN SADECE TELEFERİK

Sözlerine çözüm önerileri ile devam eden KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan, “Buraya en uygun proje Karacasu’da uygun bir yere park alanı oluşturup teleferik ile gölcük yolculuğu olacaktır. Hem Karacasu esnafı da bu sebeple iş yapacak ve istihdam sağlanacaktır. Araç girişleri Gölcük’te yasaklanmalı ve Teleferikle Gölcüğe çıkarılarak gelir elde edilmelidir” dedi.

Haber Bolu HavadisYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

PARAŞÜTCÜ BEN 10
PARAŞÜTCÜ BEN 10
KIŞ TRAFİĞİ
KIŞ TRAFİĞİ
ZEKA TESTİ
ZEKA TESTİ

RİVER RAİD ( COMODORE 64 MERAKLILARININ VAZGEÇİLMEZ OYUNU )
RİVER RAİD ( COMODOR
MACERA ADASI SURVİVOR OYUNU
MACERA ADASI SURVİVO
OFİSTE TEMBELLİK
OFİSTE TEMBELLİK

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
7.08.2019
Bolu'da vefat edenler
18.07.2019
Bolu'da vefat edenler
4.07.2019
Bolu'da vefat edenler
3.07.2019
Bolu'da vefat edenler
25.06.2019
Bolu'da vefat edenler
24.06.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası