Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 28 Mayıs 2020 Perşembe
[10:43] Caddeler geceden hareketlendi -- [10:36] Mudurnu'ya Barış Harekatı Çeşmesi yapıldı -- [10:29] Hasar tespiti için çalışmalar başladı -- [10:10] Tek katlı ev alevler içinde kaldı -- [10:07] Bolu' da vefat edenler -- [16:02] Sokağın tadını çıkardılar -- [15:50] Bayramda evsiz kaldılar -- [15:44] Şehitlik ziyaret edildi -- [15:23] Sosyal medya ve özgürlük -- [10:32] Kurallara uymayan 102 kişiye 46 bin lira ceza --
Vali Baruş koruyucu ailelerle bir araya geldi

Bolu Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş, Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile uygulamasında yer alan aileler ve çocuklar ile yemekte bir araya geldi.

Haberi Yazdır

15.12.2017  14:13

Bolu Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş, Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile uygulamasında yer alan aileler ve çocuklar ile yemekte bir araya geldi.

Koruyucu ailelere teşekkür eden Vali Baruş “Çok kutsal ve onurlu bir görevi yapıyorsunuz. Sizlerle aynı ortamda bulunmak bizim için büyük mutluluktur.” dedi.

Bolu Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş’un ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe, Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit ve koruyucu aileler katıldı.

Yemek öncesi bütün masaları tek tek dolaşan Bolu Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş, koruyucu ailelerle sohbet ederek kendilerinden bir istekleri olup olmadığını sordular ve çocuklarla da yakından ilgilendiler.

“SİZLER ELLERİ ÖPÜLESİ KİŞİLERSİNİZ”

Yemek sonrası bir konuşma yapan Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit, “Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin farkındalığının oluştuğu güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı sevinçlerin paylaşılarak çoğaldığı üzüntülerin paylaşılarak azaldığı aile olgusunda çocuğun önemli bir faktör olduğunun farkına varmak adına bir arada bulunmaktayız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ve her ilde sayın valilerimizin eşleriyle desteklenen proje ile koruyucu aile modelini toplumda aile olgusuna karşı büyük bir farkındalık oluşturmuştur. Sizler elleri öpülesi kişilersiniz. Biz Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak bundan sonra sizinle ilgili yapılması gereken her ne varsa sizin hizmetinizdeyiz. Sizin emrinizdeyiz. Bu çocuklarımızı hep beraber topluma kazandıracağız. Topluma faydalı birer fert haline getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Koruyucu aileler adına konuşan ve Bolu’da ilk koruyucu aile olan Neşet Akçay ise yaptığı konuşmasında, “Dünya üzerinde ve ülkemizde ailelerde yaşanan fakat hiç istenmeyen, huzuru bozan bir takım olumsuzluklar o ailede bulunan çocuklarımızı etkilemekte, geleceğe ve istikbale yönelik kaygılarını artırmaktadır. Dolayısıyla bu çocuklarımızın hayata bakış açıları değişmekte ve ümitsizliğe doğru adım atar hale gelmektedirler. Çocuklarımızın karşılaştığı bu olumsuzlukların üstesinden gelmesi için kendilerine uzatılacak sevgi dolu, onu kucaklayan, onun ihtiyaç ve sıkıntılarını paylaşan bir elin kendilerine uzanması bu çocuklarımızı dünyanın en mutlu ve bahtiyar insanı konumuna getirecektir. Bizim devlet geleneğimizde ihtiyaç sahibi, muhtaç olan vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sahip çıkmak, onlara kucak açmak, ihtiyaçlarını karşılamak, çocuklarımızı istikbale hazırlamak ve bunlar gibi meziyetler mevcut olup bunun uygulamalarını özellikle son 15-20 yılda daha çok fark etmekteyiz. Çocuklarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“BU ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜ SİZLER SAYESİNDE GÜLÜYOR”

Vali Aydın Baruş da konuşmasında koruyucu ailelerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek “Bu akşam eşim ile birlikte sizlerle bir arada  olmaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum.. Biz mümkün olduğunca sizin gibi toplumsal anlamda duyarlı olan insanların yanında bulunmaktan gerçekten onur duyuyoruz. Bir toplum için teminat oluşturan manzara işte bu manzara aslında. Çünkü toplumlar sadece kendi meselelerine değil diğer insanların sorunlarına da değinen, onların sorunlarına sahip çıkan kişiler sayesinde ayakta duruyorlar. İnsanoğlu yaratılışı itibariyle Cenab-ı Hakk’ın buyurduğu gibi yaratılmışların en şereflisi olarak dünyaya geliyor. Her doğan çocuk sağlıklı bir ortamda anne, baba şefkati içerisinde büyümeyi hak ediyor. Fakat zaman geliyor ki bazı evlatlar belki hayatın başlangıcından itibaren veya hayatının daha sonraki evrelerinde bu imkandan yoksun kalabiliyor. Bunun değişik nedenleri var. Devletimiz yalnız kalan, kimsesiz kalan çocuklarımıza her türlü imkanı sağlıyor. Fakat bu çocuklarımız için hayatın esas yönü eksik kalıyor.  Çünkü sıcak ve şefkatli bir aile ortamında büyümeyen çocukların ileride hem kendileri açısından hem de toplumsal açıdan ciddi problemlerle karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Bu anlamda da koruyucu ailelerimiz toplumumuz için çok önemlidir. Çünkü koruyucu ailelerimiz çocuklarımızı yanına alarak onlara anne baba şefkati göstererek onların hem psikolojik bakımdan hem ruhsal bakımdan hem de eğitim bakımından iyi yetişmeleri için çaba sarf ediyorlar. Çocuklarımızın anne babası gibi onları şefkatle kucaklıyorlar. Sizin fedakarlıklarınız sayesinde  burada güler yüzlü çocuklar görme fırsatı buluyoruz. Bu evlatlarımızın yüzlerini güldürdüğünüz için hepinizden Allah razı olsun. Çok kutsal ve onurlu bir görevi yapıyorsunuz. Sizlerle aynı ortamda bulunmak bizim için büyük mutluluktur. Hepinize teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Düzenlenen kaynaşma yemeği, konuşmaların ardından Bolu Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş’un koruyucu aileler tarafından himayeleri altına alınan çocuklara hediye vermesi ile sona erdi. Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

HAVA BALONLARI
HAVA BALONLARI
SİNİR KÜPÜ
SİNİR KÜPÜ
LABİRENT FARESİ JERRY
LABİRENT FARESİ JERR

YARIŞ GÜNÜ
YARIŞ GÜNÜ
Frikik çalışma
Frikik çalışma
Sonic xtreme
Sonic xtreme

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
22.05.2020
Bolu' da vefat edenler
15.05.2020
Bolu' da vefat edenler
11.05.2020
Bolu' da vefat edenler
8.05.2020
Bolu' da vefat edenler
5.05.2020
Bolu' da vefat edenler
4.05.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası