Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 20 Ekim 2019 Pazar
[15:17] Kadınlar neden daha uzun yaşıyor ? -- [14:58] Bak sen şu Çin'linin işine -- [14:52] İl Koordinasyon Kurulu Toplandı -- [11:44] Bolu'da vefat edenler -- [11:30] İl Emniyet müdüründen Bolu itfaiyesi teşkilatına teşekkür -- [11:12] Bebeklerde Tortikolis tehlikesi -- [10:58] Aksa ekibi enerji eğitimi için Bolu’daydı -- [12:03] Bolu' da vefat edenler -- [11:25] Sel afetinde zarar gören çiftçilere destek -- [11:10] Mehmetçiğe Bolu'dan büyük destek --
Bolu Kızılay'dan Arakan için yardım köprüsü

Kızılay Haftası kapsamında, Bolu Kızılay şubesi tarafından ‘Arakan’la Gönül Köprüsü’ adıyla bir yemek düzenlendi.

Haberi Yazdır

4.11.2017  19:27
Kızılay Haftası kapsamında, Bolu Kızılay şubesi tarafından ‘Arakan’la Gönül Köprüsü’ adıyla bir yemek düzenlendi.

Hampton by Hilton’da düzenlenen yemeğe Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkcı, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Arakanlı Müslümanlara yardım amacıyla düzenlenen yemek, Kuran tilaveti ile başladı. Ardından, yemeğin düzenlenmesini sağlayan Bolu Kızılay Kadın Kolları Başkanı Fatma Özer bir konuşma yaptı.

Özer yaptığı konuşmada Müslümanların birbirine yardım eli uzattığından bahsederek, “Kahraman milletimizin kurtuluş mücadelesi verdiği yıllarda, Anadolu insanının elinde ne silah, ne erzak ne de giysi vardı.

Bu çetin mücadele devam ederken, Hint kıtasındaki Müslümanlar Lahor meydanında toplandı. Çünkü onlar Müslümandı. Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. O meydanda, ellerindeki tüm maddi değerleri Anadolu insanına bağışladılar. Erkekler ceplerindeki paraları, kadınlar ziynetlerini verdiler. Bu yardımlar biz o dönem moral ve motivasyon sağladı. Şimdi bizde Arakan’da yaşanan drama el uzatıyoruz.” dedi.

Kızılay Bolu Şube Başkan Yardımcısı Muhsin Kınacı ise Arakanlı Müslümanlar için başlatılan yardım kampanyasını aktardı. Kınacı, “Kızılay haftası etkinlikleri kapsamında Kızılay Bolu Şubesi, Arakan’la gönül köprüsü adıyla bir yemek organize ettik. Arakan’da büyük bir dram yaşanıyor ve biz de bu drama Türkiye olarak kayıtsız kalmadık.

Arakan’da yaşayan Müslümanlara yardım etmek amacıyla ‘Arakan kan ağlıyor, Türkiye yardım elini uzatıyor’ sloganıyla başlatılan kampanya, dünya çapında başlatılan en önemli kampanya. Bu kampanyaya AFAD ve Türk Diyanet Vakfı’da destek verdi.” diye konuştu.

Daha sonra söz alan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, dünyada kan ve gözyaşının sadece Müslüman ülkelerde yaşanmasının tesadüf olamayacağını belirtti.

Ercoşkun konuşmasında; “Kızılay hepimizin gurur duyduğu, sadece Türkiye için değil dünyanın neresinde kan ve gözyaşı varsa el uzatan, milletimizin sesi olan bir kuruluş. Bolu Kızılay Şubesi de hem bugün hem geçmişte oldukça başarılı işlere imza attılar. Şu anda da önemli bir toplantıda birlikteyiz. Dünyada yaşan hiçbir trajediye duyarsız kalmayan bir milletin fertleriyiz. Dünyada 1,8 milyar Müslüman var. Tüm dünyada kan ve gözyaşı nerede diye bakarsanız, hep Müslüman coğrafyalarda bunlar. Bunun bir tesadüf olması mümkün değil. Kurulan düzen ve getirdiği süreçler bu. Cumhurbaşkanımızın her platformda söyledi ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözünün altında bu gerçek yatıyor.” ifadelerine yer verdi.

Yardım yemeğinde son olarak Bolu Valisi Aydın Baruş konuştu. Vali Baruş konuşmasına; Necip Fazıl Kısakürek’in sözleriyle başlayarak, “Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim / Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!” sözleri bizim medeniyet anlayışımızın güzel bir yansıması. Biz sahip olduğumuz inanç gereği, dünyanın neresinde bir zulüm görsek, onun acısını, üzüntüsünü yüreğimizde hisseden, din-dil-ırk ayrımı gözetmeksizin yardıma koşan bir milletiz. Biz tarih boyunca hep Hakkın, adaletin, merhametin temsilcisi olduk.” dedi.

Konuşmaların ardından tasavvuf musikisi eşliğinde yemek devam etti.

Haber KorogluYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Mehmetçiğe Bolu'dan destek
Mehmetçiğe Bolu'dan
Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp

Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı
elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller

HUGO
HUGO
SÜPER MARİO CROSS
SÜPER MARİO CROSS
İKİ KİŞİLİK HAZİNE AVCISI OYUNU
İKİ KİŞİLİK HAZİNE A

YARIŞ GÜNÜ
YARIŞ GÜNÜ
Yaban ormanda
Yaban ormanda
Balon Patlat
Balon Patlat

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
17.10.2019
Bolu' da vefat edenler
16.10.2019
Bolu' da vefat edenler
15.10.2019
Bolu' da vefat edenler
14.10.2019
Bolu'da vefat edenler
30.09.2019
Bolu'da vefat edenler
27.09.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası