Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 23 Ekim 2019 Çarşamba
[11:37] Parkinson Hastalarına Müjde -- [11:23] Cimnastik Temsilcilerinden Vali Ümit'e Ziyaret -- [11:02] Bolu' da vefat edenler -- [15:44] Ekrem Doğanay hoca kabri başında anıldı -- [14:15] Vali Ümit Muhtarlarla Bir Araya Geldi -- [14:07] Özköylü ;Galibiyetten dolayı mutluyuz -- [13:58] Umutlar boşa çıkmadı -- [11:47] Bolu İHH Hanım Gönüllüleri Kahvaltıda Buluştu -- [11:29] Wushu Köroğlu Kupası Tamamlandı -- [11:10] Aile Hukuku ve Kadına Karşı Şiddet Suçları Soruşturmaları TSO da Yapıldı --
Ercoşkun Fas hükümet başkanının evinde misafir edildi

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın özel talimatı üzerine, 15 Temmuz ihanetinin yıldönümünde Türkiye'nin sözcülüğünü yapmak üzere gittiği Fas'ta Hükümet Başkanı Othmani tarafından evinde konuk edildi,

Haberi Yazdır

13.7.2017  21:21


Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın özel talimatı üzerine, 15 Temmuz ihanetinin yıldönümünde Türkiye'nin sözcülüğünü yapmak üzere gittiği Fas'ta Hükümet Başkanı Othmani tarafından evinde konuk edildi, onuruna akşam yemeği organizasyonu düzenlendi.

AİBPA Türk Komisyonu Başkanı sıfatıyla gerçekleştirdiği ziyarette Ercoşkun, 15 Temmuz hain darbe girişimine dair gerçekleri anlattı, bir başka önemli açıklamasında, "15 Temmuz gecesi İstanbul'da şehit olan Faslı Cevad Merrun'un varisleri, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Meclis Başkanımızın talimatıyla Türk şehit haklarından yararlanacak" dedi.

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın özel talimatı üzerine, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Türkiye'nin sözcülüğünü yapmak üzere başlattığı yurtdışı ziyaretleri devam ediyor. Ercoşkun, Orta Doğu ülkesi Ürdün'e yaptığı ziyaretin ardından, Kuzey Afrika ülkesi Fas'a gitti.

AİBPA Türk Komisyonu Başkanı sıfatıyla yurtdışı ziyaretlerinde bulunan Milletvekili Ercoşkun'a, AİBPA Türk Komisyonu Üyesi olarak, Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Ak Parti Genel Merkez Dışilişkiler Başkan Yardımcısı Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi ile Dışişleri Komisyonu Üyesi Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti eşlik etti.

FAS HÜKÜMETİ BAŞKANI, MİLLETVEKİLİ ERCOŞKUN VE HEYETİNİ EVİNDE KONUK ETTİ

Milletvekili Ercoşkun ve beraberindeki heyet Fas'ta en üst düzeyde ağırlandı. Fas Hükümet Başkanı Saadeddine El Othmani, bizzat ilgilendiği Milletvekili Ercoşkun ve beraberindeki heyet için evinin kapılarını açtı, konuklarını evinde ağırladı. Othmani, Türk heyeti onuruna akşam yemeği düzenledi.

 Yemek sonrası, Fas Hükümeti Başkanı Othmani ile Türk heyeti arasında sıcak ve samimi diyaloglar yaşandı. Milletvekili Ercoşkun, ziyaret boyunca heyetle yakından ilgilenen Fas Hükümet Başkanı Othmani'ye heyetteki milletvekillerini tanıttı ve heyet adına açıklamalarda bulunarak, "Bizleri evinizde ağırlamanız şahsımı ve heyetimi onurlandırdı. Teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi'nde sizlerle (Fas Hükümet Başkanı Othmani) beraber olmuştuk. Bir kez daha bizlere gösterdiğiniz dostluk ve kardeşlik için Sayın Başbakana, çalışma arkadaşlarına ve Fas Halkı'na Türk Halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Fas'ta yeni kurulan hükümetin önce Fas Halkı'na, daha sonra Müslüman dünyasına hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Burayı ikinci evimiz olarak görüyoruz" dedi.

"15 TEMMUZ'A İLİŞKİN GERÇEKLERİ ULUSLARARASI KAMUOYUNA ANLATIYORUZ"

 Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz'da FETÖ tarafından Türkiye'de gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde ülke olarak, gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında çeşitli programlar gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerimizin en önemlilerinden birini de Fas'a düzenledik. Seyahatimiz öncesi Sayın Başbakanımıza ziyaretimizi arz ettik. Kendileri en kalbi şükranlarını sizler için ifade etti. Bizlerin bu ziyaretteki amacı; Hem 15 Temmuz'u hatırlatmak, hem de Türkiye'de gerçekleşen süreci en doğru şekilde uluslararası kamuoyuna anlatmak. Çünkü o geceden sonra elde edilen deliller ve suçluların itirafları gösterdi ki, 15 Temmuz hain darbe girişimi sadece hükümetin değişmesine yönelik bir girişim değildi. Bu hain darbe girişimi öncelikle Türkiye’nin Suriye gibi, Irak gibi bir İç Savaşa sürüklenmesini daha sonra ise Bölgede Sınırların Yeniden Belirlenmesini hedefliyordu."

ERCOŞKUN'UN KUCAGINDAN AYIRMADIĞI HENÜZ 6 AYLIK O BEBEK FASLI ŞEHİDİN YÜZÜNÜ HİÇ GÖRMEDİĞİ OĞLU ÇIKTI

"FASLI ŞEHİDİMİZ TÜRK ŞEHİTLERLE AYNI HAKLARA SAHİP OLACAK"

 Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının devamında, Ürdün ve Fas ziyaretleri öncesi, henüz 6 aylık minik bir bebeği kucağına alarak oyunlar oynadığı anlarda kameralara yansıyan ve sosyal medyada takipçileriyle paylaştığı görüntüleri anımsattı. O görüntülerdeki bebeğin, 15 Temmuz gecesi İstanbul'da şehit olan Faslı Cevad Merrun'un oğlu olduğunu ve şehidin yavrusunun yüzünü bile görmeden şehadete yürüdüğünü belirten Ercoşkun, Fas Hükümet Başkanı Othmani ile şu önemli bilgiyi paylaştı:

"Faslı bir kardeşimiz 15 Temmuz gecesi İstanbul'da şehit oldu. İsmi Cevad Merrun. Büyükelçilikte şehidin ailesiyle görüştük. Daha sonra şehidin ağabeyini Türkiye'ye getirdik. Şehidimiz şehadete yürüdüğünde Faslı bir kızımızla Türkiye'de evliydi ve eşi hamileydi. Bebek dünyaya geldi. Bir oğlumuz oldu. İsmi Muhammed Cevad. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Sayın Meclis Başkanımızın talimatı ile Türk şehitler hangi haklara sahipse, Faslı şehidimiz Cevad Merrun ve varislerinin de aynı haklara sahip olmalarını sağladık."

"TÜRKİYE'YE BAKIŞIMIZ SON DERECE OLUMLU"

Milletvekili Ercoşkun'un bu önemli gelişmeyi açıklamasının ardından Fas Hükümet Başkanı Othmani, şunları söyledi: "Fas Hükümeti ve halkı olarak istikrar sağlayan her unsuru destekliyoruz ve darbelere karşıyız. Fas demokrasiden yana taraf ve bütün ülkelerde demokrasiyi destekliyor. Aynı anda iki ülke arasındaki siyasi, sosyal ve kültürel ilişkileri de destekliyoruz. Çünkü Fas ile Türkiye arasındaki ilişkiler yüzyıllar öncesine dayanıyor. İki ülke arasındaki ilişki geleceğine kardeşlik çerçevesinde çok olumlu bakıyoruz.

Çok zor bir dünyada yaşıyoruz. Arkadaşlar, dostlar ve kardeşlerin aralarında işbirliği yapmaları gerekiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Fas'ta iki kez karşıladık. Ve kendisi ile İstanbul'da defalarca görüşme imkanımız oldu. Türkiye'ye olumlu bakıyoruz."

MİLLETVEKİLİ ERCOŞKUN, 15 TEMMUZ'U HÜKÜMET TEMSİLCİLERİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA ANLATACAK

Kameralara yansıyan uluslararası bu sıcak ve samimi diyalogların ardından görüşme bir süre daha devam etti.

Milletvekilli Ercoşkun, Fas ziyaretinin ikinci gününde  (bugün), 15 Temmuz hain darbe girişimi gündemiyle Fas Hükümeti nezdindeki temaslarını sürdürecek ve ülkedeki sivil toplum kuruluşlarına birbiri ardına programlarla ziyaretler düzenleyecek.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Mehmetçiğe Bolu'dan destek
Mehmetçiğe Bolu'dan
Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp

Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı
elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller

Sarı Top
Sarı Top
KİM 500 MİLYAR İSTER
KİM 500 MİLYAR İSTER
ALTIN KAFA OYUNU
ALTIN KAFA OYUNU

TOP MAKİNASI
TOP MAKİNASI
ESKİ ÇAĞ ADAMI
ESKİ ÇAĞ ADAMI
İNŞAAT ASANSÖRÜ
İNŞAAT ASANSÖRÜ

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
17.10.2019
Bolu' da vefat edenler
16.10.2019
Bolu' da vefat edenler
15.10.2019
Bolu' da vefat edenler
14.10.2019
Bolu'da vefat edenler
30.09.2019
Bolu'da vefat edenler
27.09.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası