Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 23 Ekim 2019 Çarşamba
[11:37] Parkinson Hastalarına Müjde -- [11:23] Cimnastik Temsilcilerinden Vali Ümit'e Ziyaret -- [11:02] Bolu' da vefat edenler -- [15:44] Ekrem Doğanay hoca kabri başında anıldı -- [14:15] Vali Ümit Muhtarlarla Bir Araya Geldi -- [14:07] Özköylü ;Galibiyetten dolayı mutluyuz -- [13:58] Umutlar boşa çıkmadı -- [11:47] Bolu İHH Hanım Gönüllüleri Kahvaltıda Buluştu -- [11:29] Wushu Köroğlu Kupası Tamamlandı -- [11:10] Aile Hukuku ve Kadına Karşı Şiddet Suçları Soruşturmaları TSO da Yapıldı --
Vali Baruş 'Onların kıymetini bilmemek vatana ihanettir'

Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları arasındaki iletişim, dayanışma ve kaynaşmanın sağlanması amacıyla kurulan Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılışı gerçekleşti.

Haberi Yazdır

10.7.2017  20:06


Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları arasındaki iletişim, dayanışma ve kaynaşmanın sağlanması amacıyla kurulan Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılışı gerçekleşti.

İzzet Baysal Caddesi eski İl Özel İdaresi binasında açılan derneğin açılış törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Muammer Alper, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Nuri Serkant Kara, Aile ve sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin Erem, Vatan Şehitleri Aileleri Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı AytuluKirazaldı, daire müdürleri, Şehit yakınları, gazilerimiz ve davetliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış programı konuşmalarla devam etti.

İlk olarak konuşan Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Erol Akbaş, “Bugün burada Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğinin açılışı için bir araya geldik Aslında sadece bir derneğin değil Bolu ili ve ilçelerinde bulunan şehitlerimizin yakınlarını, gazi ve gazi yakınlarının bir araya gelebileceği bir çatının, bir yuvanın ve rehberlik merkezinin açılışı için burada toplandık.Türkiye genelindeki şehit aileleri ve gazilerimiz arasındaki iletişim, dayanışma ve kaynaşmanın sağlanması amacıyla bu derneğin kurulmuş olması Bolu ilimiz için çok büyük bir lütuf olacaktır. Yeni bir dernek olmamıza rağmen şu ana kadar Bolu'da bulunan bütün şehit aileleri, gazi ve gazilerimizin yakınlarına ulaşarak ailelerin tanışmasını sağlamış bulunmaktayız. Aziz şehitlerimizin aileleri, gazi ve gazi yakınlarımız bu gün tek çatı altında toplanmaları birlik olmaları sonucu aynı duyguları yaşadıklarını bu vatan ve millet için verdikleri bedelin ne kadar kutsal olduğunu ve gurur duyulacak bir şeref olduğunun bilincine varılmasını sağlamıştır” ifadelerine yer verdi.

Türkiye coğrafyasının şehit kanları ile sulanan bir coğrafya olduğunu belirten Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Kurtuluş savaşıyla bu topraklar Anadolu haline dönüşmüş ve bizim anayurdumuz olmuştur. Buradan başka gidebilecek bir yerimiz yok. Tarih boyunca da kendi ülkelerinde sıkıntı yaşamış kim varsa Anadolu onları bağrına basmıştır. Şehitlik bizim inancımız gereği çok özel bir makam. Şehit yakınları ve gaziler bize emanet. Onlar için yapacağımız şeyler sınırlı değil. Ne gerekiyorsa yapma üzerine bütün devletimiz birimleri ile beraber hazır olduğumuzu ifade ediyorum. Şu an açılacak olan derneğin hem şehit yakınlarını, hem de gazilerimizi kucaklamış olması dolayısıyla hayırlı olmasını temenni ediyoruz. İnşallah bir daha şehidimiz olmasın diye dua ediyoruz. Hepimiz bir şehit adayı ve gazi adayı olduğumuzu unutmuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bolu’da böyle bir derneğin kurulmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Muammer Alper, “ Bolu’da göreve başladığımız günden itibaren hep şehit ailelerimiz ve gazilerimizle beraber olmaya gayret ettik ve bunu günlük hayatımızın bir parçası haline getirdik. Onların bizim manevi değerlerimiz, geçmişimiz, geleceğimiz, her şeyimiz olduğunu biliyoruz. İnşallah bu yolda hep beraber hem Bolumuzda, hem ülkemizde en güzel gayretleri beraber sarf edeceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ OLAN AİLELERİNİN VE GAZİLERİMİZİN KIYMETİNİ BİLMEMEK BU VATANA İHANETTİR

Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin hem Bolu’ya, hem milletimize, hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Vali Baruş, “Şehitlerimiz bu vatanın asıl sahipleri ve bu kutsal toprakları kanları ile sulayarak bizlere emanet eden ve yüce dinimizin övgüyle bahsettiği muhterem kişilerdir. Biz bu vatanı, Anadolu topraklarını vatan olarak bilmeyi, şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıklarına borçluyuz ve bunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Evlatlarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi bu şuurda yetiştirmeye çalışıyoruz. Şehit ailelerimizle, gazilerimiz ve onların yakınları ile beraber olmaya her zaman özen gösteriyoruz. Tüm kamu kurumlarının her zaman onların emrinde olduğunu her konuşmamızda açıklıkla ifade ediyoruz. Çünkü şehitlerimizin bize emaneti olan ailelerinin ve gazilerimizin kıymetini bilmemek, onlara gerekli saygıyı göstermemek, onlarla ilgilenmemek bu vatana ihanettir. Bugün bu güzel günleri birlik beraberlik halinde yaşayabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bunu hiçbir zaman unutmayalım” ifadelerine yer verdi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANACAK”

Vali Baruş konuşmasına şöyle devam etti; “Tarih boyunca canlarını bu ülke için, bu millet için vermiş şehitlerimiz hiçbir şeyi düşünmeden, arkada bırakacaklarını düşünmeden kendilerini siperlere attılar. İstiklal Savaşımızda öyle oldu, Doğu’da terörle mücadelemizde de böyle oluyor. En son milletimizin iradesini gasp etmek isteyen, demokrasimizi ortadan kaldırmak isteyen hain FETÖ örgütüne karşı duran, uçaklara, helikopterlere göğsünü siper ederek ortaya atılan gençlerimizde de, askerimizde de polisimizde de bu şuur var ve bu şuur kıyamete kadar devam edecek. İşte içinde bulunduğumuz bu hafta 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin uyanışını, başkaldırışını ifade eden çok önemli bir hafta. Bu hafta kapsamında da ilimizde etkinlikler gerçekleştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve himayelerinde bu etkinliklerde tüm vatandaşlarımızı görmek istiyoruz”

“ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DESTEK VERMEK BU VATANIN EVLATLARI OLARAK BOYUN BORCUMUZ”

Muharip Gaziler Derneği’ne de yaptıkları önemli çalışmalar dolayısıyla teşekkür eden Vali Baruş, “Bolu’da şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için örgütlenmiş bir derneğimiz yoktu. Bunu Ömer kardeşimiz öncülüğünde gerçekleştirdiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bizler elimizden geldiğince kendilerine destek vermeye dikkat ediyoruz. Bu zaten devletin görevlileri olarak değil aynı zamanda bu vatanın evlatları olarak boyun borcumuz. Tüm vatandaşlarımızın bu derneğe destek olmasını, onların yapmış oldukları çalışmalarda onlara gerekli katkıyı vermelerini rica ediyorum.  İlimizde açılan bu dernekle birlikte şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve yakınları hep bir araya gelme fırsatı bulacaklar ve yaşamış oldukları sorunları bizlere  tek elden iletme fırsatı bulacaklar. Bu derneğin, ilimize, ülkemize, şehit ailelerimize, gazilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesile ile de tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize de milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yapılan duanın ardından, Bolu Valisi Aydın Baruş, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Muammer Alper, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından açılışı gerçekleşen Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği bürosu davetliler tarafından gezildi.

Açılış programına katılan Vatan Şehitleri Aileleri Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı AytuluKirazaldı da Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Erol Akbaş’aplaket verdi.

Açılış programına katılan Şehit yakınları, gaziler  ve davetlilerle sohbet ederek tek tek ilgilenen Vali Baruş, kendisinden bir istekleri olup olmadığını sordu.Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Mehmetçiğe Bolu'dan destek
Mehmetçiğe Bolu'dan
Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp

Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı
elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller

KUŞ ŞEHRİ
KUŞ ŞEHRİ
Yaban ormanda
Yaban ormanda
DART ŞOVU
DART ŞOVU

DENGE KURMA
DENGE KURMA
LABİRENT FARESİ JERRY
LABİRENT FARESİ JERR
AKILLI SALYANGOZ
AKILLI SALYANGOZ

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
17.10.2019
Bolu' da vefat edenler
16.10.2019
Bolu' da vefat edenler
15.10.2019
Bolu' da vefat edenler
14.10.2019
Bolu'da vefat edenler
30.09.2019
Bolu'da vefat edenler
27.09.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası