Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 20 Ekim 2019 Pazar
[15:17] Kadınlar neden daha uzun yaşıyor ? -- [14:58] Bak sen şu Çin'linin işine -- [14:52] İl Koordinasyon Kurulu Toplandı -- [11:44] Bolu'da vefat edenler -- [11:30] İl Emniyet müdüründen Bolu itfaiyesi teşkilatına teşekkür -- [11:12] Bebeklerde Tortikolis tehlikesi -- [10:58] Aksa ekibi enerji eğitimi için Bolu’daydı -- [12:03] Bolu' da vefat edenler -- [11:25] Sel afetinde zarar gören çiftçilere destek -- [11:10] Mehmetçiğe Bolu'dan büyük destek --
Amaç iş kazalarını en aza indirmek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır Programı" kapsamında Bolu’ya geldi. Bakan Yardımcısı Yegin Bolu programında kapsamında Vali Aydın Baruş’u da makamında ziyaret etti.

Haberi Yazdır

29.5.2017  10:07

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır Programı" kapsamında Bolu’ya geldi. Bakan Yardımcısı Yegin Bolu programında kapsamında Vali Aydın Baruş’u da makamında ziyaret etti.

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır Programı" kapsamında, üst düzey bürokratlarla Bolu’ya bir ziyaret gerçekleştiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Bolu Valisi Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti. Ziyarete Vali Baruş ve Bakan Yardımcısı Yegin’in yanı sıra, Bakanlık temsilcileri, SGK İl Müdürü Mustafa Turan, Bolu İŞKUR Müdürü İsmail Yalçın ve AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay katıldı.

“FARKINDALIĞI ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”

Ziyarette Bolu’ya gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, “İş kazalarının artma riski yüksek bir dönemdeyiz, inşaat sezonu açılıyor. Bu kapsamda farkındalığı artırmak için 81 ili geziyoruz. Geçen hafta bütün ekibimizle beraber büyük şehirlere gitmiştik ve bu hafta da küçük illerimizi dolaşıyoruz. Bugün de Bolu’da bazı inşaatlarımızı gezeceğiz. Bizim maksadımız burada onları basmak, hemen işlemler başlatmak değil. Hayati tehlike gördüğümüzde tabi ki müdahale edeceğiz ama biraz farkındalığı artıralım istiyoruz. Herkes bahanelerin ardına sığınıyor. Kimisi iş sağlığı ve güvenliği yatırımlarını pahalı buluyor, kimisi işçiyi suçluyor kimisi de işvereni suçluyor. Bu kültürü geliştireceğiz. Emniyet kemeri takmanın hiçbir maliyeti yok. Sadece harcanan kalori var, başka bir şey yok ama birçok kazada ölümler kemer takılmadığı için oluyor.  Biz bu uygulamalarla farkındalığı artırmak istiyoruz. Burada il müdürlerimizle sohbet ettiğimizde 50 ve yukarı istihdam yapan birçok işyerine ulaştığınızı, artı istihdam hedefini yakalamak ve geçmek için çalıştığınızı biliyorum. Bu kapsamda emekleriniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

“AMAÇ İŞ KAZALARINI EN AZA İNDİRMEK”

Bolu Valisi Aydın Baruş, ziyaretleri için Bakan Yardımcısı Yegin’e teşekkür ederek, “Mevsim itibariyle çalışma hayatı canlandı. Milli Seferberlik kapsamında Bolu ili genelinde bizde kendi ölçeğimizde yapabileceklerimizi yapıyoruz. Özellikle yoğun işçi çalıştıran işletmelerimizi ziyaret edip onların sorunlarını almaya, çözüm yolları getirmeye gayret ediyoruz. Bu anlamda iş adamlarımızı cesaretlendirme anlamında teşvik ediyoruz. Bizim ilimizde bugün itibariyle 2 Ocak 2017 tarihinden bugüne özel sektörde çalışan daimi işçi sayısında 2 bin 626 artı istihdam artışı var. 47 bin çalışandan 49 binli rakamlara çıkmış durumdayız. İnşallah yılsonuna kadar bunun çok daha artacağını düşünüyorum. Yeni yatırımlar var ilimizde ve bu çerçevede istihdam sayımızı 50 binin üzerine çıkarma hedefimiz var. Bolu’daki işletmelerimiz, sanayi kuruluşlarımız düzenli çalışan, yasal zorunluluklara riayet eden şirketler. İnşaat mevsiminde özelikle özel firma ve şahısların yaptığı inşaatlarda bazı dikkatsizlikler ve tedbirsizlikler olabiliyor. Geçmiş yıllarda da fazla olmasa da üzücü kazalar yaşadık. Amacımız bu kazaları  en aza indirmektir” dedi.



Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.



Mehmetçiğe Bolu'dan destek
Mehmetçiğe Bolu'dan
Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp

Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı
elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller

GOVERNOR OF POKER 2 OYUNU
GOVERNOR OF POKER 2
Frikik çalışma
Frikik çalışma
ATOM TOPLARI
ATOM TOPLARI

SOS OYUNU
SOS OYUNU
KIRMIZI KAMYON OYUNU
KIRMIZI KAMYON OYUNU
DART ŞOVU
DART ŞOVU

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
17.10.2019
Bolu' da vefat edenler
16.10.2019
Bolu' da vefat edenler
15.10.2019
Bolu' da vefat edenler
14.10.2019
Bolu'da vefat edenler
30.09.2019
Bolu'da vefat edenler
27.09.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.



Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası