Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 18 Ekim 2019 Cuma
[15:17] Kadınlar neden daha uzun yaşıyor ? -- [14:58] Bak sen şu Çin'linin işine -- [14:52] İl Koordinasyon Kurulu Toplandı -- [11:44] Bolu'da vefat edenler -- [11:30] İl Emniyet müdüründen Bolu itfaiyesi teşkilatına teşekkür -- [11:12] Bebeklerde Tortikolis tehlikesi -- [10:58] Aksa ekibi enerji eğitimi için Bolu’daydı -- [12:03] Bolu' da vefat edenler -- [11:25] Sel afetinde zarar gören çiftçilere destek -- [11:10] Mehmetçiğe Bolu'dan büyük destek --
Akşemseddin diyarından davet var

Akşemseddin Hazretleri Vakfı öncülüğünde, Göynük Belediyesi ve Göynük Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ’Akşemseddin Hazretlerini Anma Günü’ etkinliğinin 30’uncusu 21 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Haberi Yazdır

20.5.2017  14:55

 

Akşemseddin Hazretleri Vakfı öncülüğünde, Göynük Belediyesi ve Göynük Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ’Akşemseddin Hazretlerini Anma Günü’ etkinliğinin 30’uncusu 21 Mayıs Pazar günü yapılacak. İstanbul'un Manevi Fatihi, İslam alimi Akşemseddin Hazretleri’ni her yönüyle hem yurtiçinde hem yurtdışında tanıtmayı amaçladıklarını belirten Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği (İPEKBİR) Başkanı Kemal Kazan, “Tarihimizin en önemli alimlerinden, kentimizin en büyük gücü Akşemseddin Hazretleri’ni anlamak, anlatmak ve yaşadığımız manevi huzuru paylaşmak için tüm Türkiye’yi Göynük’e davet ediyoruz” dedi.

 

İstanbul'un fethinin 564’üncü yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemseddin Hazretleri bu yıl Mürşidi Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri ile birlikte anılacak. 21 Mayıs’ta yapılacak 30. Geleneksel Akşemseddin Hazretlerini Anma Günü’ etkinliklerinden bir gün önce 20 Mayıs Cumartesi günü “Hacı Bayram-ı Veli’nin İzinde: Göynük” sohbeti gerçekleştirilecek.

 

HACI BAYRAM-I VELİ’NİN İZİNDE: GÖYNÜK

Göynük Belediyesi, Kalem Eğitim Kültür Akademi Derneği, Hisar Hacı Bayram Veli İslam Araştırmaları Merkezi ve Hacı Bayram Veli Yardımlaşma Derneği (HAY-DER) tarafından düzenlenen Akşemseddin Hazretleri ve Mürşidi Hacı Bayram-ı Veli’ konulu sohbet toplantısına AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık da katılacak. Göynük Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak etkinlikte yazar Abdulkerim Erdoğan ve yazar Muhammed Ali Yıldız Akşemseddin Hazretleri ile Mürşidi Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin derin irfanlarını anlatırken, Sanatçı Necip Karakaya da ‘Tasavvuf Müziği Konseri’ etkinliğe renk katacak.

 

Pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleştirilmesi beklenen ‘Akşemseddin Hazretleri’ni Anma Günü’ etkinliği ise mehteran eşliğinde protokolün karşılanması ve Ömer Sekkini Hazretleri ile Akşemseddin Hazretleri’nin türbelerini ziyaretle başlayacak. Belediye Meydanı’ndaki açılış konuşmalarının ardından Gazi Süleyman Paşa Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulmasıyla devam edecek anma günü etkinliği Hamamönü Meydanı’nda geleneksel etli pilav ikramı ile sona erecek.

 

“GELİN AKŞEMSEDDİN DİYARI GÖYNÜK’TE HUZURU PAYLAŞALIM”

Anadolu’nun tarihte yaşadığı aydınlanmanın mimarisi Akşemseddin Hazretleri’nin hak ettiği değeri ve ilgiyi oluşturmak için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Kemal Kazan herkesi Göynük’e davet ederek şunları söyledi:

 

“Tarihimizin en önemli alimlerinden Hacı Bayram Veli Hazretleri ve müridi Akşemseddin Hazretleri’ni daha iyi anlamak ve ilim ve irfan ışıklarını geleceğe taşımak, gelecek nesillere tanıtmak bizim en önemli görevimiz. Bu sorumluluk bilinciyle her yıl daha da tecrübe kazanarak Akşemseddin Hazretleri’nin ruhuna uygun bir anma etkinliği gerçekleştiriyoruz.

Tarihimizin en önemli alimlerinden, kentimizin en büyük gücü Akşemseddin Hazretleri’ni her yönüyle anlamak, anlatmak ve yaşadığımız manevi huzuru paylaşmak için tüm Türkiye’yi Göynük’e davet ediyoruz.

 

Bozulmamış tarihi dokusuyla tam bir Osmanlı kenti olan Göynük’te kültürel ve tarihi mirasımıza sahip çıkıyor ve manevi zenginliğimizi yalnızca Türkiye’de değil, yurtdışında da tanıtıyoruz. Çalışmalarımızın sonuçlarını almaya başlamanın gururunu yaşıyoruz. İnanç turizminin önemli merkezlerinden biri olan Göynük, adını Cittaslow unvanı ile tüm dünyaya duyurdu. Bu topraklar maneviyatın, ilim ve irfanın kök saldığı yerlerdir.

 

Akşemseddin Hazretleri’ni anlamak ve anlatmak, gelecek nesillere taşımak amacıyla bu yıl 30’uncusunu düzenleyeceğimiz geleneksel Akşemseddin Hazretleri’ni Anma Günü etkinliğinde yurtiçinden ve yurtdışından gelecek olan misafirlerimizi ağırlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve bize onurlandıracak tüm misafirlerimize şimdiden şükranlarımı sunarım. Yine gelin, yine buyurun...."Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Mehmetçiğe Bolu'dan destek
Mehmetçiğe Bolu'dan
Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp

Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı
elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller

Kızma Birader
Kızma Birader
Tenis turnuvası
Tenis turnuvası
KİM 500 MİLYAR İSTER
KİM 500 MİLYAR İSTER

AMİRAL BATTI
AMİRAL BATTI
MİNİ TOP
MİNİ TOP
Frikik çalışma
Frikik çalışma

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
17.10.2019
Bolu' da vefat edenler
16.10.2019
Bolu' da vefat edenler
15.10.2019
Bolu' da vefat edenler
14.10.2019
Bolu'da vefat edenler
30.09.2019
Bolu'da vefat edenler
27.09.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası