Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 15 Temmuz 2020 Çarşamba
[18:23] Rektörlükten darbe konferansı -- [18:17] Vali Ümit;birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz -- [15:28] Başaran ;hiç beklemediğimiz bir yerden saldırıya maruz kaldık -- [14:41] KÜSİ ile Yeni Projeler Geliyor -- [14:34] Konak;15 Temmuz, tarihin en büyük ihanetidir -- [14:10] Doğanay; O gece hak ile batıl savaştı -- [14:05] Çok acı olay -- [09:36] Şahıs gözaltında müdürlük dezenfekte edildi -- [09:23] Durdurulan otomobilden uyuşturucu çıktı -- [14:08] Çarıkçı;şanssız bir sezon geçirdik --
İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk ödülü sahibini buldu

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 2006 yılından buyana verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk ödülü, bu sene Beypi AŞ aldı.

Haberi Yazdır

13.5.2017  12:06


Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 2006 yılından buyana  verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk ödülü, bu sene Beypi AŞ aldı.

Programda ayrıca İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında Bolu il genelinde düzenlenen resim şiir ve kompozisyon  yarışmalarında dereceye girenler ile Bolu’da düzenlenen satranç turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşen ödül törenine, Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu TSO Meclis Başkanı Gökhan Yaman, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Vakfın mütevelli heyeti üyeleri, Kent Konseyi üyeleri, daire amirleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Bolu İş dünyasının tanınmış isimleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödül töreninde konuşan Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu’nun babası, şehrin modern ve gelişmiş yüzünün baş mimarı olan ve ismini Bolu’nun tarihine altın harflerle kazıyan İzzet Baysal’ın adını taşıyan sosyal sorumluluk ödülünü 2006 yılından beri verdiklerini belirtti. Merhum İzzet Baysal anısına düzenlenen “İzzet Baysal Şükran Günleri” kapsamında Baysal’a olan vefa borçlarına küçük de olsa karşılık verebilmek için “İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülünü” verdiklerini anlatan Ateş, “İzzet Baysal’ın fikirleri ile aydınlanan ve onun izinden giden  kişi ve kurumlarımız her yıl bu ödülü almaya hak kazanıyor. Bu yılın da ödülü,  Sayın Valimizin başkanlığında seçici kurul tarafından titizlikle değerlendirilerek belirlendi. Bu sene birbirinden değerli isimler aday gösterildi. Ne mutlu bize İzzet babamızın izinde giden çok değerli hayırsever insanlarımız var. Bu vesile ile seçici kurula başkanlık eden Sayın Valimiz Aydın Baruş’a kurulda bizlerle beraber yer alan Belediye Başkanımız AlaaddinYılmaz’a, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu’na, vakfımızın değerli başkanı Ahmet Baysal’a huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ateş, konuşmasında bu yıl ödüle layık görülen kişinin Beypi AŞ olduğunu aktardı.

“İZZET BAYSAL’IN BİZE BIRAKTIĞI EN ÖNEMLİ DEĞERLERİN BAŞINDA İNSANI SEVMEK GELİYOR”

Konuşmasında böyle anlamlı bir ödül töreninde bulunduğu için mutlu olduğunu söyleyerek başlayan Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu’nun ve Türkiye’nin yetiştirdiği büyük insanlardan biri olan rahmetli İzzet Baysal’ı şükran ve minnetle bir kez daha andıklarını belirtti. Ödülü bu yıl Beypi AŞ şirketine vermekten  büyük mutluluk ve gurur duyduğunu ifade eden Vali Baruş,  İzzet Baysal’ın bize bıraktığı en önemli değerlerin başında insanı sevmek geldiğini belirtti.

“KAZANDIKLARINIZI İÇİNDE YAŞADIĞINIZ TOPLUMLA PAYLAŞMAK ÇOK BÜYÜK BİR ERDEM”

O’nun tüm Türkiye’ye örnek bir insan olduğunu aktaran Vali Baruş konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İnsanı severken, gelecek nesillere önem vermeyi ön plana çıkarıyor.Yaşadığı topraklara vefakar bir insan İzzet Baysal.  Bu vefakarlığı da yapmış olduğu hayırlarla ödemiş ve ödemeye devam ediyor. İşte bu Sosyal Sorumluluk ödülü İzzet Baysal’ın bize bırakmış olduğu ana değerler çerçevesinde her yıl O’nun bıraktığı mirası takip eden kişilere veya şirketlere veriliyor. Kazandıklarınızı içinde yaşadığınız toplumla paylaşmak çok büyük bir erdem. İnsanın alın teriyle kazanmış olduklarını değerleri başkaları uğruna feda etmesi gerçekten ahlaki yönde öne çıkarılması gereken bir değerdir. Biz rahmetli İzzet Baysal’ın  bin bir zahmet içerisinde kazandığı maddi değerleri çocukluğunu geçirdiği, topraklarından ekmek yediği insanlara karşılıksız verme erdemini gösterdiğini hepimiz biliyoruz. İşte bu yıl da bu ödüle layık görülen Beypi AŞ de hem bu topraklardan kazandığını hem de kazandığını borçlu olduğu Bolu insanını unutmadı ve üniversitemize önemli bir eğitim kurumu kazandırdı. İzzet Baysal’ın bıraktığı değerlere tam tamına uyan bir değer kazandırdı Bolu’ya. Bu hayırlar umarım bütün iş adamlarımıza, Bolu insanımıza ve ülkemiz insanına örnek olur.

“İNSANIMIZI ÇOK İYİ EĞİTMEMİZ, GELECEĞE HAZIRLAMAMIZ GEREKİYOR”

Gelecek nesillere yatırım yapmak çok önemli. Çünkü Türkiye’nin kalkınmasındaki en önemli kaynak insan kaynağı. İnsanımızı çok iyi eğitmemiz, geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Bunun da en önemli yolu gençlerimizin istifadesine sunacağımız eğitim kurumlarıdır. Bu eğitim kurumlarında öğrenim gören ve Türkiye’nin gelecek vizyonunungerektiği değerlerle donanmış gençlerimiz, yarının iş adamları, sanatçılar, öğretmenleri, doktorları olarak bu ülkeye ve Bolumuza hizmet edecekler. Bu yıl ödülü alan Beypi AŞ firmasına ilimize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu hayırlı hizmetlerinin devamını diliyorum.

Yapılan konuşmaların ardından Beypi AŞ adına ödülü Genel Müdür Sait Koca alırken ödülü, Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektör Vekili  Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu TSO Meclis Başkanı Gökhan Yaman, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Baysal, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik tarafından verildi.

 “BU ÖDÜLÜ BÜYÜK BİR GURULA ALDIM”

Ödülü alan Beypi AŞ Genel Müdürü Sait Koca, bu özel ödülü büyük bir gururla aldığını ifade ederek, “Bolu’ya her türlü hizmeti yapma sorumluluğumuzu üzerimizde taşıyoruz. Şu anda 3 bin civarında çalışanımız var. Yeni yatırımlarımız da devam ediyor ve edecek. Bolu’ya yaklaşık 400 milyon TL’lik yatırım taşıyoruz. Bu kapsamda yatırımlarımız bitince çalışan sayımız da iki katına çıkacak. İnşallah hayırlarımız da bundan sonraki yıllarda da devam edecek” şeklinde konuştu.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal da ödülü alan Beypi AŞ’ye ve bu ödülün her yıl verilmesini sağlayan Bolu Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür etti.

ÖDÜLÜ BUGÜNE KADAR KİMLER ALDI

 İlki 2006’da verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü Uğur Tunçok, 2007’de Süreyya Astarcı, 2008’de Elginkan Vakfı, 2009’da Solmaz-Ahmet Baysal, 2010’da Yaşar Çelik, 2011’de Mustafa Çizmecioğlu, 2012’de Mebrure- İlhan Bağışgil, 2013’te Ali Ericek, 2014’te Şerafettin Erbayram, 2015 yılında Orhan Uçar  ve 2016 yılında Haltun Taşman ödüle layık görülmüştü.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödül töreninde ayrıca, şükran günleri kapsamında Bolu il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenler ile Bolu’da düzenlenen Satranç Turnuvasında dereceye girenlere ödülleri de verildi.

İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ödül töreninde İzzet Baysal’ın hayatının anlatıldığı video gösterimi, İzzet Baysal’ın 10 Altın Öğütü ile ilgili okul öğrencilerinin hazırladığı koreografi ile yine okul öğrencileri tarafından hazırlanan İzzet Baysal’ı anlamak isimli video izlenildi.

Daha sonra ise İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında Bolu il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarına dereceye girenler ve Bolu’nun ev sahipliğinde düzenlenip 9 ilden yaklaşık 165 sporcunun katıldığı Satranç Şampiyonasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Bolu Valisi Aydın Baruş ve diğer protokol üyeleri tarafından verilirken, yarışma ile ilgili konuşan Vali Baruş, “ Çocuklarımızınaldıkları ödüller de İzzet Baysal’ın sevgisini, İzzet Baysal’ın çocuklarımız için ne anlama geldiğini toplumla paylaşmaları ve onunla yarış etmeleri çok güzel. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi. Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

Dönen toplar
Dönen toplar
SATRANÇ
SATRANÇ
DART ŞOVU
DART ŞOVU

AHŞAP TEKERLEK
AHŞAP TEKERLEK
TOPLARI TOPLA
TOPLARI TOPLA
TETRİS
TETRİS

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
9.07.2020
Bolu' da vefat edenler
7.07.2020
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası