Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 16 Aralık 2019 Pazartesi
[09:54] Özköylü; teslim olmak yok, savaşacağız -- [09:47] Boluspor: 0 - Fatih Karagümrük: 2 -- [09:40] Mengen'de liseler arası münazara yarışması -- [09:33] Uyku sorunu yaşayanlar burada şifa buluyor -- [11:53] Oğlunu av tüfeği ile vurup öldürdü -- [11:46] Kaçak içki ve sigara operasyonu; 4 tutuklu -- [11:41] Bolu' da vefat edenler -- [22:20] ABD Senatosu Kararına Kınama Bildirisi -- [22:06] Ak kadınlardan yerli üretir milli tüketir etkinliği -- [12:37] Hırsızlık iddiasıyla yakalandı --
By Hilton dualarla açıldı

D-100 Karayolu kenarında inşa edilen 14 katlı, 150 oda ve 230 yatak kapasiteli Hampton by Hilton Otel çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı.

Haberi Yazdır

6.5.2017  14:16

D-100 Karayolu kenarında inşa edilen 14 katlı, 150 oda ve 230 yatak kapasiteli Hampton by Hilton Otel çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı.

Paşaköy Mahallesi’nde, D-100 Karayolu kenarında Boluspor Kulübü Başkanı, işadamı Necip Çarıkçı tarafından yaptırılan otelin açılış töreni yapıldı. 60 milyon TL’ye mal olan, 150 oda, 230 yatak kapasiteli otelin, Bolu turizminin gelişmesine katkı sağlaması bekleniyor. Açılışa Bolu Valisi Aydın Baruş, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, CHP Millet Vekili Tanju Özcan, AKP Millet Vekili Fehmi Küpçü, AKP İl Başkanı Nurettin Doğanay, Belediye Başkan Vekili Kazım Konak, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen ve çok sayıda davetli katıldı.

Dua okunmasının ardından kurdele kesimi ile otelin kongre salonunda davetlilere ikramlarda bulunuldu. Kurdele kesiminin ardından Çarıkcı Grup adına ilk konuşmayı yapan Necip Çarıkcı şu ifadelere yer verdi.

“Yüzde altmış beşi ormanlarla kaplı, dört mevsimi ayrı güzel, Tabiatın Kalbi Bolu; her geçen gün Turizm alanında hem ülkemizde hem yurt dışında en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Çarıkcı Gurup Yatırımı Olan 150 oda ve Toplam 230 yatak kapasitesi ile 308 kişiye konaklama hizmeti sunan Hampton by Hilton hem Bolu hem de Batı Karadeniz Bölgesinin en yeni Internasyonal Otel işletmesi olup, Bolu ilinde bir ilki gerçekleştirerek uluslararası tanınırlığı en yüksek Otelcilik gurubu olan Hilton markasını Boluya getirmiştir. Hizmete açmış olduğumuz otel tüm misafir kesimlerine hitabetmesi yanında özellikle Bolu ili ve yöreyi ziyaret eden iş adamları ve yerli yabancı turistlere geleneksel Bolu Mutfağı lezzetleri ve Anadolu misafirperverliğini Hilton kalitesi ile sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Otele entegre olarak inşa edilen Pasha Kongre Merkezi bölgede eksikliği fazlaca hissedilen direk – kolon olmaksızın 1500 kişiye toplantı ve kongre hizmeti verecek bir yapıyı içermektedir. Ankara – İstanbul arasındaki ilk ve tek 1000 metre kare kullanım alanı olan Uluslararası Kongre Merkezi’dir.”

Çarıkcı’nın ardından kürsüye çıkan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş yapılan yatırımın öneminden bahsetti. Ateş konuşmasına şu şekilde devam etti, “İlimizi tanıtırken; sanayiden, tarımdan ve turizmden bahsedebiliriz. Bolu ilinde bahsedeceğimiz en büyük konu turizm. Turizm iliysek eğer, hedeflerimiz turizm ise özellikle ilimizin 8-9 binlerde olan yatak sayısını acilen 20bin yatak sayısına çıkarmamız gerekiyor. Bizim hedefimiz 2023 yılında bu hedefimizi gerçekleştirmek. Bu hedefimizi gerçekleştirirken de sağlıklı ve sıhhatli gitmek zorundayız. Bolu ili marka bir ildir ve markasına sahip çıkmak zorundadır. Marka olan bir ile marka olan bir oteli getirdiler.” ifadelerine yer verdi.

ÖZCAN’DAN ESPRİLİ KONUŞMA

Cumhuriyet Halk Partisi Millet Vekili Tanju Özcan selamlar ile başladığı konuşmasında yapılan yatırımın Boluspor transferlerine olumsuz etkisi olmaması konusunda temennilerini salonda gülüşmelere neden oldu. Özcan yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Buraya gelirken sizlere bir de selam getirdim. Sayın milletvekili arkadaşım Ali Ercoşkun bu gün buraya katılamayacağını, önemli bir devlet meselesi sebebiyle olduğunu ifade etti. Kendisini selamlarını iletme görevini bana verdi bende selamlarını sizlere iletmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Otele bu benim ikinci gelişim. Daha önce Boluspor’un burada güzel bir yemeği olmuştu. Gerçekten çok emek verilmiş buraya, çok ciddi para harcanmış. İnşallah önümüzdeki yıl Boluspor’a yapılacak transferlere engel olmaz bu yatırım. Bu otel Bolu da yabancı otel zinciri olarak da ilk zincir. Yabancı bir yatırımın, önemli bir markanın Bolu da bu işe girişmesi ileriye dönük olarak diğer yabancı yatırımlarında önünü açar diye ümit ediyorum.” dedi.

Ercoşkun’un selamını kendisinden önce davranarak söyleyen Özcan’a esprili bir şekilde takılan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü Bolu’nun lokasyonunun öneminden bahsederken konuşmasına şu şekilde devam etti;

“Bolunun %65i orman ve turizm ile ilgili insan keyfiyeti güzel olan bir belde. Sadece gölleri barajları ile değil, inanç anlamında, tarihi büyükleriyle ve inanç büyükleriyle de bir lokasyonda. Elbette ki ülkemiz güçlü olursa, ayakları yere basarsa, istikrara giden yolda bu tip yatırımların önü daha da açılmış olur. Bu anlamlı yatırım dolayısıyla ben Necip Çarıkçı başkana, yatırımcı aileye, gruba, ilgili markaya yürekten teşekkür ediyorum.”

“BOLU DA TURİZM AYRI BİR ÖNEM TEŞKİL EDİYOR”

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin şunları söyledi;

“Türkiye büyürken Bolu da bundan nasibini alıyor. Bolu da 15 yılda yakaladığı siyasi istikrar ile beraber hem yereldeki hizmetlerde hem de genel hizmetlerde büyümeye devam ediyor. Bolu da biz sanayi tarım ve turizm sektörlerini eş zamanlı olarak büyütmeye devam ediyoruz. Bunların önünde turizm ayrı bir önem teşkil ediyor. Bolu’yu bilen, tanıyan, gelen herkesin ortak tespiti Bolu’nun cenabı Allah’ın vermiş olduğu bu nadide güzel memleketin turizm anlamında katma değerinin yükselmesi lazım. Bu anlamda da çalışmalarımız devam ediyor.”

Bolu Belediye Başkan Vekili Kazım Konak, Tabiatın kalbi bolu sloganını vurgulayarak başlayan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Bolu, hepimizin de bildiği gibi gerek doğası, gerek konumu, gerekse insan yapısı ile Türkiye’de yaşanabilecek kentler arasında, her zaman ilk on arasında yer alan bir şehir. %65’i ormanlarla kaplı 200ü aşkın göl ve göleti bulunan, dört mevsimin doyasıya yaşandığı bu muhteşem şehre, Bolu Belediyesi olarak bizler de bir isim verdik; ‘TABİATIN KALBİ BOLU’. Artık Bolu, bugününde ve geleceğinde, marka tescilini de yapmış olduğumuz bu isimle anılıyor ve anılacak.”

Kürsüye son olarak çıkan Bolu Valisi Aydın Baruş, Hıdrellez Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasına şunları dile getirdi;

“Bolu sahip olduğu güzellikler anlamında Türkiye’nin incisi olan bir kent. Bolu’nun çok önemli bir özelliği var. Tarımı, turizmi ve sanayiyi çok dengeli götüren bir kent. Topraklarımızın %65i orman, %15i tarım arazisi. Bu açıdan baktığımızda tarım faaliyeti yürütebileceğimiz alanlarımız sınırlı. Ama bildiğiniz gibi beyaz et sektörü ile birlikte tarım sektöründe de Bolu katma değeri yükseltmiş bir il. İlimiz insanına çok değerli istihdam kaynakları sağlayan bir il. Bizim önümüzde açık olan en büyük alan turizm. Bu potansiyeli çok iyi değerlendirmek durumundayız. Gelecekte ilimizi gerektiği bir şekilde dış dünyaya tanıtıp hep birlikte, el birliği ile turizm alanında yeni yatırımlar ortaya koyabilirsek, bu anlamda da ilimiz turizm de hak ettiği değeri mutlaka bulacaktır. Kongre merkezi ve otel tam olarak işletmeye geçtiğinde 100 kişiye istihdam sağlayacak. Hizmet sektöründe ihtiyaçlarını Bolu esnafından Bolu ticaretinden sağlayacağı için esas katma değer burada belirecek.” diyerek sözlerine son veren Vali Baruş’un ardından davetlilere müzik dinletisi sunuldu.

Haber Bolu gazetesiYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede
kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc

Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık
Bolu'da
Bolu'da "11 milyon f

MOTOKROS
MOTOKROS
HIZLI ŞOFÖR
HIZLI ŞOFÖR
MİNİ TOP
MİNİ TOP

Yaban ormanda
Yaban ormanda
İNANILMAZ AİLE
İNANILMAZ AİLE
KIŞ TRAFİĞİ
KIŞ TRAFİĞİ

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
13.12.2019
Bolu' da vefat edenler
12.12.2019
Bolu' da vefat edenler
11.12.2019
Bolu' da vefat edenler
10.12.2019
Bolu' da vefat edenler
9.12.2019
Bolu' da vefat edenler
7.12.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası