Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 19 Ağustos 2019 Pazartesi
[12:29] Soylu Bolu'da trafik denetlemesine katıldı -- [12:24] Bolu'da vefat edenler -- [14:58] İşte Bu Güzel Oldu... -- [12:36] Halk otobüs ücretleri zamlandı. -- [12:16] Mustafa Cop'un acı günü -- [11:55] Suda doğum ünitesi açıldı -- [14:07] Bolu'da vefat edenler -- [18:38] Bolu ve turizm -- [18:30] Zamanı öldürmek... -- [18:20] Bakan Selçuk Bolu'daydı --
AİBÜ'den 15 Temmuz Şehitleri için Ceviz Ormanı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörlüğü ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, önemli ve anlamlı bir projeyi hayata geçirdi.

Haberi Yazdır

21.4.2017  16:12

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörlüğü ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, önemli ve anlamlı bir projeyi hayata geçirdi.

Fakültenin araştırma bahçesindeki 20 dönümlük alana 15 Temmuz Şehitleri anısına Ceviz Ormanı oluşturuluyor. Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Şehitlerimizin aziz hatırasını bu anlamlı projeyle yaşatmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Proje kapsamında dikilen 300 ceviz ağacının 249’una, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen vatan evlatlarımızın künyeleri asılacak.Böylece, uzun yıllar yaşayan ceviz ağaçlarıyla birlikte aziz şehitlerimizin isimleri de gelecek nesillere kıymetli bir yadigâr olarak kalacak.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin araştırma bahçesinde “15 Temmuz Şehitleri Ceviz Ormanı” oluşturuluyor. RektörProf. Dr. Hayri Coşkun ve Dekan Prof. Dr. Turan Karadeniz, geçtiğimiz günlerde dikilen ceviz fidanlarının bulunduğu arazide çalışmalar hakkında bilgi verdiler.Etkinliğe, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayrettin Öztürk ve Prof. Dr. Erol Ayaz, senato üyeleri, daire başkanları ve öğretim elemanları da katıldı.

Dekan Karadeniz, burada yaptığı açıklamada, üniversitemize tahsis edilmiş 2B arazisinde, şehitlerimiz anısına özel bir projeyi hayata geçirdiklerini anlatarak, “15 Temmuz’da şehit olan canlarımız adına bu arazi üzerinde böyle bir orman oluşturmak istedik. Yaklaşık 20 dönüm üzerine 300 fidan diktik. Anadolu’da 700 yaşındaki bir ceviz ağacı meyve vermeyi sürdürür. Biz de bundan hareketle, şehitlerimizin yüz yıllarca unutulmaması ve gelecek nesillere anlatılması için bu projeyi gerçekleştirdik. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Hayri Coşkun olmak üzere projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Şehitlerimizin Hatıralarına Yaraşır Asırlık Ağaçlarımız Olacak”

Soğuklara hassasiyeti yüksek bir meyve olduğu için geç uyanan Chandler türü bir ceviz çeşidini diktiklerini belirten Karadeniz, amaçlarının meyve yatırımından çok, ağaçların şehitlerimizin hatıralarına yaraşır şekilde heybetli büyütülerek asırlık ağaçlar elde etmek olduğunu söyledi.

Ormanın yanı sıra arazide zamanla bir külliye inşa edileceğini anlatan Karadeniz, burayı ziyarete gelecek şehit yakınları ile gazilerimizin, külliyenin imkanlarından faydalanabileceklerini ve şehitlerimiz adına dikilen ceviz ağaçlarını istedikleri zaman görebileceklerini ifade etti. Karadeniz, ileriki günlerde araziye rüzgâr kıran yapacaklarını ve arazinin damla sulama sistemiyle sulanacağını da sözlerine ekledi.

Arazinin batısında ise Su Kuşu isimli bir proje yapmayı planladıklarını anlatan Karadeniz, arazide, kaz ve ördek yetiştiriciliğinin yanı sıra küçük ve büyük baş hayvancılığa uygun modüler bir işletme kurulacağını ve tarım yapılacağını kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ise, göreve geldiğinde üniversitemize ait olan arazilerin çok az olduğunu, yaptıkları çalışmalarla sadece bu bölgede Yumrukaya köyüne kadar devam eden şerit boyundaki arazilerin Maliye Bakanlığı tarafından üniversitemize tahsis edildiğini anlatarak, bu arazilerin bir bölümünde 15 Temmuz şehitlerimiz adına oluşturulan ceviz ormanının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Bu ormanda her bir şehidimizin bir ceviz ağacı olacağını vurgulayan Coşkun, projeyi hayata geçiren ve destek veren herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu tarafından dua okundu. Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

TOPLARI TOPLA
TOPLARI TOPLA
AHŞAP TEKERLEK
AHŞAP TEKERLEK
AMİRAL BATTI
AMİRAL BATTI

FARE CİRİT ATIYOR
FARE CİRİT ATIYOR
İKİ KİŞİLİK HAZİNE AVCISI OYUNU
İKİ KİŞİLİK HAZİNE A
ANGRY BİRDS RİO
ANGRY BİRDS RİO

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
7.08.2019
Bolu'da vefat edenler
18.07.2019
Bolu'da vefat edenler
4.07.2019
Bolu'da vefat edenler
3.07.2019
Bolu'da vefat edenler
25.06.2019
Bolu'da vefat edenler
24.06.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası