Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 24 Ağustos 2019 Cumartesi
[14:56] Gol bekledik ama olmadı -- [12:23] Çocuklar babalarıyla beraber saf tuttu -- [11:48] Bolu'da vefat edenler -- [10:55] Bolu'da vefat edenler -- [10:30] Doğaseverler Köroğlu şelalesine yürüdü -- [12:29] Soylu Bolu'da trafik denetlemesine katıldı -- [12:24] Bolu'da vefat edenler -- [14:58] İşte Bu Güzel Oldu... -- [12:36] Halk otobüs ücretleri zamlandı. -- [12:16] Mustafa Cop'un acı günü --
Göynük ilgi odağı oldu

Cittaslow unvanıyla birlikte turizmin yükselen değeri olarak öne çıkan Göynük ve tarihi İpek Yolu koridorundaki diğer destinasyonlar baharın gelmesiyle birlikte ayrı bir güzelliğe büründü.

Haberi Yazdır

20.4.2017  12:10Cittaslow unvanıyla birlikte turizmin yükselen değeri olarak öne çıkan Göynük ve tarihi İpek Yolu koridorundaki diğer destinasyonlar baharın gelmesiyle birlikte ayrı bir güzelliğe büründü.

 

Bölgeye gelen ziyaretçi sayısında son dönemde önemli artış kaydedildiğini vurgulayan Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı (İPEKBİR) Kemal Kazan, “Ayaş’tan Sapanca’ya uzanan İpek Yolu koridoru, doğa, inanç ve kültür turizminde cazibe merkezi olmaya hazırlanıyor. Sakinlik, huzur ve doğal güzellikleri bir arada yaşamak isteyen herkesi Göynük’e ve İpek Yolu koridorunda yer alan kentlerimize bekliyoruz” dedi.

 

‘Turizm Haftası’ dolayısıyla Göynük ve İpek Yolu güzergahındaki turizm potansiyelini değerlendiren Göynük Belediye Başkanı ve İPEKBİR Başkanı Kemal Kazan, bölgede giderek artan turizm hareketliliğinin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta katma değer oluşturduğuna dikkat çekti. Kemal Kazan “Turizm potansiyelimizdeki artışı, doğal, kültürel, tarihi ve geleneksel değerlerimizi koruyarak sürdürebilir kılma anlayışı ile karşılamak üzere çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Turizm, hem Göynük hem de İpek Yolu’ndaki diğer lokasyonlar için ekonomik açıdan büyük bir katma değer. Bu gelir ve istihdam kaynağını, turistik faaliyetlerin sosyal ve kültürel boyutunu destekleyecek şekilde, hizmet kalitemizi arttırarak değerlendiriyoruz. Örneğin restorasyonu tamamlanan Zafer Kulesi, inanç turizminin merkezi konumundaki Akşemseddin Türbesi ve turizme kazandırdığımız konaklarımız ile Göynük bugün turizmde önemli bir çekim merkezi. Yine Ayaş’tan Sapanca’ya uzanan İpek Yolu koridorunda bulunan 17 destinasyon da gerek mimari dokuları gerekse korunmuş doğal güzellikleri ile gezilip görülmesi gereken merkezler” diye konuştu.

 

“TURİZM FARKINDALIĞINDA YEREL YÖNETİMLERİN KATKISI ÖNEMLİ”

 

İpek Yolu koridorunun alternatif turizm potansiyeli ile bölgenin ve Türkiye’nin yükselen değeri olduğunu kaydeden Başkan Kazan şunları söyledi:

 

“‘Turizmin gelişmesi için yerel yönetimlere büyük görev düşüyor. Yerel bazda turizmin gelişimine yönelik her çalışma, Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtımına da katkı sağlıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana bölgemizin turizm potansiyelini doğru ve etkili şekilde değerlendirebilmek amacıyla çalışıyoruz. Göynük’ün de içinde bulunduğu İpek Yolu koridorundaki tüm merkezlerimizin sürdürülebilir bir hedefle gelişim göstermesi için yeni projeler hayata geçiriyoruz.

 

Öte yandan Cittaslow unvanı alan Göynük, sakinliğinin tescillenmesi ile ulusal ve uluslararası basında adından sıkça söz ettiriyor. Göynük, Çubuk ve Sünnet Gölleri başta olmak üzere sahip olduğu eşsiz doğası, türbe ve camileri ve asırlara meydan okuyan tarihi mimarisi ile hem doğa hem de kültür turizmine hizmet ediyor. İpek Yolu koridoru da tüm bu zenginliklerin bir arada deneyimlenebileceği bir açık hava müzesi olma özelliğiyle, yeni turizm rotaları keşfetmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçilere huzurlu bir nefes sunuyor. Herkesi bahar aylarında ayrı bir güzelliğe bürünen Osmanlı Kenti Göynük’e ve İpek Yolu koridorundaki diğer turizm destinasyonlarımıza davet ediyoruz.”

 

CITTASLOW GÖYNÜK TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI OLMAYA BAŞLADI

 

2017’nin yılında Göynük turizminin daha da ivme kazanacağı düşüncesinde olduklarını belirten Başkan Kazan şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“Amacımız Sakin Şehir unvanına değer görülen zenginliklerimizi koruyarak tanıtmak. Yılda 500 bin kişi Akşemseddin Diyarı Göynük’ü ziyaret ediyor. Akşemseddin Hazretleri denince akla Göynük, Göynük denince de akla Akşemseddin Hazretleri geliyor. Bizim için önemli olan doğa, inanç ve kültür turizmi açısından konuklarımızın nitelikli bir tatil geçirmeleri. Hedefimize ulaştığımızı ve başardığımızı görmek bizi gururlandırıyor. Bu gelişimi sağlamak için turizm sektöründe çalışanların yanı sıra sektöre ilgisi olanlara eğitim desteği sağladık. Göynük’te termal tesis yatırımları da başladı. Doğa, inanç ve kültür turizmi için bizi tercih eden konuklarımızın nitelikli bir tatil geçirmeleri için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.”Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

Sarı Top
Sarı Top
ZEKA TESTİ
ZEKA TESTİ
ANGRY BİRDS RİO
ANGRY BİRDS RİO

PENALTI ŞAMPİYONU
PENALTI ŞAMPİYONU
TOM VE JERRY
TOM VE JERRY
MADENCİ KÖSTEBEK
MADENCİ KÖSTEBEK

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
7.08.2019
Bolu'da vefat edenler
18.07.2019
Bolu'da vefat edenler
4.07.2019
Bolu'da vefat edenler
3.07.2019
Bolu'da vefat edenler
25.06.2019
Bolu'da vefat edenler
24.06.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası