Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 23 Eylül 2019 Pazartesi
[16:48] Ağa yoktur marabada… -- [16:38] 10 bin kişiye aşure dağıttılar -- [16:26] Bolu Belediyesi kültür gezilerine devam ediyor -- [16:18] Doğanay; yeni Eğitim Öğretim yılı hayırlı olsun -- [13:03] Bolu'da vefat edenler -- [14:56] Gol bekledik ama olmadı -- [12:23] Çocuklar babalarıyla beraber saf tuttu -- [11:48] Bolu'da vefat edenler -- [10:55] Bolu'da vefat edenler -- [10:30] Doğaseverler Köroğlu şelalesine yürüdü --
Otizmin farkındayız dediler

Bolu Kent Konseyi, AİBÜ Engelli Öğrenci Danışma ve Koordinasyon Birimi ve Bolu’da faaliyet gösteren engelliler dernekleri tarafından ‘otizm farkındalığı’ için İzzet Baysal Caddesi’nde açılan stantta etkinlikler düzenlendi.

Haberi Yazdır

12.4.2017  11:08

Bolu Kent Konseyi, AİBÜ Engelli Öğrenci Danışma ve Koordinasyon Birimi ve Bolu’da faaliyet gösteren engelliler dernekleri tarafından ‘otizm farkındalığı’ için İzzet Baysal Caddesi’nde açılan stantta etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikte boyalı elleri ile farkındalığını gösteren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “otizmin farkındayız, onların yanındayız” sloganı ile ilk baskıyı yaptı.

İzzet Baysal Caddesi üzerinde otizm farkındalık etkinliği düzenlendi. Bolu Kent Konseyi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Engelli Öğrenci Danışma ve Koordinasyon Birimi ve Bolu’da faaliyet gösteren engelliler derneklerinin düzenlediği farkındalık gününe Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve Kent Konseyi yönetim kurulu üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin Erem, otizmli çocuklar ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Farkındalık ve farkında olma amaçlı düzenlenen etkinlikte elini farklı renklerde boyayarak baskı yapan Başkan Alaaddin Yılmaz, otizmin farkında olduğunu ve otizmli çocukların yanlarında olduğunu ifade etti.

“Bu çocuklar kendilerine ilgi gösteren birisini ömür boyu unutmazlar”

Başkan Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Bu çocuklar bizim çocuklarımız hepimizin otizmli çocuğu olabilir, bu Allah’ın takdiri. Onların sevinci içten kendilerine ilgi gösteren insanı hiçbir zaman unutmazlar ve kızgınlıklarını da açık ifade ederler. İnsanlarla konuşurken çekiniyorum, yüzü gülüyor da içinden ne geçiriyor bilemeyiz, belli olanlar onlar sevgileri de kızgınlıkları da açık bunun için onları seviyoruz onlarda bizi seviyor, onların farkındalığını ortaya çıkarmak için çalışıyoruz”

“Bütün engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini rahatlatacak bir sistemi yakında kuracağız”

“Bundan 15 sene önce onları dışarıda hiç kimse göremezde, ailelere yüktü ama Ak Parti iktidarı, tek başına iktidar ve tayip beyin liderliği ile bu insanlara ve bütün engellilere sahip çıkıldı. Şu anda sayımız belli ve geleceğe nasıl daha umutlu gidebiliriz diye çalışmalarımız devam ediyor. Engelli yaşam kampüsü ile ilgili bir çalışmamız sürüyor milli eğitim bakanlığı sağlık bakanlığı Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aynı zamanda belediye müşterek bir projeyi gerçekleştirmek üzereyiz bu proje gerçekleştiğinde ise artık bu çocuklar hayatın içine daha çok katılacaklar ve ailelerde rahatlayacaklar. Böyle bir çocuk sahibi olan aile devamlı bu çocuklar ile ilgilene ilgilene yıpranıyor ve psikolojileri bozuluyor onların da rahatlamaya ihtiyaçları var. Bu baharla beraber bütün engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini rahatlatacak çalışmalarımıza başlıyoruz. Onlarla daha çok beraber olarak onların mutlu olmasını sağlamaya çalışacağız”

Haber / Fotoğraf: Oğuzhan YALINIZYorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Bolu Kızılay Piknik 2018
Bolu Kızılay Piknik
Girasunspor / Boluspor 2018
Girasunspor / Bolusp
Aladağ gençlik kampı 2017
Aladağ gençlik kampı

elvinteks
elvinteks
İzzet Baysal Ödülleri 2017
İzzet Baysal Ödüller
ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
ENGELLİ GENÇLER ASKE

KIRMIZI KAMYON OYUNU
KIRMIZI KAMYON OYUNU
Jerry Peynir Toplama
Jerry Peynir Toplama
ANGRY BİRDS RİO
ANGRY BİRDS RİO

SCOOBY DOO
SCOOBY DOO
HAVA BALONLARI
HAVA BALONLARI
ESKİ ÇAĞ ADAMI
ESKİ ÇAĞ ADAMI

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu'da vefat edenler
22.08.2019
Bolu'da vefat edenler
19.08.2019
Bolu'da vefat edenler
15.08.2019
Bolu'da vefat edenler
7.08.2019
Bolu'da vefat edenler
18.07.2019
Bolu'da vefat edenler
4.07.2019
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası