Bizbolulular.com Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!  
Anasayfa   ANASAYFA   Spor Haberleri   SPOR HABERLERİ   Röportajlar   RÖPORTAJLAR   Foto Galeri   FOTO GALERİ   Video Galeri   VİDEO GALERİ   Tv Kanalları   TV KANALLARI   Oyunlar   OYUNLAR  
  Yazarlar   Bolu Hava Durumu   Bolu Hava Durumu   Nöbetçi Eczaneler   Nöbetçi Eczaneler   Anket   Anket   Arşiv   Arşiv   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   İletişim   İletişim 10 Temmuz 2020 Cuma
[12:34] Otoyolda feci kaza -- [12:22] Korku dolu günleri anlattı -- [12:11] Sekiz kilo esrar ele geçirildi -- [10:09] Bolu' da vefat edenler -- [09:52] Zehirlenen 7 işçi hastaneye kaldırıldı -- [09:50] Trafik kazası -- [17:26] Oğlunu av tüfeği ile öldürmüştü hakim karşısına çıktı -- [16:35] Çarıkçı ;İnşallah takımı ligde tutacağız -- [14:43] Körpe ;Televizyon temizlerken bunları gözden kaçırmayın -- [14:24] Çocuklarımız ne yapıyor bilen var mı ? --
Vali Baruş güvenlik tedbirlerini paylaştı

Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu’daki basın mensupları ile bir araya gelerek, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak halkoylamasına ilişkin güvenlik tedbirleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Haberi Yazdır

12.4.2017  10:43


Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu’daki basın mensupları ile bir araya gelerek, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak halkoylamasına ilişkin güvenlik tedbirleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Bolu Valisi Aydın Baruş, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Güzel ve basın mensupları katıldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş, toplantıda; 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan halkoylamasında alınacak güvenlik önlemleri, il merkez ve ilçelerindeki sandık ve seçmen sayıları, engelli ve hastaların nasıl oy kullanacakları, halkoylaması günü alınan kararlar ve sandık alanı ile çevresinde dikkat edilecek hususları sıraladı.

BOLU’DA 221 BİN 297 SEÇMEN OY KULLANACAK

Bolu’da 16 Nisan 2017 Pazar Günü yapılacak Anayasa Değişikliğine ilişkin Halkoylamasında il genelinde 221 bin 297 seçmenin oy kullanacağını ifade eden Vali Baruş, “İl Genelinde; 93’ü Polis Bölgesi, 502’si Jandarma Bölgesinde olmak üzere toplam 595 sandık alanında (binada), 411’i Polis Bölgesinde, 521’i  Jandarma Bölgesinde olmak üzere toplam 932 sandıkta, 150 bin 345’i Polis Bölgesinde, 70 bin 952’si Jandarma Bölgesinde olmak üzere toplam 221 bin 297 seçmen oy kullanacaktır.

İLÇELERE GÖRE SEÇMEN DAĞILIMI

İlçeler düzeyinde; Merkez İlçede; 432 sandıkta  139 bin 317 seçmen, Dörtdivan İlçesinde; 34 sandıkta 5 bin 262 seçmen, Gerede İlçesinde; 137 sandıkta 25 bin 155 seçmen, Göynük İlçesinde; 76 sandıkta 12 bin 057 seçmen, Kıbrıscık İlçesinde; 26 sandıkta 2 bin 689 seçmen, Mengen İlçesinde; 74 sandıkta 11 bin 138 seçmen, Mudurnu İlçesinde; 89 sandıkta 15 bin 259 seçmen, Seben İlçesinde; 38 sandıkta 4 bin 557 seçmen, Yeniçağa İlçesinde; 26 sandıkta 5 bin 863 seçmen oy kullanacaktır” dedi.

“907 GÜVENLİK GÖREVLİSİ GÖREV YAPACAK”

Açıklamasının devamında halkın iradesinin sandığa eksiksiz ve doğru bir şekilde yansıması için alınan güvenlik önlemleri hakkında da bilgiler veren Vali Baruş, “Halkoylaması günü öncesi, halkoylaması günü ve sonrasında, seçim mevzuatı, ilgili genelge ve emirler ile Yüksek Seçim Kurulunun kararları doğrultusunda, halkoylamasının güvenli bir ortam içerisinde gerçekleştirilmesi, halk iradesinin sandığa eksiksiz ve doğru bir şekilde yansımasının sağlanması amacıyla;  Halkoylaması takviminin başlangıcı olan 16 Şubat 2017 tarihinden itibaren İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde Seçim Harekât Merkezleri ile Bolu Valiliği bünyesinde İl Seçim Koordinasyon Merkezleri ve 8 İlçe Kaymakamlığı’nda İlçe Seçim Koordinasyon Merkezleri oluşturulmuştur. Halkoylaması sürecinde vatandaşlarımız, halkoylaması ile ilgili konularda 155 Polis ve 156 Jandarma İmdat telefonları ile birlikte belirtilen bu telefonlara ihbar ve bildirimde bulunabilirler. Halkoylaması günü sandıkların ve vatandaşların emniyetini sağlamak ve sandıkların güvenli bir şekilde İlçe Seçim Kurullarına intikalini sağlamak üzere 442’si Emniyet, 521’i Jandarma olmak üzere toplam 907 güvenlik görevlisi görevlendirilmiştir. Ayrıca; Halkoylaması Günü meydana gelebilecek olumsuz gelişmelere müdahale etmek üzere İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 5 Grup Hazır Kuvvet bünyesinde 226 Polis, İl Jandarma Komutanlığına bağlı 3 Grup Hazır Kıta Timi bünyesinde 53 Jandarma görev yapacaktır” şeklinde konuştu.

ENGELLİLER VE HASTALARIN OY KULLANMASI SAĞLANACAK

Belediyeler ve köy muhtarlıkları tarafından vatandaşların sandık alanlarına ulaşımlarını kolaylaştıracak her türlü imkân ve vasıtanın temin edileceğini aktaran Vali Baruş, ayrıca  evde sağlık hizmeti alan ya da engelli olup sandığa gidemeyecek durumda olan vatandaşlar için  sandıklara ulaşımlarının sağlanması ve oy kullanımı bitiminde tekrar evlerine götürülmesi kapsamında Bolu genelinde 18 araç ve 49 sağlık personeli görevlendirildiğini dile getirdi.  Vali Baruş, “Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların veya yakınlarının 112 Acil ve 444 38 33 nolu telefonları halkoylaması gününden önce veya oy verme günü arayarak talepte bulunmaları yeterlidir” dedi.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Bolu Valisi Aydın Baruş, açıklamasının devamında oy verme işleminin  başlangıç ve bitiş saatlerinin 08.00 – 17.00 olarak belirlendiğini dile getirerek bu süre zarfında halkoylamasının güvenli ve demokratik bir ortamda gerçekleşmesi için, 298 sayılı  Kanunda belirtilen hususları ise şu şekilde sıraladı: “Halkoylaması öncesi ve sırasında,  her ne surette olursa olsun vatandaşlarımızın oy kullanma hakkını zedeleyebilecek hareketlere meydan verilmeyecek, bu tür girişimleri yapanlar hakkında derhal gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. 16 Nisan Pazar Günü, umumi eğlence yerleri (kahvehane, kıraathane ve internet kafe gibi) oy verme süresince kapalı tutulacak, eğlence yeri niteliği taşıyan lokantalarda sadece yemek verilmesine müsaade edilecektir. 16 Nisan Pazar Günü sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar her ne suretle olursa olsun içkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi yasaktır. 16 Nisan Pazar günü, sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar emniyet ve asayişi korumakla görevli olanların dışında ruhsatlı dahi olsa silah taşınmasına izin verilmeyecektir. 16 Nisan Pazar günü, halkoylamasının güvenliğini sağlamakla görevli kolluk güçleri dışında özel güvenlik görevlileri ve belediye zabıtası gibi görevliler dâhil olmak üzere resmi üniforma ve silah taşıyan kimselerin sandık alanına girmesine müsaade edilmeyecektir. 16 Nisan Pazar günü, sandıkların bulunduğu okul bahçelerine seyyar satıcı veya araç girişine müsaade edilmeyecek, oy verme işlemini tamamlayan şahısların okul bahçesinde toplu olarak beklemelerine izin verilmeyecek ve oyunu veren vatandaşların alan dışına çıkması sağlanacaktır.

SANDIK ALANINDA VE SANDIK ÇEVRESİNDE

Sandık alanında ve sandık çevresinde bulunma hakkına sahip kimseler ile halkoylamasının güvenliğini sağlamakla görevli kolluk güçlerinden başka kimsenin bulunmasına müsaade edilmeyecektir. Sandık çevresinde, sandık kurulu başkan ve üyeleri, milletvekilleri, o sandık bölgesinde kayıtlı seçmenler ve o sandıkta görevli müşahitler ile bina sorumluları ve çağrı üzerine gelen güvenlik güçlerinden başka kimsenin bulunmasına izin verilmeyecektir. Siyasi partilerin seçim kurullarına bildirdikleri itiraza yetkili kişiler ile temsilciler seçim kurullarınca önceden kendilerine verilen belge ile sandık çevresinde bulunabileceklerdir. Medya mensupları, sandık alanı ve çevresinde sandık başı işlemlerine engel olmamak şartıyla, haber amacıyla görüntü ve bilgi elde etmekte serbesttirler.”


Yorumunuz ve Düşünceleriniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Bizbolulular.com sorumlu tutulamaz.Başkan Özcan’dan Almanya’ya teknik inceleme gezisi
Başkan Özcan’dan Alm
3 Aralık dünya engelliler günü (2019)
3 Aralık dünya engel
Anneler Üniversitede Okulu Başarıyla Tamamlandı
Anneler Üniversitede

kabak festivali Düzce 2019
kabak festivali Düzc
Anneler Üniversitede Okulu
Anneler Üniversitede
‘3. Köroğlu Yazarlık Mektebi’ Eğitimlerine Başladı
‘3. Köroğlu Yazarlık

Balon Patlat
Balon Patlat
BALYOZ KELİME BULMACA
BALYOZ KELİME BULMAC
DİSKO BOWLİNG
DİSKO BOWLİNG

YER ÇEKİMİ ÇOCUĞU
YER ÇEKİMİ ÇOCUĞU
Dönen toplar
Dönen toplar
STRES TESTİ
STRES TESTİ

TWİTTER'DA TAKİP ET
FACEBOOK'DA TAKİP ET
BOLU'DA VEFAT EDENLER
Bolu' da vefat edenler
7.07.2020
Bolu' da vefat edenler
6.07.2020
Bolu' da vefat edenler
23.06.2020
Bolu' da vefat edenler
22.06.2020
Bolu' da vefat edenler
17.06.2020
Bolu' da vefat edenler
12.06.2020
Bolu'nun En Aktif Haber Portalı!
0374 217 73 77
bizbolulular@hotmail.com

2010 - 2018 © Tüm hakları saklıdır.Künye - İletişim
Serbay Interactive
Bolu web tasarım Emlak8
Site Haritası